Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výběr bezpečnostního balíku na slabší notebook

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Stan35
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2008 21:28

Výběr bezpečnostního balíku na slabší notebook

#1 Příspěvek od Stan35 »

Ahoj,

vybírám bezpečnostní řešení na slabší notebook, oproti mým dvěma PC, kde mám NIS2014. Logicky bych si mohl rožířit licenci zase o NIS.

Nicméně se obávám, aby mi notebook nezpomaloval. Mám na něm Win 8.1 64b, Pentium N3530 a 4GB RAM.

Co byste doporučili? Mám v merku ESET Smart Security 8, Kaspersky Internet Security (Pure - kvůli šifrování citlivých dat) anebo NIS.

Notebook budu používat hlavně na cestách, tak mě zajímá i ochrana v rámci veřejných WiFi sítí atd.

Je pravda, že můžu vše po měsíci prozkoušet, ale každá odinstalace takové balíku...nevím.

Můj osobní pohled:

- NIS - používám už 6 let a spokojenost - jen se obávám nároků na systém

- KIS - měl jsem jej před rokem ve zkušební verzi - vše OK, ale pro mě zásadní problém, nepřišel jsem na to, jak u firewalu nastavit chování povolování programů. Šlo to tam jen automaticky. Prý ještě náročnější na PC

- Eset - nemám o něm v současnosti vůbec přehled.

Díky

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr bezpečnostního balíku na slabší notebook

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Z těch balíků vámi vybraných má nenjnižší spotřebu systémových prostředků ESS, na druhém místě KIS (není to ale o mnoho) a NIS má největší. Pojem "slabší NB" je dost široký na to, abych se mohl vyjádřit přesněji. Doporučuji volit meui ESS a KIS.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Stan35
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2008 21:28

Re: Výběr bezpečnostního balíku na slabší notebook

#3 Příspěvek od Stan35 »

Jak jsem psal, ale díky.

Jeden z nich vyberu a vyzkouším, asi to padne tedy na Eset.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr bezpečnostního balíku na slabší notebook

#4 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět