Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avira antivir + ZoneAlarm firewall

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Pla(hta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2006 11:57
Kontaktovat uživatele:

Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#1 Příspěvek od Pla(hta »

Dobrý den,

ctěl bych Vás poprosit o o radu jak zprovoznit Avira antivir + ZoneAlarm firewall aby fungovali společně. Případně pokud toto řešení není doporučené, tak jaké doporučujete? Dnes jsem nainstaloval místo AVG free Aviru a hlásí mi to nezabezpečen kvůli neaktivním firewallu. Při instalaci Aviry jsem měl zapnutý a funkční ZoneAlarm a dokonce asi jednou Aviru zablokoval bez dotazu zda povolit nebo zakázat. Rád bych je používal společně. Pokud to ale není vhodné rád si nechám poradit jaké kombinace Antivir + firewall by jste mi doporučili. Mnohokrát děkuji a přeji hezký večer.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#2 Příspěvek od motji »

Dobrý večer,
tato kombinace by měla být v pořádku.
Zone alarm máte zapnutý a funguje?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pla(hta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2006 11:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#3 Příspěvek od Pla(hta »

Dobrý večer,

ZoneAlarm se zdá, že funguje v pořádku. Jen Avira stále hlásí Action required a po rozkliknutí Your system is not secure. PC protection je v pořádku ale u Internet protection je červený vykřičník. Mám v nastavení Avira Firewallu nastavie Enable nebo Disable? Případně co mám udělat aby se doplňovali a nepodkopávali si navzájem nohy? A nevadí případně že při instalaci Aviry ZoneAlarm něco zablokoval? Moc děkuji.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#4 Příspěvek od motji »

Nejlepší bude, když vypnete ZA, odinstalujete Aviru, stále necháte vypnutý ZA a nainstalujete ji. V ZA musíte mít zapnutý pouze firewall, v Aviře zase pouze antivir.
U ZA máte jen firewall, nebo celý security balík? Měla jsem ji také a vím že jsem antivir deaktivovala.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pla(hta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2006 11:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#5 Příspěvek od Pla(hta »

U ZoneAlarmu nemám vůbec antivir nainstalován (je záložka šedivě). Mám pouze firewall a Identity and Data. Obojí je Protected.
Přeinstaloval jsem jak jste radila a po vypnutí firewall v Avira se opět ukáže hláška Your computer is not secure. Ale to je asi normální když jsem antiwir skrz Aviru deaktivoval. Ona totiž asi dle hlášek Avira deaktivuje windowsovský firewall, který stejně nepoužívám protože mám ZoneAlarm. Snad tato hláška ničemu neškodí a oba programy fungují jak mají.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#6 Příspěvek od motji »

Já myslím že to v pořádku bude.
Jen se zeptám, proč nezkusíte použít jen jeden security balík, tedy tu AViru s firewallem?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pla(hta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2006 11:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#7 Příspěvek od Pla(hta »

Myslíte Aviru a firewall Windows 7? Joko že odinstalovat ZoneAlarm? Pokud by jste mi to doporučila určitě bych to zkusil. Jen jsem někde četl, že Avira + ZoneAlarm je nejbezpecnejsi kombinace. Ale pokud by byl PC zabezpečen stejně i s základním Eindows Firewallem tak to zkusím.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#8 Příspěvek od motji »

Nene, já jsem nějak pochopila, že máte snad Aviru i s firewallem :?: . Tak to nechte zatím v té kombinaci jak je. ZA jsem měla docela dlouho a byla jsem spokojena :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pla(hta
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2006 11:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#9 Příspěvek od Pla(hta »

Já jsem také se ZA spokojen. Dnes se mi konečně podařilo vygooglit řešení. Stačí jít Start/Ovládací panely/Programy/Programy a funkce a tam kliknout pravým tlačítkem myši na Avira Free antivirus a dát změnit. Poté Modify a pak stačí zrušit zakliknutí Windows Firewall a dát další. Vše je nyní v pořádku a Avira hlásí zabezpečeno :-) Děkuji Vám za rady a přeji hezký večer.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Avira antivir + ZoneAlarm firewall

#10 Příspěvek od motji »

No nemáte zač, poradil jste si sám. :closed:
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Odpovědět