Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Ochrana Windowsu nastaveniami Windowsu a ine moznosti

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Echo
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 10 led 2009 09:27

Re: Ochrana Windowsu nastaveniami Windowsu a ine moznosti

#196 Příspěvek od Echo »

A to omne tvrdia ze som paranoik :D

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana Windowsu nastaveniami Windowsu a ine moznosti

#197 Příspěvek od Diallix »

Cauko.

Pisem na popud Radcu Tatry03, ktory ma oslovil o vyjadrenie sa na temu bezpecnosti systemu pomocou systemovych funkcii a moznosti, ktorymi OS disponuje.
Mozno by som to videl ako pracu pre CyberSecurity Unit.

Takze z mojho uhla pohladu:
  • bolo by mozne v slucke zapinat UAC proti jeho vypnutim.
  • bolo by mozne v slucke opravovat koncovky suborov.
  • bolo by mozne v slucke opravovat poskodenie firewallu + jeho sucasti.
  • bolo by mozne v slucke opravovat poskodeny nudzovy rezim.
  • bolo by mozne v slucke opravovat blokaciu taskmanageru.
  • bolo by mozne v slucke opravovat blokaciu regeditu.
  • bolo by mozne v slucke opravovat blokaciu cmd.
  • bolo by mozne v slucke vypinat blokacie z vetiev registry.
  • bolo by mozne zamknut vsetky vetvy registry - presunut a z vetiev REG odmazavat, znovu v slucke. Uzivatel by pridaval - povoloval teoreticky registre, ktore by chcel a tie by sa presunuli do vetvy run.
  • bolo by mozne vypinat blokacie z vetiev registry.
  • bolo by mozne odmazanie systemovych suborov vo firewall liste. systemove subory tam nemaju co robit.
  • bolo by mozne v slucke zapinat alebo opravovat WIN.Defenger
  • bolo by mozne v slucke obnovovat subor HOST
Co by nebolo asi mozne:
  • odblokovanie procesov, ktore su inymi nastrojmi vypinane.
  • blokovat casti a sucasti RANSOMWARE. Ukazka, ktoru som napisal a je k dispozicii v CyberSecurity Unit je pisana ako aplikacia.
Skuste tu prosim popisat dalsie moznosti, navrhy alebo napady alebo nazor, ci ma tato tema zaujem.
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana Windowsu nastaveniami Windowsu a ine moznosti

#198 Příspěvek od Diallix »

Poprosim o vyjadrenie Altroka, ktory naznacoval asi pred tristvrte rokom, ze by nebolo od veci, keby forum napisalo neaky vlastny nastroj, bavili sme sa vtedy o md5.

Hore uvedene postupy som schopny nakodit.
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Ochrana Windowsu nastaveniami Windowsu a ine moznosti

#199 Příspěvek od Tatry03 »

Kratky nahlad, inspiracia, kam sa pozriet, ked chcete nastavit ochranu Windowsu za pomoci internych/defaultnych nastrojov.
:arrow: https://www.idnes.cz/technet/software/z ... ftware_dvr
----

Odpovědět