Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Vyplatí se instalovat jiný antivirus než Win Defender?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Arcane
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 11 říj 2006 15:22

Vyplatí se instalovat jiný antivirus než Win Defender?

#1 Příspěvek od Arcane »

Zdravím, mám takovou otázku. Poslední dobou jsem dění okolo AV SW nesledoval a tak jsem ztratil pojem o tom, který AV se vyplatí, který ne apod. Proto by mě zajímalo, jestli je v dnešních dnech stále nutné instalovat si jiné antiviry, než ten, který nabízejí Windows samy. Momentálně jedu na Win8.1 spolu s Avastem 2014 FREE a řikám si, jestli to není zbytečné, ba dokonce jestli se navzájem neovlivňují (za předpokladu, že se nevypne s isntalací jiného AV). Do jiných AV se mi moc jít nechce, jsem s Avastem poměrně spokojený, už jeho prostředí znám apod., ale jde mi opravdu jen o to, zda-li na něm zůstat, nebo jestli ho nedat pryč a zůstat na Defenderovi.
Díky za odpovědi :)

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Vyplatí se instalovat jiný antivirus než Win Defender?

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :)

Urcite se vyplati. Avast je dobra volba :thumbsup:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Vyplatí se instalovat jiný antivirus než Win Defender?

#3 Příspěvek od Tatry03 »

Dobry den

Avast je urcite dobra volba.

Mozno by Vas k teme ochrana WinDefendera vz Avastu mohol zaujimat clanok: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=29&t=136531
Clanok je sice o uzitocnosti aktualizacii OS, ale v tabulkach je vidno uspesnost spominanych antivirov. Pripadne si mozete pozriet dalsie vysledky testov, napr.: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=14 ... 0&start=45

Pokial mi je zname, WinDefender sa aktivuje len vtedy, ked nieje pritomny iny antivirus, teda by nemalo dojst k sucasnemu behu obidvoch.
Naposledy upravil(a) Tatry03 dne 17 bře 2014 22:02, celkem upraveno 2 x.
----

Uživatelský avatar
VydraMan
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 292
Registrován: 11 srp 2011 10:29

Re: Vyplatí se instalovat jiný antivirus než Win Defender?

#4 Příspěvek od VydraMan »

Microsoft na jedné tiskové konferenci uvedl, že s Microsoft Security Essentials šlápli vedle a že to nebyl dobrý projekt. Tudíž od něho (i jeho ořezaného bratříčka Defendera) ruce pryč :-)

Mohu doporučit z Free řešení Avast! Free Antivirus který je asi nejlepší dostupným v této kategorii - rychlý, účinný, nebrzdí PC. Jedinou nevýhodou jsou občasné reklamy a upozornění na jejich úžasné slevové akce (vraždil bych...)

Pokud by jste byl ochoten za antivir zaplatit, doporučím ESET Smart Security - kompletní ochrana, bezproblémový, chrání i co se týče infikovaných webů a odkazů, stabilní, nebrzdí systém, nízká míra falešné detekce. Sám ho mám a mohu jen a jen doporučit :-)
Používám : Ccleaner , Defraggler , Google Chrome , Malwarebytes Anti-Malware a ESET Smart Security 7

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!!

Odpovědět