Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

YAC (Yet Another Cleaner)

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
hrejsik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2014 08:33

YAC (Yet Another Cleaner)

#1 Příspěvek od hrejsik »

Zdravím vespolek, v souvislosti s nedávným "čistěním" jednoho PC jsem narazil na zajímavý program "YAC". Co jsem po něm požadoval, to splnil na 100%. Nicméně mi vrtalo hlavou, co je ten program vlastně zač a na fórech jsem narazil na rozporuplné reakce. Od pochvalných, až po důrazné varování před jeho instalací. Zajímavé je taky to, že na českých serverech o něm prakticky není ani zmínka, na zahraničních (kromě jeho vlastních domovských stránek http://www.yac.mx/?lang=cs) velmi zřídka. Nemáte s tímto programem někdo zkušenosti?
Díky, Hrejsik.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15196
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
nemam s nim skusenost, ale forum radsej pouziva overene produkty.
To co ponuka uvedeny YAC spolahlivo urobia ADWCleaner + CCleaner (a urcite aj cosi navyse) :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#3 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

Navic preklad do "cestiny" delany vylozene nejakym translatorem a ne clovekem...

Kdyby to byl opravdu sikovny a schopny programek, urcite by o nem zkusena komunita mluvila a pouzivala jej.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#4 Příspěvek od stell »

zdravim
Netreba vsetkemu verit co najdes na internete,
Podla mojho nazoru tento program je rogueware,bude stahovat dalsie smejdy do pc.
Pozri sa vo vlastnostiach instalatora kto to podpisal ,ELEX do Brasil Ltda Participacoes
daj to to do prehliadaca a zistis zaujimave veci .Ich predchádzajúcej stránky boli na čiernej listine.
Precitaj si o Wot -
http://www.mywot.com/en/scorecard/www.virus - delete.com
Ich web bol predtym http://www.virus-delete.com/teraz presmerovaná na http://www.yac.mx .
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

hrejsik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2014 08:33

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#5 Příspěvek od hrejsik »

Ahoj, díky všem za reakce.
Bohužel jsem k podobným silným pochybnostem dospěl po instalaci taky, takže jsem se chtěl ubezpečit, že má nejistota ohledně toho programu není falešná.
Teď mě napadlo, že možná by stálo za úvahu zřídit nějakou rubriku o falešných antivirech a podobné havěti, třeba "jednoúčelových" odvirovávacích nástrojů a podobně. Nebo jsem ji jen přehlédnul? V tom případě tam informace o YAC schází, takže budiž můj dotaz brán pozitivně - jako varování před tímto programem pro ostatní.
I mistr tesař se někdy utne :oops:
Ještě jednou díky, Hrejsik.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#6 Příspěvek od vyosek »

Denne vznikaji desitky, ne-li stovky techto podvodnych programu (od falesnych antiviru, pres tyto uzasne a skvele cistice) - delat seznam je velmi velmi obtizne...

Na jejich likvidaci poslouzi dobre duveryhodne a osvedcene nastroje (napr. MBAM, HitmanPro, EmsiSoft...), ktere reaguji na jejich vydani a zarazuji je do databaze nebo je treba detekuji na zaklade heurestiky atd...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

hrejsik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2014 08:33

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#7 Příspěvek od hrejsik »

Ještě jednou díky za reakce. Ten program (YAC) je opravdu velice "uživatelsky přívětivý", jak se s oblibou říká. A nejen to, protože jak jsem psal v úvodním příspěvku, především dobře funguje (nebo se alespoň tak tváří). Opravdu jsem hodně zvědavý, jak to s ním nakonec dopadne. (Přesto jsem jej raději odinstaloval a stav PC prověřuji doporučenými nástroji, výsledek zatím nula, ale ještě nejsem klidný).

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#8 Příspěvek od vyosek »

Ja ho schvalne pri chvilce casu zkusim prohnat pres Total Uninstaller a podivat se co vse kam zapisuje :)
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Peto
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2014 07:49

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#9 Příspěvek od Peto »

Pokud jde o tento soft, měl jsem ho instalován v notesu pod W7. Odhalil mi YAC sken 2 viry v test souborech, takže asi opravdu skenuje. Problém vidím jinde po nějaké chvíli, asi záleží od spuštění některých voleb, to jsem nevypozoroval, se mi ale příšerně zpomalil internet, nešlo stáhnout nic velkého, instal soubory video , prostě nic. Tak jsem pátral a zjistil že ta potvora (YAC) si bere nezvykle moc z proc. času a vůbec se chová jaksi podivně, když jsem odpojoval a připojoval síť. Tak jsem ji odinstaloval. Ale ouha po restaru tam byl zas a když jsem spouštěl uninstal v jeho adresáři tak řval ať jdu přes windows odinstalaci, vůbec měl divný móresy, a stejně se neodinstaloval. Musel jsem to obejít jinak měl divný práva nastavený , ale když jsem vše vyhodil tak spojení začalo běžet. Sami posuďte jestli se nechová jak vir či červ. :evil: :closed:

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#10 Příspěvek od motji »

Hrejsik - šel Vám odinstalovat? Mám tu zkušenost, že se nedá odinstalovat a musí se natvrdo vymazat ještě u toho dělá problémy :)
Jak psali kolegové - pryč s ním :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

naginoasukara
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 led 2015 14:03

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#11 Příspěvek od naginoasukara »

Dobrý den,jsem tu jak-tak nová,takže omlouvám se jestli to píšu zle sem nebo něco takového.Každopádně,YAC jsem objevila,když jsem hledala nějaký dobrý antivirus a dopátrala jsem se až k němu.Dalo se s ním všechno odinstalovat,zrychlit...bylo to supr...Po času mi ale začnul nějak blbnout,třeba jak včera.Otevřel se mi YAC a já klikla na "speed up" a "scan".Vyčistilo mi to PC,ale později mi začali blikat ikonky.Nejdřív ztmavla obrazovka,pak všechny ikony a pak už jenom poblikávali.Stejně tak na Hlavním panelu.Nevěděla jsem,co to je,tak jsem odinstalovala celý YAC a přestalo to.Nevím,proč to udělalo,šel normálně.Ví někdo proč? Asi mi už nikdo neodpoví,ale stejně děkuju za pomoc.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#12 Příspěvek od motji »

Já Vám klidně odpovím :D - nevím :) .
Chování tohoto programu jsem nějak více nezkoumala. Každopádně já bych ho do pc vůbec neinstalovala, stačí mi, jaké dělá problémy při odinstalaci, tak se dle mě normální program nechová.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Petr27
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2015 20:38

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#13 Příspěvek od Petr27 »

Čaute, pomůže mi to někdo prosím dostat z pc? Nejde mi to vyprášit a jsem hodně velký začátečník v obsluze pc :D

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15196
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: YAC (Yet Another Cleaner)

#14 Příspěvek od JaRon »

ahoj
do sekcie logy http://forum.viry.cz/viewforum.php?f=13 vloz log FRST
ten nicomny SW treba odstranit :)
tu Lock
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Zamčeno