Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avast 2014

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Avast 2014

#1 Příspěvek od SGC »

Mám zatím dva dotazy:
1.Zdá se mi to, a nebo tahle verze už nenabízí všechny štíty jako předchozí verze? Co se tak koukám na jejich oficiální stránky, tak free verze už nebude mít software updater a accessanywhere...

2.Proč mi Avast nabizí aktualizaci na 9.0.1500 a ne na Avast 2014?

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014

#2 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

:arrow: Verze 9 je verze 2014, soucasna verze 2014.9.0.2006

:arrow: Software Updater by mel obsahovat, ale neumoznuje automatickou aktualizaci = vzdy si musite stahnout a sam aktualizaci nainstalovat. Tuto moznost nabizi jen verze Premier. Cit. Manuální mód avast! Free Antivirus

:arrow: Stity jsou, ale jsou impelemntovany do jednoho jadra, ale jinak obsahuje Stit souboroveho systemu, Postovni stit, webovy stit...Proste vse, co by mel zakladni antivir obsahovat...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast 2014

#3 Příspěvek od Pavuk29 »

Software updater sa da nastavit v:
Nastavenia (to ozubene koleso) v polozke Nastroje (druha zdola), klik na Upravit, Povolit Software Updater a potom aj Aktualizacie preberat automaticky, ak je to mozne.
Potom sa v zakladnom rozhrani objavi pod tymi nastrojmi tretimi zhora pod polozkou Software updater rozhranie podobne tomu zo starsich verzii.
Su tam potrebne stity, ako pise Vyosek, len je to kus poprehadzovane :)
A nasiel som im preklep v okne Nastavenia, maju tam v mojej jazykovej verzii Aktivns ochrana
Ja som dokonca nasiel aj Acces Anywhere pod nastrojmi. Kde je aj polozka na vytvorenie Rescue Disku.
Neaktivne su Sanbox, SafeZone a Firewall.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: Avast 2014

#4 Příspěvek od SGC »

Software update ve free verzi nejede automaticky, ale to nešlo ani v té předešlé.

Nevím, jak Avast řeší třeba P2P sítě nebo instant messenger, tyhle štíty jsem už v Avastu nenašel.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014

#5 Příspěvek od vyosek »

Zkusim se poptap, ale predpokladam, ze tyto stity jsou implementovany do jineho...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: Avast 2014

#6 Příspěvek od SGC »

OK, díky. Jinak jsem zjistil, že Avast a Sandboxie od verze 4 není kompatibilní s Avastem, mne konkrétně v poslední verzi nefungovala rychlá obnova a hraní přes shockwave player, tak jsem musel Sandboxie downgradovat. :)

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014

#7 Příspěvek od vyosek »

:arrow: Takze jak jsem se domnival, IM a P2P stity jsou "schovany" v jinych a neni mozne je jiz ovladat
The number of real-time shields in avast! 2014 is reduced by merging some of them to another. The P2P Shield, IM Shield and Behavior Shield are now a part of the File System Shield, while the Network Shield with Script Shield are a part of the Web Shield.
Vice info pripadne zde http://www.avast.com/faq.php?article=AVKB89


:arrow: Sanboxie asi neni kompatibilni z duvodu, ze Avast ma svuj Sanbox, ano az od vysi verze, ale ma, bohuzel...Muzete zkusit ale napsat na jejich support ci s tim nehodlaji neco udelat
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: Avast 2014

#8 Příspěvek od SGC »

Já jsem si myslel, že to spojili tak, jak to Avast oznámil a nemýli jsem se. Tak aspon že Avast stále chrání, jak chránil před tím. :)

Na stránkách Sandboxie je napsaný, v čem je problém v Avastu a co v Avastu nastavit, aby Sandboxie fungoval viz http://www.sandboxie.com/index.php?KnownConflicts#avast. Vypnout testování SSL v emailovém štítu je jednoduché. Vypnout ale v behaviorálním štítu monitorování systému pro neautorizované změny, tak to jsem v téhle verzi Avastu nenašel. Je ale také možné, že by problém se Sandboxie taky mohl dělat Comodo firewall. To se ještě uvidí. Zatím jsem přešel na starší verzi 3.76 a vše funguje na 100%. :)

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014

#9 Příspěvek od vyosek »

Diky za odkaz, prozkoumam :worship:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: Avast 2014

#10 Příspěvek od SGC »

Pro ty, co budou hledat marně virovou truhlu:

1.Otevřít Avast-v levém sloupci kliknout na "Statistika"-otevře se okno-v levém slopuci kliknout na "Stav komponent" a hle, tu je virová truhla
2.Otevřít Avast-v levém sloupci kliknout na "Test"-úplně dole kliknout na "Karanténa(virová truhla).

Údajně se to dá ještě nějak nastavit, aby ta truhla byla rychleji přístupnější, ale asi jen v Pro verzi.
http://forum.avast.com/index.php?topic=137068.0

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast 2014

#11 Příspěvek od Pavuk29 »

SGC píše:Pro ty, co budou hledat marně virovou truhlu:

1.Otevřít Avast-v levém sloupci kliknout na "Statistika"-otevře se okno-v levém slopuci kliknout na "Stav komponent" a hle, tu je virová truhla
2.Otevřít Avast-v levém sloupci kliknout na "Test"-úplně dole kliknout na "Karanténa(virová truhla).

Údajně se to dá ještě nějak nastavit, aby ta truhla byla rychleji přístupnější, ale asi jen v Pro verzi.
http://forum.avast.com/index.php?topic=137068.0
No ja som sa nahladal truhly, zozralo mi keylogger (klasika) po aktualizacii. :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

JirkaxCZ
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2013 15:16

Re: Avast 2014

#12 Příspěvek od JirkaxCZ »

Zajímalo by mě jestli má avast 2014 aspoň všechny funkce jako předchozí verze?Kde najdu síťový štít ten graf jak byl v předchozí verzi?Předchozí verze měla 7 štítů a tady jen 3 je to teda tak že všechny jsou jsou pospojované do těch tří hlavních?A v poslední řadě vyplatí se víc avast 2014 než předchozí verze?

antimonium
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2013 18:51

Re: Avast 2014 - tvorba rescue medii

#13 Příspěvek od antimonium »

na verzi 2014 jsem se dostal upgradem z verze 8. Poté, co jsem se vyrovnal se ztrátou funkcí, o které jsem tímto přechodem přišel, rozhodl jsem se vyzkoušet jedno z mála skutečných vylepšení, která nová generace přinesla - tvorbu záchranných médií. Žel neuspěl jsem. Program si stáhl potřebné doplňky a doinstaloval podporu pro Bart PE, avšak nepodařilo se mu vytvořit ani ISO obraz, ani cokoliv zapsat na určený flash disk. Systém samozřejmě splňuje požadavky hardwarové (Dell Latitude D620, 4 GB RAM) i softwarové (Win 7 Ultimate SP1 Cz, 32 bit). Povedlo se někomu z Avastu (programu, ne firmy :) ) ta rescue média dostat ?

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014

#14 Příspěvek od vyosek »

Zdravim JirkaxCZ,
JirkaxCZ píše:Zajímalo by mě jestli má avast 2014 aspoň všechny funkce jako předchozí verze?
Ano, ma vse potrebne a dostacujici k ochrane PC.
JirkaxCZ píše:Kde najdu síťový štít ten graf jak byl v předchozí verzi?
Hlavni okno Avastu - Statistika - Vase Satistika - Historicka data - a pak si uz jen vybirat
JirkaxCZ píše: Předchozí verze měla 7 štítů a tady jen 3 je to teda tak že všechny jsou jsou pospojované do těch tří hlavních?
Ano, ma je vsechny, uz jsme to probirali - vice info zde http://www.avast.com/faq.php?article=AVKB89
The number of real-time shields in avast! 2014 is reduced by merging some of them to another. The P2P Shield, IM Shield and Behavior Shield are now a part of the File System Shield, while the Network Shield with Script Shield are a part of the Web Shield.
JirkaxCZ píše: A v poslední řadě vyplatí se víc avast 2014 než předchozí verze?
Urcite bych na novou verzi presel, na novy silnejsi engine\motor, mene zatezuje system. Vyuziva novejsi a dokonalejsi technologie detekce.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast 2014 - tvorba rescue medii

#15 Příspěvek od vyosek »

Zdravim antimonium :)
antimonium píše:na verzi 2014 jsem se dostal upgradem z verze 8. Poté, co jsem se vyrovnal se ztrátou funkcí, o které jsem tímto přechodem přišel, rozhodl jsem se vyzkoušet jedno z mála skutečných vylepšení, která nová generace přinesla - tvorbu záchranných médií. Žel neuspěl jsem. Program si stáhl potřebné doplňky a doinstaloval podporu pro Bart PE, avšak nepodařilo se mu vytvořit ani ISO obraz, ani cokoliv zapsat na určený flash disk. Systém samozřejmě splňuje požadavky hardwarové (Dell Latitude D620, 4 GB RAM) i softwarové (Win 7 Ultimate SP1 Cz, 32 bit). Povedlo se někomu z Avastu (programu, ne firmy :) ) ta rescue média dostat ?
Zkousel jsem nyni vytvoreni Rescue disku (jak USB, tak CD) jak ve verzi Free, tak ve verzi Avast Internet Security...

Bohuzel jsem dopadl uuplne stejne :cry:

Problem predan na support Avastu...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Odpovědět