Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

avast free - výkon CPU na 100%

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mia
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2013 22:56

avast free - výkon CPU na 100%

#1 Příspěvek od Mia »

Zdravím vespolek, ráda bych se optala na věc, která se děje v mém PC po nainstalování free verze avastu. Od instalace, kdykoli pustím PC, začne mi jet procesor na 100%, což mu až na drobné výkyvy vydrží asi něco přes pět minut, mezitím místy maká disk, pak se zřejmě projedou mechaniky (zapomněla jsem sledovat, jestli probliknou DVD a CD-ROMka, ale každopádně "hrkne" disketovka) a poté za několik vteřin spadne výkon procesoru na normál. Podezřívám avast, že něco testuje po startu, ale žádný test nastavený po startu nemám. Nemůže tam jet něco automaticky? Docela ráda bych to vypla, sice to není nic drastického, ale když chci začít hned po najetí pracovat, nestíhá procesor.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: avast free - výkon CPU na 100%

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zkuste Avast reinstalovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Storm
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2005 18:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: avast free - výkon CPU na 100%

#3 Příspěvek od Storm »

Dobry vecer,
omlouvam se za vstup, snad se modarator fora nebude zlobit, resil jsem podobny problem.

Pokud mate starsi PC, muze byt problem i ve standardnim nastaveni avastu, viz obrazek.

1. Spoustet test rootkitu pri startu systemu.

Pokud by i po reinstalu avastu problem nezmizel, zkusil bych vypnout 1 moznost a zaskrtnou moznost c.2, ale pockejte radeji na radu moderatora

2. Spoustet sluzby programu avast az po ostatnich systemovych sluzbach
Přílohy
Avast.jpg
Avast.jpg (39.03 KiB) Zobrazeno 3038 x

Mia
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2013 22:56

Re: avast free - výkon CPU na 100%

#4 Příspěvek od Mia »

Díky za odpovědi, zkusila jsem radu od uživatele Storm a zatím to vypadá schůdně. ;)

Odpovědět