Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Free AV riesenie na moj PC

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět

AV s malou zatazou na PC a vysokou uspesnostou zachytavania virusov?

Avast! Free Antivirus
8
47%
AVG Antivirus Free
2
12%
Avira Free Antivirus
3
18%
BitDefender Antivirus Free Edition
1
6%
Microsoft Security Essentials
1
6%
PandaCloud Antivirus Free Edition
2
12%
 
Celkem hlasů: 17

Zpráva
Autor
tomas7677
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2013 12:44

Free AV riesenie na moj PC

#1 Příspěvek od tomas7677 »

Ahojte,
viem ze tychto tem je tu uz neskutocne vela, a verte, ze presiel som si skoro kazdou, ale stale si nejako neviem vybrat. Idem preinstalovavat windows, doteraz som pouzival ESS6 ale uz dlhsie bez aktualizacii, preto by som rad vyskusal nieco FREE.

Moj PC:
Intel Pentium D 3,2 GHz
3GB Ram
Ge Force 7600 GT 256 MB
Windows XP
40/40 MBit internet (v skutocnosti je to len nejakych 25/15 MBit...kazdy speedmeter mi vyhadzuje nieco ine)

Pocitac pouzivam na bezne surfovanie, youtube, redtube :D , stahovanie pozeranie filmov, skype a obcasne hranie nejakej multiplayer hry na steame.
Hladam antivirus, ktory bude FREE, v ramci moznosti ucinny a nebude zbytocne zatazovat PC.

Pripadne mi mozete poradit aj nejaky anti malware, antispyware, firewall alebo ine FREE programy ktore by ste k AV nainstalovali do PC pre jeho bezpecnost. Zatial pouzivam iba CCleaner...Kedysi som mal nainstalovany aj Comodo firewall ale ked som isiel hrat CS, nechcelo mi to nacitat ziadne servery z favourites, pritom som dal vsetko co ma nieco spolocne s CS do vynimiek Comoda. Tiez mi vadilo ze som pri kazdom otvoreni hociktoreho suboru musel asi 3x kliknut pre potvrdenie aby sa mi otvoril. Rad by som este vedel ako by bol na tom ESS6 v porovnani s tymito Free verziami v zatazeni PC:

Rozmyslam nad tymito AV: Avast, Avira, AVG, PandaCloud, MSE, Bitdefender (vsetko free verzie).

Avast asi najviac instalovali pre podobne typy PC ako mam ja, niekde som sa docital ze nezatazuje windows, inde ze spomedzi free verzii zatazuje najviac windows. Avira ma zevraj v poslednej dobe problemy, MSE je iba provizorny antivirus s nizkou detekciou virusov a Bitdefender si posledne mesiace drzi 1. miesto v statistikach ale neviem ako to je s jeho free verziou a zevraj sa neda subor vytiahnut z karanteny a hned ho maze. AVG spomaloval PC ale od novej verzie je to uz lepsie. Za cenne rady a postrehy vopred dakujem.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Free AV riesenie na moj PC

#2 Příspěvek od Pavuk29 »

tomas7677 píše:Ahojte,
viem ze tychto tem je tu uz neskutocne vela, a verte, ze presiel som si skoro kazdou, ale stale si nejako neviem vybrat. ..
Nevies si vybrat, tak zalozis hlasovanie? To si mozes rovno hodit kockou...
tomas7677 píše: ...Hladam antivirus, ktory bude FREE, v ramci moznosti ucinny a nebude zbytocne zatazovat PC.[/b]
Pripadne mi mozete poradit aj nejaky anti malware, antispyware, firewall alebo ine FREE programy ktore by ste k AV nainstalovali do PC pre jeho bezpecnost. Zatial pouzivam iba CCleaner...
Ccleaner nema s AV absolutne nic spolocne...
tomas7677 píše: Rozmyslam nad tymito AV: Avast, Avira, AVG, PandaCloud, MSE, Bitdefender (vsetko free verzie).
To AVG tam mas omylom, alebo zamerne? :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

tomas7677
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2013 12:44

Re: Free AV riesenie na moj PC

#3 Příspěvek od tomas7677 »

Hej fakt som v koncoch, jedny hovoria aky je ten antivir super a druhi ze v zivote by si ho nenainstalovali, asi je to otazka pohladu a zvyku ale kedze ja planujem uz dnes reinstall windows, potreboval som rychlo radu a nemal som cas skusat kazdy antivir vlastnorucne :) Viem ze CCleaner nema s AV nic spolocne ale ja som tym myslel program, ktory mi ako tak cisti PC od nepotrebnych suborov. AVG som tam dal len informacne ako posledne, takisto ako aj MSE aby som nevynechal najznamejsie free AV... len som sa chcel utvrdit v nazore ze tieto 2 AV mi nikto nedoporuci.
Vyberiem si asi teda ten Avast len este by som rad vedel akym programom ho doplnit, myslim antimalware, antispyware,... (firewall zatial neriesim) a uz vas tu nebudem otravovat (aspon pokial nechytim nejaky virus :D )

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Free AV riesenie na moj PC

#4 Příspěvek od james008 »

Tak zdyz zacneme od zacatku, musime vyradit ne uplne vhodne polozky,
AVG Antivirus Free a PandaCloud Antivirus Free Edition.

Dale zminujete docela zivou cilovou skupinu, takze z tech celkem pouzitelnych
musime vyradit i ty lehci kousky, tj. Microsoft Security Essentials.

Zbyde nam pro vas vhodne, Avast! Free Antivirus, Avira Free Antivirus, BitDefender Antivirus Free Edition.

Co ja vim, tak ten Bitdefender v nove verzi neni spatny, ale neumoznuje prakticky vubec nic
z nastaveni, takze toho vypustime, a zbyde nam obvykla sestava Avast a Avira.

Avast je zadarmo a zaroven plnohodnotny jako by byl placeny, Avira muze mit casto
lepsi vysledky, ale neochrani vse, a pokud by jste mel postu jinak nez pres webmail,
nebo resil nejake novodobe potvory, dnes by asi byl ucinejsi Avast.

Vysledek doporuceni by tedy dnes znel Avast! ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

jokr1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2013 17:42

Re: Free AV riesenie na moj PC

#5 Příspěvek od jokr1 »

Zdravím!

Řeším nyní totéž, jaký antivir...? Dejme tomu, že s pc zápasím někdy od r. 1995.
Dlouhodobě Avast, ale je to jako jízda se zataženou ruční brzdou, stále si sám se sebou hraje na pozadí, mne má jenom na to, abych pustil pc a šel na kafe... AVG, ve firmě placené, dobré, doma FREE... Mít toto v pc je totéž, jako pracovat ve firmě, kde o všem rozhoduje uklízečka a vratočuč. Tak AVG FREE už nee... COMODO..., když ten začal "hlídat", nepustil mne na žádnou stránku, ani přečíst noviny nešlo... Tak jsem se s ním také rozloučil.
Jsem ochoten připustit, že antivir je důležitý, ale když už rozhoduje, co smím a co ne... Aspoň trochu té odpovědnosti a svobodné volby by mi mohli vývojáři poskytnout. Zdraví jokr1

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Free AV riesenie na moj PC

#6 Příspěvek od Pavuk29 »

Tak asi nieco nerobis dobre....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Kodlz
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 780
Registrován: 30 kvě 2008 12:11

Re: Free AV riesenie na moj PC

#7 Příspěvek od Kodlz »

takze comodo internet security nedoporucujete?
co jsem se dival na testy antiviru tak vetsinou ho ani netestuji, a malo kdo je s nim spokojeny? a nebo jsem cetl jenom spatne clanky?

Odpovědět