Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

COMODO (CIS)

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

COMODO (CIS)

#1 Příspěvek od Davidov »

1)Ahoj da se nejak nastavit aby se comdo sandbox sam mazal nebo maze se aspon po restartu pc abych porad nemusel davat rucne mazat sandbox?
2)Jsem nekde cetl ze po instalaci comdo firewallu zabira stejne misto jako po instalaci celeho CIS baliku prij obsahuje antivir v sobe i tak (instalacku antiviru) ale neni aktivni ale zabiraji stejne mista?Jde mi oto ze mam male SSD tak jestli pouze nainstalovany firewall zabira stejne jako CIS nainstalovany.Diky vsem za odpoved.

Lilly [FR]

Re: COMODO (CIS)

#2 Příspěvek od Lilly [FR] »

:) Ahoj ja mam COMODO FIREWALL 6, podivala jsem se do nastaveni do sekce sanbox a pokročile ulohy, ale nikde jsem nenašla režim automatika, takže budeš to muset ručně smazat...

:arrow: Comodo Firewall 6 nebo Comodo IS maji stejni velikost 124 Mb, s tim rozdilem, že mnoho aplikaci v něm jako antivirus jsou uzamčene, aktivuji přes zadavanim kliče, placeneho produktu

:) SSD disk ja si myslim, že to tak až takova tragedie ohledem kapacity neni minimalni kapacitu ssd disku co jsem uviděla je 16 gb.

:worship: Pokud tě zajima prověřena bezpečnost pc, tak určitě ne comodo antivirus, společnost comodo ma kvalitni jenom firewall a antivirus v něm není ža tak dobry a popularní....

Snad obětuješ 300 mb pro firewall comodo a avast 8 free...

Akurat nezapoměň, vypnout windows branu firewal, zakazat defragmentaci na ssd disku a ve firewalu vypnout behavioralni štit pokud se rozhodneš doinstalovat k tomu avast 8, protože avast 8, už ma svůj behavioralni štit /Kontrola chovani systemu a podezřelych aktivit/ , pokud daš jini antivirus avira neni potřeba vypinat behavioralni štit na firewallu comodo

:worship: Nepomohla jsem ti, ale snažila jsem se ti zjistit, alespoň ty informační rady z mych zkušenosti.... :worship:

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: COMODO (CIS)

#3 Příspěvek od radek178 »

No ja s tebou nesouhlasim v nekolika vecech.

Konkretne tohle neni pravda
aktivuji přes zadavanim kliče, placeneho produktu
Comodo placene i Comodo zdarma je uplne stejne funkcni. Neni v nem zadny rozdil. jediny rozdil je v tom, ze up lacene verze mas zaplacene dalsi sluzby, jako je napriklad Geekbuddy, zaruka od Comoda, ze nechytis vir a kdyz jo, tak by ti meli dat az 500usd apod. V zadnem pripade neni ale nejak omezena nebo snizena funkcnost pri srovnani verze free nebo pro, ci jakekoli dalsi, co oni nabizi.

aktivaci placene verze ziskavas jen ty "bonusy", nedostanes vic funkci v programu, ani lepsi ochranu.

Ja cca rok doma na ruznych pc zkousim Avast i Comodo AV a Comodo AV je dlouhodobe o neco lepsi. Stahuju si viry ze zasvinenych webu apod. Velice casto jsou to viry, ktery nemaji na virustotal ani jednu detekci a sleduju jak brzy je mnou nainstalovane AV zachyti. Comodo je v tom o dost lepsi, nez Avast. a ten je na tom porad jeste mnohem lip, nez Kaspersky a Norton. Jak rikam, jsou to veci, ktery si muze stahnout kdokoli. Zadny laboratorni podminky, ale skutecny provoz. Kaspersky je poslednich nekolik mesicu naprosto tragicky a uz ho na 100% dal neobnovim.

Taky mam doma nekolik sbirek opravdu starych viru, ktery se dnes uz tezko daji nekde chytit a i tam je Comodo oproti Avastu lepsi o cca 300 nalezu z 6000 a v dalsim testu asi o 700 - v nem se tech starych testuje tusim 10 000, ale tohle jsem uz asi par mesicu ted nezkousel a jak rikam, je to sbirka, kde je sance, ze se necim podobnym nekdo dnes nakazi, velice mala.

Takze ja Comodo rozhodne nezatracuju. Vadi mne u nej absence webshieldu, ale da se s tim zit, protoze zase naopak oproti avastu neblokuje a nezpomaluje pri nacitani weby a i kdyz se pak stahn nejaky smejd to TMP nebo jinam na disk, tak ho vetsinou Comodo zachyti pri ukladani.

Jeste k behavioralnimu stitu avastu. Poud nekdo pouziva kombinaci Avast + Comodo FW, tak je lepsi pouzit behavioralni stit na Comodu, protoze si to lip rozumi se zbytkem veci od Comoda a u Avastu je nutny vypnout Sandbox. navic i lidi z Comoda doporucuji mit HIPS na Comodu vypnutej, protoze je zbytecnej, kdyz akorat prinasi vic dotazu na uzivatele. Lepsi a doporucene nastaveni je vypnout HIPS i na Comodu a pouzit Sandbox trwba na FULL VIRTUAL.

Lilly [FR]

Re: COMODO (CIS)

#4 Příspěvek od Lilly [FR] »

Ahoj, ja jsem jenom uvedla svůj nazor co doporučuji a pak, už všechno zaleži na volbe a rozhodnuti uživatela.

:arrow: Pc sestavy uživatelu jsou rozdilne, ne každy antivirovy produkt si zrovna bude rozumět s timhle, nebo s timhle počitačem, ale hodnoceni antiviraku na webech nejsou rozdilne.
Napřiklad antivirus co skončil na 1 mistě v zachyceni hrozeb si zrovna nemusi vychazet dobře s mojim počitačem, takže ja vždycky provedu postupně testovací aktivitu, ohledem kvality, kompatibility, kombinace a zatiženi systemu....

Pak sama rozhodnu co je nejlepši volbou pro můj počitač

Psala jsem, že placene produkty maji dalši funkce, jo tam jsem se spletla promiň ohledem comodo antiviraku, ale jako dalši funkce co uvadiš technicka podpora a podpora služby Geekbuddy ja rozhodně nevyuživam, nemam rada, když mi někdo provadi operace na mem počitači na dalku, ikdyž je to zaměstnanec oficial.serveru comodo.Ale myslim, že po instalaci produktu od comoda je tato služba na 60 dnu zcela zdarma.

Dřive jsem testovala comodo antivirus, ale to byla ještě starši verze a našel mi falešnu detekci 13 systemovych souboru v adresaři pc hry EURO TRUCK SIMULATOR, hra byla originalni takže vim, že to virus nebyl, nebo infiltroval zase 2 systemove soubory ze zvukove karty CREATIVE EAX 5 TITANIUM a tež to byl oficialni ovladač přimo od vyrobce....

Určitě to všichni zname, že žadny antivirus a firewal neni na 100% spolehlivy protože ja s comodem antivirus nejsem spokojena a proto jsem se rozhodla nadale použivat antivirus 8, ten taky nezaostava a dejcha, už za zady placenym antivirakum.....

Zůstala jsem věrna jenom u firewallu.

Ohledem antiviraku NORTON nemusi byt špatny, ale pro můj počitač je nejvhodnejši AVAST 8 anebo AVIRA

:arrow: Antivirus KASPERSKY, plně s tebou souhlasim, že je to tragedie a nebudu ani tady psat jak velice dlouho trva staženi aktualizace.

Mohla bych zkusit prohodit BEHAVIORALNI OCHRANU co doporučuješ na firewalu to nechat aktivovat, na antiviraku to povypinat jak behavioralni ochranu tak aj sanbox , uvidim co to uděla
Ohledem HIPS můžu to vypnout

Ohledem avastu, neni zas tak špatny antivirus, protože rozumi si dobře s mojim počitačem a libi se mi v něm funkce UPDATER.Tak děkuji za info a tip :worship:

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: COMODO (CIS)

#5 Příspěvek od Davidov »

Dekuji vam obema za rady a nazor moc.Pouziji CIS cely balik podoporuceni z gizmo free webu a s dodatesnym nastavenim jako je v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=F1IiUO_Vn8I jeste jednou diky.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: COMODO (CIS)

#6 Příspěvek od Davidov »

Ahoj Lilly a ostani chtel jsem se zeptat jestli mohoü vypnout UAC ve windows kdyz mam zapnute v comodo hips ochranu a behavioralni analyzu diky za odpovedi. :| :all_coholic:

Lilly [FR]

Re: COMODO (CIS)

#7 Příspěvek od Lilly [FR] »

Davidov píše:Ahoj Lilly a ostani chtel jsem se zeptat jestli mohoü vypnout UAC ve windows kdyz mam zapnute v comodo hips ochranu a behavioralni analyzu diky za odpovedi. :| :all_coholic:
Pokud maš na mysli ŘIZENÍ UŽIVATELSKÝCH UČTU, můžeš klidně, Posloucham nazori od ostatních uživatelu, že COMODO se drži statečně..... :thumbsup:

Odpovědět