Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Dlhodobe vysledky antivirov

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Dlhodobe vysledky antivirov

#1 Příspěvek od KEO »

Zaujimalo by ma, ktore antiviraky povazujete za DLHODOBO kvalitne.

Pouzivam roky uz NODa, ale od prechodu z verzie 2.7, kde o nom clovek roky ani nevedel, zacalo ist vsetko dole kopcom... :D Poziadavky na system maju novsie verzie podstatne vyssie, aj ked v manualoch pisu nieco ine. V minulosti sa NOD drzal dlhodobo na spicke, teraz ho casto predbieha AVG, AVAST, ci ine a tu na fore sa tiez pise o detekcii, ze sa mu dari asi tak, ako sa v ESETe vyspia...


Zaujimalo by ma z dlhodobe hladiska, ako sa drzia jednotlive antiviraky:
1/ stabilita a plynuly chod systemu, nekonfliktnost so SW
2/ mala zataz systemu, idealne male HW poziadavky umoznujuce beh aj na singlecore CPU.
3/ kvalita detekcie najnovsich vzoriek a ako rychlo su schopne AV spolocnosti reagovat
4/ kvalita detekcie celkova
5/ heuristika
6/ aku ma poruchovost, idealne ak je to v style nainstaluj a zabudni
7/ rozumne riesene caste aktualizacie, co najcastejsie
8/ dlhodobo dobre vysledky

Ci sa vobec najde nieco lepsie, za co NODa vymenit, alebo je tak prast jak uhod :D :D
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15214
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Dlhodobe vysledky antivirov

#2 Příspěvek od JaRon »

Zaujimalo by ma, ktore antiviraky povazujete za DLHODOBO kvalitne.Kaspersky a BitDefender

Ci sa vobec najde nieco lepsie, za co NODa vymenit, alebo je tak prast jak uhod
NOD stale patri medzi najlepsie AV, aj ked vykyvy formy su nepoperatelne :)
,,, a porovnavat ho s AVG - to bol snad zart :shock:
vymena v institucii je pomerne narocny zasah, hlavne ak sa jedna o 100 a viac PCs

tot moj kratky pohlad - osobny nazor
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Dlhodobe vysledky antivirov

#3 Příspěvek od KEO »

Ja ho s AVG neporovnavam, ale staci si pozriet par AV benchmarkov, kde sa stava, ze AVG, ci AVAST predbehnu v detekcii NODa. Obcas... Tym nehovorim, ze su automaticky lepsie.

Co sa tyka Kasperskeho, ten som pouzival v minulosti a mal vynikajucu detekciu. Vtedy mal vsak dost vysoku zataz systemu. Co ma nastvalo pred par mesiacmi bolo, ze som detekoval jeden malware, ktory sa neznamo ako dostal na zabezpecene PC a ziadny AV ho nevedel detekovat. NOD vtedy reagoval pruzne a pridal vzorku rychlo, ked ju dostal. Kaspersky hral mrtveho chrobaka a cca 3 tyzdne trvalo, kym tu vzorku pridal do databaz, kym inokedy vedia reagovat velmi rychlo. Zrejme robia rozdiely a zbieraju statisticky data a podla toho vyhodnocuju prioritu. A to sa mi nepaci, pretoze ak je clovek cielom utoku a AV firma si povie, ze ten malware je minimalne rozsireny, tak sa preto nepretrhne... Microsoftu to trvalo cca 1 mesiac, kym to pridal.

Bitdefender - bol odnozou Kasperskeho, ako sa v minulosti rozdelilo tusim AVP. Tiez viem, ze maval dobru detekciu a v poslednej dobe mava velmi dobre vysledky. Nieco sa vsak suska o narocnosti antiviraku a vraj ma vysoky pocet falosnych detekcii. Tiez, ked clovek vidi, ze napr. posle im vzorku, tak je problem sa vobec dopatrat, kde a ked to dostanu, tak este spekuluju, ze to neni v takom formate a onak, ze este to pre nich upravit a potom odoslat....
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět