Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
CZJKP1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2022 20:17

Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Ahoj,

již několik let používám Kaspersky Internet Security, byl jsem s jimi velice spokojený pro jejich velkou přehlednost. Vzhledem k Ruské invazi na Ukrajinu jsem se rozhodl Kaspersky přestat dál využívat. Ono již dříve kolem nich panovala určitá nedůvěra ale nechci spekulovat o tom jaký data program shromažďuje a jestli by se dala nějakým způsobem zneužít kdyby se k nim Putinový režim dostal, toto je asi po tom všem rozhodnutí z principu..

Rozhoduji se mezi placenými produkty BitDefender a AVG. Záměrně jsem vyřadil Avast (protože je nepřehledný a vlastně funkčně stejný jako AVG) a ESET který podle nezávislého testování nedopadl nejlépe.

BitDefender jsem testoval víc jak týden a pár věcí mě nevyhovuje.
Jedna z nich je prohlížeč SafePay, který má sloužit jako ochrana při provádění bankovních transakcí. Jednak se sám nespustí po najetí na webovou adresu mé banky, takže musím na to sám myslet že ho mám při bankovnictví používat, ale hlavně běží dost nestabilně, spuštění trvá dlouho a běží v zobrazení na celou obrazovku, zakryje i spodní panel a nejedno ukončení skončilo trvale černou obrazovkou kdy jsem musel přes ctrl+alt+del restartovat počítač protože ve správci se to ukončit nenechalo. Procesor Ryzen 7 .

Druhá z věcí jsou zbytečné a nesmyslné "vyskakovací bubliny". Tedy například "Povolte BitDefender VPN, aby se automaticky připojoval, když provádíte online platby nebo jiné typy transakcí". A pod bublinou tlačítko "Zapněte VPN" který však slouží k trvalému spuštění VPN a nikoli automatickému. V ten okamžik co na to kliknete se začne odpočítávat denní limit aniž byste prováděli transakce... Tato bublina se mi objevila během týdne asi 4x. Nevím, jestli lze vypnout jen tyto zbytečná sdělení a ty podstatné jako upozornění na viry nebo na zastaralou databázi virů nechat anebo jestli jde vypnout pouze všechny bubliny...

Má někdo BitDefender a nějaké zkušenosti a jaká spokojenost?


Dnes jsem nainstaloval AVG a testuji ho, zatím to vypadá dobře.
Jen se trochu obávám jestli nehrozí "vnucování" ostatních AVG produktů tak, jako to dělal dříve Avast Free, že provedete kontrolu počítače a zobrazí se další problémy, že počítač může běžet rychleji a když se kliklo na "vyřešit", tak zaplať předplatné na TuneUp..
Docela mi toto vadí, děje se to pořád? Děje se to i u verze která je placená ale ne ta nejvyšší?

V poslední řadě mě zajímají licence. Má někdo dobré zkušenosti se servery jako "prolicence.cz" kde lze sehnat licence výhodněji než v alze?

Je v současné době něco lepšího, než ten AVG?
Prohlížel jsem různé porovnání AV-Comparatives a AV-test a dospěl k názoru, že se nejvýš drží ty zmiňované.

Děkuji za odpovědi.

Zikys
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: 07 lis 2016 13:19

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#2 Příspěvek od Zikys »

U placeného antiviru to už fakt začíná připomínat ty klasické čínské čističe. Zdiskreditováno už z legitimních věcí také bylo kde co. Je to těžké. Doba je zlá.

Měl by snad dostačovat placený Malwarebytes, případně na častější testy free verze a nějaký antivir.

Situace s Kaspersky je ale fakt smutná. V těch testech pár dní před měl velmi dobé výsledky. Několik let i dobrou pověst na ochranu počítače. Jsem zvědav, jak a zda bude ten program existovat i dál.

Prolicence.cz vypadá skvěle. Dosud jsem na těchto webech licence k antivirům nepořizoval.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15192
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#3 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
je obtiazne domyslat ako na aktualnu zlu situaciu sposobenu Putinom bude reagovat Kaspersky - desatrocia to bol kvalitny a spolahlivy produkt.
K znackam, ktore mozes doporucit patri aj F-Secure, Norton a Eset. Kazdemu ine sedi, odskusaj a az potom kup :)
Pevne verim, ze kym Ti skonci rocna licencia na AV, ZVITAZI zdravy rozum a nastane pokoj :188:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Zikys
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: 07 lis 2016 13:19

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#4 Příspěvek od Zikys »

Nějaké to vyjádření společnosti Kaspersky - https://1url.cz/1KxPL

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#5 Příspěvek od Rudy »

Zikys píše: 22 bře 2022 12:00 Nějaké to vyjádření společnosti Kaspersky - https://1url.cz/1KxPL
Jistěže jde o politiku, jenže nevíte, kdo všechno v té společnosti pracuje, nakolik je loajální své profesi a nezneužije AV k účelům, ke kterým nebyl určen. To je to, oč tu běží. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#6 Příspěvek od tuvok07 »

Ahoj.
Pomalu se blíží čas kdy budu muset prodloužit licenci u Kasperského.
Je fakt, že platí to, co psal Rudy, ovšem otázkou je, nakolik je to problém pro nás běžné uživatele?
Zatím mi plně vyhovoval, jenže jak to tak vypadá, internetové obchody stále trucují a posílat penízky přes ofiko prodloužení Kasperskýho se mi moc nechce, zvláště když to minule jaksi zlobilo a nevím, jak stabilní tam bude spojení nyní.
Proběhlo tu něco o čínských čističích ( problémy Avastu který jsem na mezidobí zvažoval? ) Jak je na tom nyní Eset? Nebo existuje obchod který na bojkot nepřistoupil?
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#7 Příspěvek od Rudy »

tuvok07 píše: 31 říj 2023 09:21 Ahoj.
Pomalu se blíží čas kdy budu muset prodloužit licenci u Kasperského.
Je fakt, že platí to, co psal Rudy, ovšem otázkou je, nakolik je to problém pro nás běžné uživatele?
Zatím mi plně vyhovoval, jenže jak to tak vypadá, internetové obchody stále trucují a posílat penízky přes ofiko prodloužení Kasperskýho se mi moc nechce, zvláště když to minule jaksi zlobilo a nevím, jak stabilní tam bude spojení nyní.
Proběhlo tu něco o čínských čističích ( problémy Avastu který jsem na mezidobí zvažoval? ) Jak je na tom nyní Eset? Nebo existuje obchod který na bojkot nepřistoupil?
Podle mého názoru to platí stále a bude to platit do doby, dokud se politické poměry nezmění k lepšímu. Netvrdím na 100%, že tomu tak je, nicméně se vyplatí alspoň na čas změnit firmu. Jwedorázový čistič (AVPTool) požíváme stále Zneužít jednorázov utilitu je složitější (nikdo nikdy neví kdo všechno si ji nainstaluje), než AV , který je nainstalová minimálě po dobu platnosti licence. Tak to vidím já.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#8 Příspěvek od tuvok07 »

Díky. Takže asi Eseta? Nechce se mi moc zkoušet, protože to budu muset nainstalovat doma na víc PC, Kaspersky mi vyhovoval, jenže bohužel, nikdy nevíme, kdy tam někomu šibne. Do jednorázového čističe se mi moc nechce právě z důvodu nepohodlnosti na více PC, free verze se zase pořád podbízejí a vnucujou placenou.
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#9 Příspěvek od Rudy »

OK. ESET je asi rozumné řešení, pokud máš něco proti podbízení. To mi osobně nevadí. Klik a je to pryč. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#10 Příspěvek od Tatry03 »

A coskoro ESET vyda movu verziu 17, kde v najvyssej konfiguracii zrejme pribudne aj nova funkcionalita. :)
----

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#11 Příspěvek od Rudy »

Jj. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#12 Příspěvek od tuvok07 »

Jak je na tom Kašperák s odinstalováváním, je zapotřebí použít potom nějakou utilitku?
BTW nechce se mi do toho čím dál tím víc, prakticky čekám do poslední chvíle jestli přestanou Rusáci bláznit :roll: :(
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#13 Příspěvek od Rudy »

tuvok07 píše: 09 led 2024 12:57 Jak je na tom Kašperák s odinstalováváním, je zapotřebí použít potom nějakou utilitku?
BTW nechce se mi do toho čím dál tím víc, prakticky čekám do poslední chvíle jestli přestanou Rusáci bláznit :roll: :(
Odinstaluje se pomocí instalátoru. Návod: https://support.kaspersky.com/KIS/2018/cs-CZ/43539.htm .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#14 Příspěvek od tuvok07 »

Jakej je rozdíl mezi těma dvěma verzema Esetu, Essential a Premium? Essential asi nemá jen správce hesel a VPN?
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Je čas odinstalovat Kaspersky, výběr jiného AV

#15 Příspěvek od Tatry03 »

Tu je zrovnanie programov:
:arrow: https://www.eset.com/cz/domacnosti/antivirus-srovnani/
Produkt pre PC v programe ESSENTIAL je vlastne Internet Security.
Pre uroven PREMIUM je to Premium Security. Tento obsahuje naviac: Sifrovanie dat, Spravcu hesiel a LiveGuard. A Ultimate ma naviac VPN.

Je to matuce, pretoze "urovne ochrany" ESSENTIAL, PREMIUM a ULTIMATE su vlastne urovne sluzieb (mozete v tychto urovniach mat aj viac instalacii a platia pre rozne platformy. Teda mozete instalovat ochranu na Mac,Android a PC v pocte zakupenych zariadeni.)
Samotne programy, ktore si instalujete do PC su:

ESET Security Ultimate
ESET Smart Security Premium
ESET Internet Security
a ako uplne samostatny (a uz nepropagovany)
ESET NOD32 Antivirus
----

Odpovědět