Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

EMET

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
dol
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 12 úno 2009 09:42

EMET

#1 Příspěvek od dol »

Dobrý den,
MS doporučuje instalaci programu EMET jako ochranu před hackery. Prosím o Váš názor, zda je tento program účelné instalovat na osobní počítač. Asi jediné co potřebuji chránit, je int. bankovnictví a to doufám chráněné je. Mám AV Avast a FW Zone Alarm. Občas projedu Mawarebytes. Zatím jsem několik let nic neobjevil, i když mi někdy Avast blokuje stránky.
Zkoušel jsem EMET nainstalovat, ale má dost vysoké nároky, tak jsem ho odstranil.
Děkuji.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: EMET

#2 Příspěvek od KEO »

dol píše:Dobrý den,
MS doporučuje instalaci programu EMET jako ochranu před hackery.
Podla toho co citam, tak jedine od systemu Vista/Win7 a vyssie sa to oplati pouzivat. Pri starsich systemoch ako je WinXP je to bezpredmetne.
dol píše:Dobrý den,
Asi jediné co potřebuji chránit, je int. bankovnictví a to doufám chráněné je.
Chranene je urcite. Lenze ako :D :D :D Niektore banky maju slusne zabezpecenie, ine hadzu vacsinu zodpovednosti na klienta. Idealne je pouzivat jednorazove kody, napr. cez EXTERNY kalkulator mimo PC, pripadne zviazane cislo uctu, sumu s transakciou a jednorazovym kodom. Vtedy ani moc nezalezi na bezpecnosti PC, tam by mohlo byt kludne aj zavirovane. Daju sa pouzivat aj jednorazove SMS kody, ale tam pozor, uz su vraj aj viry, co sa vedia usadit do PC a po pripojeni smartfonu sa vedia nahrat a aktivovat tam. Takze mat bud jednoduchy telefon, alebo ho nepripajat na PC.

Pre internetove bankovnictvo je este dolezite, aby malware nemodifikoval DNS udaje pri prenose a nepodvrhoval vlastne data. Napr. internetovy prehliadac Comodo IceDragon, ktory vychadza z Firefoxu, ma moznost pouzivat vlastne bezpecne DNS, co sa moze celkom hodit.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět