Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Defender vo Win8

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#1 Příspěvek od tuvok07 »

Je to v podstatě totožný antivir myslím, jen se vrátili k názvu Defender. Nevím to ale jistě.
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Defender vo Win8

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :)

Kolega ma pravdu, je to tak. http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... der#1TC=t1
Poznámka

Ve Windows 8 a Windows RT poskytuje program Windows Defender stejnou úroveň ochrany proti malwaru jako program Microsoft Security Essentials. Program Microsoft Security Essentials sice nelze ve Windows 8 ani Windows RT používat, není to však ani potřeba – součástí systému je Windows Defender, který je připraven chránit váš počítač.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#3 Příspěvek od tuvok07 »

Márty84 píše:Zdravim :)

Je to tak. http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... der#1TC=t1
Poznámka

Ve Windows 8 a Windows RT poskytuje program Windows Defender stejnou úroveň ochrany proti malwaru jako program Microsoft Security Essentials. Program Microsoft Security Essentials sice nelze ve Windows 8 ani Windows RT používat, není to však ani potřeba – součástí systému je Windows Defender, který je připraven chránit váš počítač.
Jo jo, to v podstatě znamená, že samostatný MSE nebudou dál vyvíjet a je zabudovanej do osmičky jako Defender....
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Defender vo Win8

#4 Příspěvek od Márty84 »

tuvok07 píše:Jo jo, to v podstatě znamená, že samostatný MSE nebudou dál vyvíjet a je zabudovanej do osmičky jako Defender....
Jo. Jen doufam, ze to pujde jednoduse vypnout a nebude to kolidovat s jinymi antiviry :arcisit:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#5 Příspěvek od tuvok07 »

Márty84 píše:
tuvok07 píše:Jo jo, to v podstatě znamená, že samostatný MSE nebudou dál vyvíjet a je zabudovanej do osmičky jako Defender....
Jo. Jen doufam, ze to pujde jednoduse vypnout a nebude to kolidovat s jinymi antiviry :arcisit:
Myslím, že jsem sem postoval kdesi článek z Lupy, kde psali, že jo....
Je to v tomto tématu a píšou, že stejně jako FW se sám vypne pokud je přítomen jiný bezpečnostní SW
http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=18 ... hilit=lupa
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#6 Příspěvek od Mc_Murphy »

tuvok07 píše:Myslím, že jsem sem postoval kdesi článek z Lupy, kde psali, že jo....
Je to v tomto tématu a píšou, že stejně jako FW se sám vypne pokud je přítomen jiný bezpečnostní SW
http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=18 ... hilit=lupa
Kdykoliv Microsoft napíše, že se něco samo vypne, mám divné pocity a stávám se opatrnějším. :arcisit:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#7 Příspěvek od tuvok07 »

Mc_Murphy píše:
tuvok07 píše:Myslím, že jsem sem postoval kdesi článek z Lupy, kde psali, že jo....
Je to v tomto tématu a píšou, že stejně jako FW se sám vypne pokud je přítomen jiný bezpečnostní SW
http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=18 ... hilit=lupa
Kdykoliv Microsoft napíše, že se něco samo vypne, mám divné pocity a stávám se opatrnějším. :arcisit:
Četl jsi ten článek? Asi ne :)
Cituji z Lupy
Výrobci antivirů (např. ESET nebo McAfee) veřejně oceňují, že se Windows Defender deaktivuje, pokud je v systému dostupný jiný antivirový program a případně se po jeho odstranění znovu aktivuje. Též si pochvalují jasně daná pravidla pro odinstalaci antivirového programu, která by měla předcházet problémům při přechodu z jednoho antivirového produktu na druhý.
Čili asi zkoušeli jak se to chová
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#8 Příspěvek od Mc_Murphy »

tuvok07 píše:Četl jsi ten článek? Asi ne :)
Ne asi, ale určitě jsem to nečetl. Stejně mě to nepřesvědčí. A nehodlám tu o tom diskutovat, jen jsem napsal, že Microsoftu taková prohlášení prostě nežeru - na to opravuju počítače už opravdu moc dlouho. ;)

Konec diskuze. :closed:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#9 Příspěvek od tuvok07 »

Já jim to taky nebaštím - uvidíme :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Defender vo Win8

#10 Příspěvek od KEO »

Zaujimave je, ze im to antimonopolny urad v EU, alebo USA dovolil. Integracia antiviru priamo do systemu moze zasadit ranu pod pas vsetkym vyrobcom AV, pretoze zakaznik si povie, ze naco bude kupovat nieco, co ma uz v systeme.


MSE mal naviac obmedzenie pre firemne pouzitie do 10 PC na firmu. Windows defender vo Win8 ho vraj :???: nema ?
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender vo Win8

#11 Příspěvek od tuvok07 »

Ve článku psali něco o omezené funkčnosti v jistých směrech....
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Odpovědět