Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

(FREE) Avira vs Avast

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mýval
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2012 09:54

(FREE) Avira vs Avast

#1 Příspěvek od Mýval »

Dobrý Mývalí den!

Jak se tu dočítám, tady se to hemží samými kapacitami a tak bych Vás s pokorou rád poprosil o Vás profesionální názor.

Samozřejmě že FW a hlava jsou velmi důležité aspekty plus další ochranné prvky, ale prosím jaký AV, konkrétně z těchto dvou byste doporučovali více a hlavně proč (Ve FREE verzi podotýkám).

Můj názor je takový, že Avira má vynikající detekční schopnost, leč ve free verzi nekontroluje poštu. Nevím jestli Avast free ano. Jaké další pro a proti tyto dva antiviry skýtají?

Děkuji Vám za Váš drahocenný čas a Vaše názory, přeji krásný den! :worship:

Mýval

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: (FREE) Avira vs Avast

#2 Příspěvek od tuvok07 »

Osobně neberu chybějící kontrolu pošty jako zápor - ona Avira beztak zkontroluje přílohy při jejich otevírání.
Řekl bych, že i Avast má poměrně dobré detekční schopnosti :) Osobně používám jej. Vytkl bych snad jen drobný problém při instalaci na XP - ale to už snad opravili.
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

PetrHrab
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2012 16:02

Re: (FREE) Avira vs Avast

#3 Příspěvek od PetrHrab »

Pod rukama mi prošlo spoustu Pc s Avirou i s Avastem, a i když jsem fanoušek Avastu, musím upřímně konstatovat, že Avira je lepší, rezidentní ochrana je méně náročná na HW a při mých domácích testech "ochrany" dopadla lépe, než Avast. Mínusem je, že doposud není v češtině, což hodně lidem, kterým "dělám" počítače, vadí.
Poslouchám: Buty - Práce není, není práce...

denisrad
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 říj 2012 10:11

Re: (FREE) Avira vs Avast

#4 Příspěvek od denisrad »

abych pravdu řekla tak na 7 mi ani jeden nefungoval tak aby mi nezpomaloval sys :cry: . Dala jsem tam ms essential ale vůbec si nemyslím, že můj comp je dostatečně ochráněn. pravděpodobně si asi koupím antivir od Slováků.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: (FREE) Avira vs Avast

#5 Příspěvek od Márty84 »

denisrad píše:abych pravdu řekla tak na 7 mi ani jeden nefungoval tak aby mi nezpomaloval sys :cry: . Dala jsem tam ms essential ale vůbec si nemyslím, že můj comp je dostatečně ochráněn. pravděpodobně si asi koupím antivir od Slováků.
Zdravim :)
Kazdy antivir vice ci mene zpomali chod pc (a vite jiste, ze to zpomaleni bylo zpusobene antivirem?). Taky zalezi na jeho nastaveni. Beznemu uzivateli uplne staci free antivir (Avast, Avira, ci MSE). Crackarum a podobnym nepomuze nic :D
Pokud uz chcete do zabezpeceni investovat, uvazoval bych spise o celem baliku, tedy kompletni ochrane. A vybral bych si radeji rovnou dlouhodobou spicku, tedy bud NIS, nebo KIS.
Ale samozrejme to je taky vec nazoru, je to vase volba :wink:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

denisrad
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 říj 2012 10:11

Re: (FREE) Avira vs Avast

#6 Příspěvek od denisrad »

@Márty84

Děkuji moc, tohle mi otevřelo celkem oči. Kdysi jsem používala NIS no myslela jsem si, že NOD je lepší. A pak jako každému kdo sem tam spekuluje se mi nechtělo platit, tak jsem šla k těm free. Ale ochrana je ochrana tak si to ještě tady na fóru pořádně projdu. Ještě jednou děkuji.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: (FREE) Avira vs Avast

#7 Příspěvek od Márty84 »

denisrad píše:Děkuji moc, tohle mi otevřelo celkem oči. Kdysi jsem používala NIS no myslela jsem si, že NOD je lepší. A pak jako každému kdo sem tam spekuluje se mi nechtělo platit, tak jsem šla k těm free. Ale ochrana je ochrana tak si to ještě tady na fóru pořádně projdu. Ještě jednou děkuji.
Neni vubec zac :)
NOD ma velke vykyvy. Nekdy prekvapi, jindy taky, ale negativne. Kazdy ma jine zkusenosti.
Hodne zalezi, kdo a hlavne jak pc pouziva. Platit neni treba, kdyz se chovate rozumne. Ja mam Avast a spokojenost :wink:
Tak preji stastnou volbu :thumbsup:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

denisrad
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 říj 2012 10:11

Re: (FREE) Avira vs Avast

#8 Příspěvek od denisrad »

@Márty84

tak to tedy vypadá taky na ten avast. pořádně odzkouším a pak přispěji svými poznatky :|

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: (FREE) Avira vs Avast

#9 Příspěvek od Márty84 »

denisrad píše:tak to tedy vypadá taky na ten avast. pořádně odzkouším a pak přispěji svými poznatky :|
Tak jo, jsem zvedav, jak vam bude/nebude sedet :)
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

jhonsmith
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2012 11:19

Re: (FREE) Avira vs Avast

#10 Příspěvek od jhonsmith »

Mínusem je, že doposud není v češtině, což hodně lidem, kterým "dělám" počítače, vadí. Řekl bych, že i Avast má poměrně dobré detekční schopnosti Osobně používám jej. Vytkl bych snad jen drobný problém při instalaci na XP - ale to už snad opravili...!!! :thumbsup: :P :P :thumbsup:
Ali

Uživatelský avatar
Mc_Murphy
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6706
Registrován: 03 lis 2008 15:55
Bydliště: Plzeň [ZČ]
Kontaktovat uživatele:

Re: (FREE) Avira vs Avast

#11 Příspěvek od Mc_Murphy »

jhonsmith píše:Mínusem je, že doposud není v češtině, což hodně lidem, kterým "dělám" počítače, vadí. Řekl bych, že i Avast má poměrně dobré detekční schopnosti Osobně používám jej. Vytkl bych snad jen drobný problém při instalaci na XP - ale to už snad opravili...!!! :thumbsup: :P :P :thumbsup:
Absence češtiny není problémem pro každého. Navíc, někdy to překlad jen znepřehlední.

Avast jsem instaloval mnohokrát povětšinou na XP a nikdy jsem s jeho instalací neměl jakýkoliv problém.
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

  • ... I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me love, I've found my identity, found my identity.

    I'm moving on, I'm moving on, I'm moving on by the Spirit.
    • You gave me hope, I've found my identity in Christ...

Zamčeno