Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ESET Smart Security 5

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#61 Příspěvek od Tatry03 »

V anglickej jazykovej mutacii je na stiahnutie mensia aktualizacia na verziu 5.0.94.0 ESS5.
Ceska je aktualne 5.0.93.8
a Slovenska 5.0.93.7
:)

Coskoro ma byt vonku finalna verzia ochrana pre Android. :mrgreen:
----

Uživatelský avatar
graupel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: 13 bře 2010 15:44
Bydliště: Košické Oľšany, Slovensko

Re: ESET Smart Security 5

#62 Příspěvek od graupel »

Tatry03 píše:V anglickej jazykovej mutacii je na stiahnutie mensia aktualizacia na verziu 5.0.94.0 ESS5.
Ceska je aktualne 5.0.93.8
a Slovenska 5.0.93.7
:)

Coskoro ma byt vonku finalna verzia ochrana pre Android. :mrgreen:
Dobrý deň. Ste pracovník ESET-u? Ak áno, tak ja mám problém s prehliadačmi Firefox a Chrome (aj so staršími verziami) pri používaní ESS5. Chcel by som sa opýtať, či vďaka silnej ochrane Vášho produktu ESS5 mi postačí aj neodporúčaný Internet Explorer 8 a Outlook Express z roku 2002. Ja práve s týmito programami som mimoriadne spokojný po ich odskúšaní, aj napriek negatívnym ohlasom mnohých odborníkov na bezpečnosť. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#63 Příspěvek od Johny_ESET »

graupel píše:Dobrý deň. Ste pracovník ESET-u? Ak áno, tak ja mám problém s prehliadačmi Firefox a Chrome (aj so staršími verziami) pri používaní ESS5. Chcel by som sa opýtať, či vďaka silnej ochrane Vášho produktu ESS5 mi postačí aj neodporúčaný Internet Explorer 8 a Outlook Express z roku 2002. Ja práve s týmito programami som mimoriadne spokojný po ich odskúšaní, aj napriek negatívnym ohlasom mnohých odborníkov na bezpečnosť. Ďakujem.
Dobrý den,
pokud máte problémy s použitím internetových prohlížečů a domníváte se že viníkem je ESS, kontaktujte technickou podporu ESETu a to nejlépe tam, kde jste produkt zakoupil (http://www.eset.cz/podpora nebo http://www.eset.sk/podpora). Aktuálně neevidujeme žádné podobné chování s v4 i v5, které by mělo být - řekněme "normální".

Žádný bezpečnostní produkt Vám neposkytne 100% ochranu. Míra rizika je vždy dána největší částí chováním uživatele, dále systémem a aplikacemi, které používá a neovlivnitelným faktorem aktuální možnosti jejich napadení či zneužití. Toto riziko se pak samozřejmě zvyšuje se stářím systému i aplikací. Proto je doporučeno používat aktuální verze produktů, přičemž aktuální nemusí znamenat vždy poslední - nejnovější.

Nicméně, nejvíce záleží na chování samotného uživatele a až potom na aplikacích, které používá. Tedy nad otázkou, zda Vás ESS dokáže v tomto případě ochránit si musíte zapřemýšlet sám...

Johny
Johny

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ESET Smart Security 5

#64 Příspěvek od james008 »

graupel píše:či vďaka silnej ochrane produktu ESS5 mi postačí aj neodporúčaný Internet Explorer 8 a Outlook Express z roku 2002. Ja práve s týmito programami som mimoriadne spokojný po ich odskúšaní, aj napriek negatívnym ohlasom mnohých odborníkov na bezpečnosť. Ďakujem.
Zaden produkt vas nemuze ochranit proti tomu, ze starym produktem plnym exploitu otevirate zadni dvirka pripadne haveti ci napadeni z venku.
Berte to tak, ze stary software je vlastne havet typu backdoor, ale k celemu nestesti povazovana ochrannymi baliky a software za naprosto ok a legalni, protoze jde o zname komercni reseni, a av firmy krome osvety neresi fakt, ze lidi si software vybaveni neupdatuji ci neupgraduji.
Jista tolerance pri uzivani kancl baliku ci postovniho klienta muze byt dejmetomu ob jednu verzi..ale mit neco tak stareho jak popisujete, je vyslovene hazard.
Co se tyce prohlizecu a operacniho sytemu ktery pouzivate, tam je to nekompromisni...prohlizec vzdy nejaktualnejsi, os vzdy aktualizovany a pokud mozno take max ob jednu generaci. ;-)

Ve firmach a podnicich je situace trosku odlisna...tam je nekdy potreba provozovat starsi sw, ale tomu odpovidaji investice, a kaskada ochrannych prvku a reseni, aby toto reseni bylo dostatecne bezpecne.... a v domacich podminkach do toho tolik
nikdo nebude investovat, ani se chovat tak ukaznene, jak musi nekteri zamestnanci treba diky monitoringu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#65 Příspěvek od Tatry03 »

Aktualizacia na verziu 5.0.94.0 je dostupna aj v cz,sk verzii.

Zaujalo ma, ze na strankach ESETu pre severnu ameriku je ako sucast produktu ESS 5 aj "vyucba uzivatelov". :)

Otazkou teraz je, ci mozeme nieco podobne cakat aj v tunajsich pomeroch, alebo su nasinci natolko IT security vzdelany, ze to nie je potrebne.... :thumbsup:
Co myslite?
Přílohy
Video trening 1.png
Video trening 1.png (14.86 KiB) Zobrazeno 8856 x
----

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#66 Příspěvek od Tatry03 »

A je vonku finalna verzia ochrany na Android. :mrgreen:
----

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#67 Příspěvek od Johny_ESET »

Ahoj všem,
oprava chování po připojení USB disku pro verzi 5 není ještě součástí nového instalačního balíčku. Termín jeho uvolnění zatím bohužel neznám. Je však k dispozici jako samostatný soubor, který stačí nahradit v nouzovém režimu Windows.
Původní soubor se nachází v C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security nebo C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus.

Tedy postup bude následující:

1) Restartujte počítač a mačkáním klávesy F8 před zobrazením loga Windows vyvolejte startovací nabídku.
2) Z nabídky zvolte "Stav nouze".
3) Vyhledejte soubor ekrnAmon.dll ve složce C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security a přejmenujte ho.
4) Nakopírujte do složky C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security soubor v příloze.
5) Restartujte počítač do normálního režimu a ověřte chování po připojení USB disku.
6) Dejte vědět, jak to dopadlo!

Zdarec,
Johny
Přílohy
ekrnAmon3.zip
(117.35 KiB) Staženo 296 x
Johny

bigjohn
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 06 bře 2005 09:45
Bydliště: Trenčín

Re: ESET Smart Security 5

#68 Příspěvek od bigjohn »

Johny_ESET
a aký tam bol problém ?
C2Q Q8200, Gigabyte EP45-UD3LR, 8GB Kingston HyperX 1066 MHz, HDD Samsung HD642JJ 640 GB, NVIDIA Gigabyte 9600 GT-512 MB-pasív, Enermax Modu82+ 525W, Thermaltake Matrix VD3000BN, DVDRW Samsung SH-S223B SATA, Windows 8 Pro, HP L2208W 22“
Notebook: Dell Studio 1537+Windows 7, Dell Inspiron N5040+Windows 7

sid_cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2009 20:27

Re: ESET Smart Security 5

#69 Příspěvek od sid_cz »

u mě to pomohlo, zkoušel jsem zatím jen jedno připojení ext. disku, ale v pořádku. Kurňa co já se s tím nabojoval, už jsem myslel, že mám poškozený systém až mě napadlo odinstalovat ESS a ejhle
mě totiž většinou (99%) vytuhl PC, mám WinXP Home SP3 original se všemi záplatami, flashky chodily bezproblémů, připojení ext. vypalovačky v pořádku, ale externí disk bylo vytuhnutí

sid_cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2009 20:27

Re: ESET Smart Security 5

#70 Příspěvek od sid_cz »

tak bohužel , dva disky od WD šly (2T a 250GB) ale 2T do Samsungu opět problém, jedná se přesně o HD 203WI, box mám Welland ME 752S

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#71 Příspěvek od Johny_ESET »

bigjohn píše:Johny_ESET
a aký tam bol problém ?
Vytuhnutí počítače s v5 po připojení externího USB disku.
Johny

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#72 Příspěvek od Johny_ESET »

sid_cz píše:tak bohužel , dva disky od WD šly (2T a 250GB) ale 2T do Samsungu opět problém, jedná se přesně o HD 203WI, box mám Welland ME 752S
Ahoj,
byl by si ochotný vytvořit během problémového stavu memory dump? Jde o soubor se záznamem aktuálního obsahu operační paměti. Podle něho dokážeme nalézt, co problém způsobuje. Poslal bych ti postup.
Johny

panter2005
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: 18 kvě 2011 11:19

Re: ESET Smart Security 5

#73 Příspěvek od panter2005 »

Zdravim .

Mal som tiez ten problem s nacitanim externeho disku Toshiba , pri Nod-e a naslednym zamrznutim .
Problem som vyriesil premenovanim a vlozenim noveho ekrnAmon.dll , tak ako ste to uviedli .

Dakujem velmi pekne za Vase rady .

bigjohn
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 06 bře 2005 09:45
Bydliště: Trenčín

Re: ESET Smart Security 5

#74 Příspěvek od bigjohn »

platí to aj pre EAV, čiže pre samostatný antivirus ?
C2Q Q8200, Gigabyte EP45-UD3LR, 8GB Kingston HyperX 1066 MHz, HDD Samsung HD642JJ 640 GB, NVIDIA Gigabyte 9600 GT-512 MB-pasív, Enermax Modu82+ 525W, Thermaltake Matrix VD3000BN, DVDRW Samsung SH-S223B SATA, Windows 8 Pro, HP L2208W 22“
Notebook: Dell Studio 1537+Windows 7, Dell Inspiron N5040+Windows 7

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#75 Příspěvek od Johny_ESET »

bigjohn píše:platí to aj pre EAV, čiže pre samostatný antivirus ?
Platí.

Johny
Johny

Odpovědět