Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

CPU na 100 a pomalý počítač

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#46 Příspěvek od Edhel »

Určitě nepoužil, nidky jsem neměl potřebu vrtat do systému... přece se v tom až tolik nevyznám a i hardwar od softwaru pořád odlišuju tím, že do toho prvního se dá kopnout :)
Ano je to notebook. Je to hodně důležitá informace? :( :oops:

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#47 Příspěvek od motji »

Není :) , kolega už se prokousává těmi 4 stránkami :D , určitě se tu během dne ukáže a společně něco vymyslíme :) .
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#48 Příspěvek od Edhel »

uf:) Děkuju moc, doufám, že to nějak vyřešíme a že to nebude jak na Nový rok, tak po celý rok:) Mám ale pocit, že už se to trošku zlepšuje, CPU teď je někde mezi 70% a 95% a už občas běhá i docela únosně, takže když se píše zpráva, písmenka naskakují jen se vteřinovým zpožděním:)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#49 Příspěvek od PetrTl »

Mladá paní mne požádala o kooperaci. Mně taky nejde do hlavy to, že v nouzáku to má jet normálně a v normálním režimu i sken disku fičí jako lenochod. Požádám o několik informací.

1) můžete prosím zkontrolovat, jestli disk jede v UDMA režimu, nebo v nějakém horším=pomalejším? Ve správci zařízení rozbalte větev Řadiče IDE ATA/ATAPI a pro každý kanál IDE zkontrolujte záložku Upřesnit nastavení. Pokud bude někde Aktuální režim jiný než Nelze použít, tak si to zapište dočasně bokem. Výsledky pak sem.

2) mám takový mírný dojem, že ten stroj je trošku zatěžovaný aplikacemi více než by mohlo být zdrávo. Ale jen dojem, mohli bychom si to ověřit? Ve stroji byste měl mít celkem asi 1GB operační paměti RAM, z toho 256 počítám na grafiku. Pokud je skutečnost jiná, napište prosím, jak to je. Dále by mne zajímala celková velikost systémového oddílu (předpokládám C:) a momentální velikost volného místa na něm. A pro jistotu by nebylo špatné vědět výkon procesoru, čili opište model a frekvenci ze záložky Obecné ve Vlastnostech systému.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#50 Příspěvek od Edhel »

Zdravím! Zkoušel jsem v ten sken disku po první hodině znovu spustit v nouzovém režimu a zjistil jsem, že tam běžel stejně pomalu... Je možné, že i ty ostatní skeny tam byly rychlejší jen o chloupek.

1) Prolezl jsem vlastnosti u těch řadičů, je tam jen Primární kanál IDE, kde jsou dvě zařízení, obě mají navolený režim přenosu "DMA (je-li k dispozici)", u zař. 0 je Aktuální režim přenosu "Režim PIO", u zař. 1 "Režim Ultra DMA 2"

2) Podle "Vlastností systému" je ram 768 MB, nevím ale, jak zjistit, kolik zabírá grafika (mám tu kartu ATI Radeon Xpress 1100).
Velikost disku C je 53,6 GB a volného tam je 28,7 GB (pak tu je ještě disk D, který je velký 52,3 GB a volného tam je 13,2 GB, pokud se nepletu, je to fyzicky jen jeden kus počítače... systém a většina podobných věcí je na C).
A v záložce počítač stojí: "Mobile AMD Sempron(tm); Processor 3400+; 1,79GHz, 768 MB RAM; Rozšíření fyzické adresy"
Jinak je to Acer Aspire 3100.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#51 Příspěvek od PetrTl »

To PIO je špatné. Zkus nejdříve prosím ověřit v BIOSu, jestli není režim omezený už tam. Pokud víš jak na to.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#52 Příspěvek od Edhel »

Vím, jak se do Biosu dostat, ale nevím, kde tam najdu ty řadiče, když už se do něj občas dostanu, raději rychle koukám, abych odtamtud byl co nejdřív pryč, abych tam něco nepokazil...

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#53 Příspěvek od PetrTl »

Těžko říct přesně. Někde na úvod by měl být seznam připojených periférek (HDD, CD/DVD) a po odklepnutí na té položce by se mohl zobrazit seznam podrobností pro dané zařízení. Včetně aktuálního, resp. povoleného režimu přenosu. A tam by nemělo být nastaveno nic jiného než UDMA - pokud je, tak se to pokus změnit. (Jo předpokládám, že teď není ten nový externí disk připojený, pro jistotu). Zkus se podívat, za podívání nic nedáme.

Ale myslím si, že tam by problém být neměl. Většinou se to týká jen zblbnutí woken. Zkusíme to opravit, na první pohled zákeřnou metodou, ale používá se to běžně. Takže potom hurá na to:

1- vytvoř si pro jistotu nový bod obnovení, Programy-příslušenství-Systémové nástroje-Obnovení systému-Vytvořit bod obnovení. A až do konce dle pokynů.
2- Odinstaluj onen dotyčný IDE řadič. Pravým tlačítkem na něj a odinstalovat. A pak restartovat počítač. Wokna si jej doinstalují znovu. Pak zkotroluj režimy znovu, dej restart a znovu kontrolu režimu. Uvidíme. Napiš výsledky, včetně mezikontrol. Držím palce.

S tou velikostí disku to je OK, možná by to chtělo nějakou čistku v programech resp. tempsouborech, ale to si nechme až vyřešíme podstatu problému.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#54 Příspěvek od Edhel »

Asi mám nějaký divný bios... :?: Disky a CD jednotka tam byly zmíněné jenom v části Boot, a i tam se dají jenom přesouvat nahoru a dolů, podle toho, z čeho chci bootovat, jinak nic o režimu přenosu nebo něčem podobném...

Ještě jsem se nedostal k tomu mwawu, vadí to?
Na chvilku teď odběhnu a pak se pustím do toho přeinstalovávání...

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#55 Příspěvek od PetrTl »

Nó nerad bych se hádal s paní rádkyní o prioritě kroků, ale pokud budeš mít pomalý disk, tak test bude trvat šílené dlouho. Navrhuji pořešit nejdříve režimy přenosu.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#56 Příspěvek od motji »

Mwaw počká , pokud to vyřešíte a disk bude rychlejší, ani nebude mwaw potřeba :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#57 Příspěvek od Edhel »

No toto:) Počítač šlape jako švýcarské hodinky:)
Po prvním restartu to hlásilo, že obě zařízení toho řadiče nebyly k dispozici (a ztratila se CDromka), po druhém restartu (který si počítač vyžádal sám) hlásí zařízení 0 Režim Ultra DMA 5 a zařízení 1 Režim Ultra DMA 2:)
Hudba hraje a video už vypadá skutečně jako video a ne jako promítání diáků. Hrozně moc děkuju:)
Bude potřeba ještě něco? Nějaké kontrolní logy, zametání, adresa kam poslat lahev vína?:)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#58 Příspěvek od PetrTl »

Láhev vína do repozitáře rádkyně. Čímž ti gratuluji k úspěchu.

Já bych se ještě mrknul do adresáře windows\temp a do všech podadresářů Documents and Settings\username\Local Settings\Temp a smazal co se dá. Ale musíš mít pro ten druhý případ zobrazené skryté soubory a složky. A případně si pak všechny tydle adresáře dodefinovat do CCleaneru a používat to občas. Oplatí se to, hlavně na discích v noteboocích, které jedou většinou jen na 5400 otáček.

To je z mé strany zatím vše, předávám tě zpět do péče rádkyně, která tenhle topic dorazí. Ode mne zatím :bye:
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Edhel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 06 dub 2008 19:05

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#59 Příspěvek od Edhel »

Díky za radu:) Tempy jsem promazal a přidal do CCleaneru. Už tam bylo docela čisto po tom všem čištění, ale na příště se to bude hodit:) :worship:

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: CPU na 100 a pomalý počítač

#60 Příspěvek od motji »

Já poprosím o poslední log ze Rsitu, a pokud nejsou žádné problémy, ukončíme to :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Odpovědět