Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Google chrome hlásil nesmyslně viry

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zamčeno
Zpráva
Autor
Renata
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 21 lis 2019 09:15

Google chrome hlásil nesmyslně viry

#1 Příspěvek od Renata »

Dobrý den,
mám dotaz. Jedná se o počítač mé maminky (Windows10). Včera z ničehož nic (aniž bychom dokonce navštívily v tu chvíli jakoukoli stránku, poslední aktivita na prohlížeči proběhla cca 30 minut předtím) vyběhlo na počítači oznámení, že je systém infikován trojským koněm. Divné na tom bylo, že oznámení (zobrazené v oznámeních Windows) poslal Google chrome a chtěl, abychom přes oznámení aktivovaly sken antiviru a vir odstranily.
Jelikož si myslím, že není možné aby prohlížeč beztrestně zasahoval do antiviru, oznámení jsem ignorovala, ale šla přímo do antiviru, kde bylo najednou vypnuté "Řízení aplikací a prohlížečů". Což jsem okamžitě opětovně zapla (to mě jediné zarazilo, proč to bylo vypnuté). Dělá to na mě dojem, že naopak se tam někdo vir snažil dostat a přes antivir (Defender) se nedostal dál a chtěl se tam dostat díky tomuhle oznámení.
Udělala jsem okamžitě Rychlou kontrolu, která nic nenašla. Vzápětí jsem udělala celkovou kontrolu, která taktéž nic nenašla. Pak jsem spustila nástroj Microsoft Defender offline a také bylo vše v pořádku.
Po restartu počítače (po dokončení kontroly offline) se antivir opět zaktualizoval na nejnovější verzi a vzápětí mamka otevřela opět Google chrome. A začala vyskakovat rudá okna, že má v počítači 7 virů, že je PC kriticky ohrožen a v té rychlosti jak šla okna za sebou jsem si všimla i nějaké hlášky o "Norton Security". Norton na počítači není a nikdy nebyl. Poslední oznámení chtělo zaktualizovat "Virus Defender" (prý aby se daly domnělé viry odstranit) - ale zase, antivir se jmenuje "Microsoft Defender Antivirus" a byl aktualizován před minutou. Jelikož oznámení stále posílal Chrome, byla sice česky ale víceméně nesmyslná a antivirová (tentokrát tedy jen Rychlá) kontrola hlásila opět počítač v pořádku, připadlo nám, že virem je spíš samotný Chrome. Na žádný odkaz z rádoby oznámení jsme neklikly. Chrome jsme odinstalovaly pokročilým nástrojem programu Revo Unistaller a opět PC projely Defenderem, který hlásí počítač čistý. V sekci oznámení odinstalací Chromu zmizely i tato "virová" oznámení od něj.

V práci na počítači pak mamka pokračovala, místo Chromu používala Firefox (který má též dlouho nainstalovaný) a počítač se chová naprosto normálně, nezpomaluje se a nejeví jakékoli známky viru. Defenderu věřím.

Dotazy:
1) Protože jsem na internetu i dokonce tady našla témata, že se tohle u Chromu děje, chtěla jsem se proto zeptat, jestli je pravděpodobné, že je počítač v pořádku (jak říkám, je to počítač mé mamky, která už je v pokročilejším věku a špatně snáší jakékoli časově náročnější zásahy, skeny apod. - i včera už byla trochu na nervy, když jsem PC opakovaně projížděla antivirem).
2) jestli můžeme, třeba zítra, znovu nainstalovat Chrome (alternativní prohlížeče má, ale na prostředí Chrome je nejvíce zvyklá)

Moc děkuji za váš čas a odpověď.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15213
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Google chrome hlásil nesmyslně viry

#2 Příspěvek od JaRon »

Ahoj
pred opatovnym nainstalovanim Chrome doporucujem vycistit PC s zoek podla
https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=1 ... k#p1542874
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Renata
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 21 lis 2019 09:15

Re: Google chrome hlásil nesmyslně viry

#3 Příspěvek od Renata »

Děkuji,
kdybychom tedy instalovaly Chrome, zkusíme - mluvila jsem před chvílí s mamčou a počítač jede a ani po Chromu zatím nebrečí, tak možná teď ani instalovat nebudem...
A k mému prvnímu dotazu, vir tam tedy asi není a když se to bude chovat normálně, nemusíme tady teď nic projíždět a skenovat?

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15213
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Google chrome hlásil nesmyslně viry

#4 Příspěvek od JaRon »

Nemusis, ak sa to vrati najprv pouzi zoek
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Renata
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 21 lis 2019 09:15

Re: Google chrome hlásil nesmyslně viry

#5 Příspěvek od Renata »

Děkujeme :)

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15213
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Google chrome hlásil nesmyslně viry

#6 Příspěvek od JaRon »

za malo :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Zamčeno