Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#1 Příspěvek od Lukas666 »

Dobrý deň,

nehrávam už hry často, no sem tam si niečo zapnem.. včera som si nainštaloval Half-life 2, čo je dosť stará hra, no po pár minutách hrania sa začne celý notebook sekať. Musím minimalizovať hru do Windowsu, po minimalizovaní sa PC neprestane sekať hneď, ale až po chvíľke.. potom možem znova maximaimalizovať hru a hrať.. po pár minutách sa to však začne opakovať znova. To isté sa mi dialo aj pri hraní Mafie Definitive Edition, kde som to najprv pripisoval slabému výkonu, ale potom som sa rozprával so známim, ktorý ma o niečo slabší NB, že mu to išlo vpohode + včera ten HL2 ma definitívne utvrdil, že musí byť nejaká chyba u mňa. Može sa samozrejme jednať aj o HW chybu (možno nejaké prehrievanie?), no každpádne najprv by som rád overil softwarovu vadu predtým, než pojdem do servisu.

Špecifikácia mojho NB je sem:
https://www.dell-shop.sk/produkty/dell- ... fl1901_629

V prílohe posielam logy, vďaka.
Přílohy
FRST_scany.rar
(27.08 KiB) Staženo 61 x

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#2 Příspěvek od Conder »

Ahoj :)

:arrow: V PC su nainstalovane 2 roky stare verzia ovladacov Intel aj NVIDIA. Na zaciatok odporucam vyskusat stiahnut a nainstalovat: :arrow: Logy vyzeraju OK, pokial ide o malware. Dalej mozeme precistit niektore zbytocnosti, ale to zrejme nebude riesenim problemu.

:arrow: Potrebujes programy McAfee LiveSafe, McAfee WebAdvisor a McAfee® Personal Security? Ak nie, mozes ich odinstalovat, kedze v NTB je uz nainstalovany Avast Antivirus, tak su v podstate nadbytocne a mozu navzajom kolidovat.

:arrow: Stiahni AdwCleaner: https://toolslib.net/downloads/finish/1/
  • Uloz na plochu a ukonci vsetky programy
  • Spusti AdwCleaner ako spravca
  • Odsuhlas licencne podmienky
  • Klikni na Spustit skenovani a pockaj na dokoncenie
  • V pripade nalezov nechaj vsetky nalezy oznacene a klikni na Karantena (ak nie su ziadne nalezy, tak na Spustit zakladni opravu)
  • V pripade, ze sa detekuje aj "predinstalovany software", tieto programy mozes, ale nemusis zmazat (toto nie su skodlive programy, ale iba zbytocnosti)
  • Potvrd vyzvu, pockaj na dokoncenie a potvrd restartovanie PC
  • Po restartovani PC sa otvori AdwCleaner, klikni na Zobrazit soubor protokolu
  • Otvori sa log, jeho obsah skopiruj a vloz do dalsej odpovede
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#3 Příspěvek od Lukas666 »

Nainstaloval som najnovsie ovladace, idem vyskusat, ci pocitim nejaku zmenu. Co sa tyka tych programov, aj by som ich odinstaloval, ale neviem, ci mi Avast funguje spravne, kedze ho skusam zapnut, ale nic nedeje. Skor by som odinstaloval Avast?

Zatial posielam log z AdwCleanera:

# -------------------------------
# Malwarebytes AdwCleaner 8.0.8.0
# -------------------------------
# Build: 10-08-2020
# Database: 2020-11-23.1 (Cloud)
# Support: https://www.malwarebytes.com/support
#
# -------------------------------
# Mode: Clean
# -------------------------------
# Start: 11-28-2020
# Duration: 00:00:02
# OS: Windows 10 Home
# Cleaned: 7
# Failed: 0


***** [ Services ] *****

No malicious services cleaned.

***** [ Folders ] *****

No malicious folders cleaned.

***** [ Files ] *****

No malicious files cleaned.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs cleaned.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI cleaned.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts cleaned.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks cleaned.

***** [ Registry ] *****

No malicious registry entries cleaned.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

Deleted paddiapjbnmknhhobfcjnnmhgihnpgne

***** [ Chromium URLs ] *****

Deleted initialpage123
Deleted initialpage123
Deleted initialpage123
Deleted initialpage123
Deleted initialpage123
Deleted initialpage123

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries cleaned.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs cleaned.

***** [ Hosts File Entries ] *****

No malicious hosts file entries cleaned.

***** [ Preinstalled Software ] *****

No Preinstalled Software cleaned.


*************************

[+] Delete Tracing Keys
[+] Reset Winsock

*************************

AdwCleaner[S00].txt - [6013 octets] - [07/06/2020 16:48:10]
AdwCleaner[C00].txt - [6192 octets] - [07/06/2020 16:51:05]
AdwCleaner[S01].txt - [2144 octets] - [28/11/2020 13:59:46]

########## EOF - C:\AdwCleaner\Logs\AdwCleaner[C01].txt ##########

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#4 Příspěvek od Lukas666 »

Tak ovladačmi to nebolo, stále to robí :/

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#5 Příspěvek od Conder »

Poprosim o obidva nove logy z FRST.
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#6 Příspěvek od Lukas666 »

Posielam nové logy, nech sa páči:
FRST - Nove logy.rar
(28.35 KiB) Staženo 61 x

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#7 Příspěvek od Conder »

:arrow: Otvor poznamkovy blok (Win+R -> notepad -> enter)
  • Skopiruj nasledujuci text a vloz ho do poznamkoveho bloku:

    Kód: Vybrat vše

    Start
    CloseProcesses:
    CreateRestorePoint:
    
    PowerShell: Get-ChildItem -Path "$ENV:USERPROFILE\Desktop" -Recurse -Force | Measure-Object -Property Length -Sum
    Folder: C:\WINDOWS\Minidump
    Zip: C:\WINDOWS\Minidump
    File: C:\xampp\apache\bin\httpd.exe
    File: C:\Program Files\MongoDB\Server\4.2\bin\mongod.exe
    File: C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe
    File: C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\Swarm 1.4\register-service.exe
    File: C:\WINDOWS\System32\drivers\BthA2dp.sys
    
    HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001\...\Policies\Explorer: [] 
    HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001\...\MountPoints2: {b521847f-98b4-11e8-8e74-b46bfcd9d32e} - "E:\setup.exe" 
    CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001_Classes\CLSID\{345D3165-3889-4694-AB75-A91A27B217E8}\localserver32 -> D:\Programy\Autodesk\AutoCAD 2021\acad.exe => No File
    CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001_Classes\CLSID\{4AC6DFE1-607B-45B2-B289-D7FBCD44169C}\localserver32 -> C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2020\acad.exe /Automation => No File
    CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001_Classes\CLSID\{74D0CE91-F931-4FAC-BEA9-EE32E43EAD37}\localserver32 -> C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2020\acad.exe => No File
    CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001_Classes\CLSID\{8B4929F8-076F-4AEC-AFEE-8928747B7AE3}\localserver32 -> D:\Programy\Autodesk\AutoCAD 2021\acad.exe /Automation => No File
    CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-152176594-3405707176-703294341-1001_Classes\CLSID\{D1DE6864-2236-48B7-99C3-D29C757903A4}\localserver32 -> C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2020\acad.exe /Automation => No File
    ShellIconOverlayIdentifiers: [00asw] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> No File
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MCODS => ""="Service"
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\mcpltsvc => ""="Service"
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\McMPFSvc => ""="Service"
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MCODS => ""="Service"
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mcpltsvc => ""="Service"
    
    Hosts:
    EmptyTemp:
    End
  • Uloz na plochu s nazvom fixlist.txt
  • Spusti znovu FRST a klikni na Fix
  • Po dokonceni si FRST vyziada restart PC, potvrd kliknutim na OK
  • Po restartovani PC bude na ploche subor Fixlog.txt, jeho obsah sem skopiruj
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#8 Příspěvek od Lukas666 »

Zdravím opať,

ospravedlnujem sa, ze som vtedy neodpisal.. no zacal som riesit pracu a mal som vela inych starosti a toto som nemal vobec cas doriesit + navyse som vyuzival viac pracovny PC ako tento.. ale kazdopadne, problem stale pretrvava a rad by som to konecne doriesil.. kedze uz je to par mesiacov, tak posielam nove logy.. a to sekanie nie je len pri hrach, deje sa to aj pri praci na PC (napr. ked mam zapnuty Docker, v ktorom bezi virutalne Linux a robim nieco v "narocnejsich" prorgramoch ako Photoshop... tak ten cely seka tiez, alebo pri VS code ). Skusal som "refreshnut" Windows (preinstalovanie winu, s tym ze som nechal vsetky subory a aplikacie), odinstalovat nepotrebne veci a aktualizovat graficky ovladac. Jednu vec, co som si vsmiol je, ze vzdy ked to zacne sekat, tak vyskoci performance graf na integrovanej grafickej karte takto: https://ibb.co/T49rqLS
First logy.rar
(26.95 KiB) Staženo 45 x

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#9 Příspěvek od Lukas666 »

Robil som nejake dalsie testy a pozorovania. Stiahol som si MSI afterburner a zistil som, ze mam dost vysoke teploty na procesoroch... half life 2 pri najnizsich detailoch a teploty su cez 90 stupnov celzia, niekedy aj 100.. akonahle sa to takto zacne prehrievat, tak NB automaticky obmedzi vykon precesorov aj externej grafickej, spadnu vsetky teploty na 80 stupnov a zacne makat naplno integrovana grafika.. preto ten vykyv v grafe, lebo autmiaticky potom skoci jej vytazenie na 100% ..dal som dole kryt, oba ventilatory ale idu.. skusal som aj hrat s odkrytmi krytom, aby bolo vetranie co najefektivnjsie.. ale ziadna zmena... tak fakt neviem co sposobuje tie vysoke teploty

Stav tesne pred obmedzenim vykonu:
https://ibb.co/m80rh17

Stav po obmedzeni vykonu - vtedy to zacne vsetko sekat:
https://ibb.co/WHLbG64

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#10 Příspěvek od Conder »

Ahoj,

rozumiem. Skus zatial odpozorovat a napis, ake teploty su namerane hned po zapnuti "vychladnuteho" notebooku (este predtym, ako su spustene narocne programy/hry).

Nebol notebook rozoberany a nejakym sposobom opravovany (hlavne co sa tyka chladicov alebo prepastovania) predtym, ako zacali tieto problemy s prehrieavnim?

A este otazka, je notebook este v zaruke?
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#11 Příspěvek od Lukas666 »

Toploty hned po zapnuti su tak medzi 65 az 70 stupnov na jadrach. Grafika tak okolo 60. Notebook nebol rozoberany, ani nic v nom menene. Max som skusal dat dole kryt a precistit ventilator (ale to az po tom, co to zacalo robit). V zaruke uz bohuzial nie je, inak by som to hne mohol rieist s Dell-om.

Este som skusal podla ich navodu spravit toto: https://ctrlv.link/csMa zmenit to Optimal na Cool. Vtedy klesli teploty o 10 stupnov pocas hrania. Ale zaroven mi zacal sekat cely Windows pri beznom prehliadani.

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#12 Příspěvek od Conder »

Pardon za zdrzanie.

Skusal si to nastavenie zmenit aj na Ultra Performance? Ako sa sprava NTB vtedy?

Povedal by som ale, ze teploty 65-70 °C hned po zapnuti su trochu vela, takze chladenie (alebo odvod tepla) zrejme nefunguje korektne, pripadne by mohlo ist napr. aj o vadne tepelne cidla alebo iny vadny HW (napr. GPU). Nie je NTB vnutri (hlavne ventilator) zaneseny od prachu? Ak ano, skusal si ho vycistit alebo prefuknut ventilatory stlacenym vzduchom?
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Lukas666
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: 02 lis 2009 17:19

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#13 Příspěvek od Lukas666 »

Cistit som ho uz skusal predtym, ano.. ale nie vzduchom, len ako som dotiahol tycinkou a handrickou. Kazdopadne mal som ho teraz par dni v servise, kde ventilatory precistili aj vzduchom + nejake softwarove updaty.. tak to testujem, zatail sa mi zda, ze je to lepsie. Ak by to ale znova robilo, tak potom spominlai nejake prepastovanie.

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Hra sa začne sekať po pár minutách hrania

#14 Příspěvek od Conder »

Tak pokial sa doteraz neobjavili znovu problemy s prehrievanim, tak zrejme bol problem iba s nedostatocnym chladenim kvoli prachu. Inak co sa tyka toho prepastovania, tak ano, to je tiez moznost, ktora by pomohla zlepsit chladenie (ide o nanesenie novej teplovodivej pasty medzi procesor a chladic, resp. odvadzac tepla, cim sa zlepsi odvadzanie tepla a teda aj chladenie, toto je vhodne hlavne vtedy, ak bola povodne pouzita pasta nie je prilis kvalita alebo stara pasta uz takpovediac "vyschla").
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Odpovědět