Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zamčeno
Zpráva
Autor
patriot
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 21:39

Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#1 Příspěvek od patriot »

Zdravím,
musí to být max. několik málo dní, co mi běží PC s Win 10 s trvale vytíženým CPU na 100%, dle správce úloh.

Našel jsem zde toto téma:
https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=155991

kde uživatel popisuje přesně stejný stav (trvalé zatížení procesoru 100%, ale přesto vše jede zcela svižně, zatížení se střídá mezi zcela běžnými aplikacemi tak, že je součet zatížení trvale 100%).
V linku výše to nakonec dopadlo tak, že uživatel si záhadně spletl iddle s reálným zatížením.

Jenže mne ten procesor opravdu zatěžují (minimálně "jako") jednotlivé aplikace. "Jako" píšu proto, že systém je fakt v pohodě svižný.
Přijde mi to, jako by byl bug v tom Správci úloh. Prostě je suma zatížení 100% a kvůli tomu mi všechna 4 jádra jedou naplno. Neklesne to ani na milisekundu na 99%. Prostě furt suma zatížení 100% a vše je parádně svižné.
Vadí mi to ale kvůli tomu, že procesor zbytečně hřeje, protože je taktován na 4-jádrový boost. Jedou ventilátory, takže je to hlučné.

Ale výkon, odezva systému - bez jakéhokoliv problému.

Nevíte, čím to může být?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Plnou zátěž může způsobovat více příčin. Dejte logy FRST+Addition: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=154679 .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

patriot
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 21:39

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#3 Příspěvek od patriot »

Ještě další věc.
Když spustím Sledování prostředků, tak to zobrazuje vytížení procesoru 103%, všechna 4 jádra jedou na plno, ale v seznamu procesů, který je ve Sledování prostředků nevidím žádný proces, který by procesor takto vytěžoval. Střídá se tam pár procesů, s vytížením 0-5% max.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#4 Příspěvek od Rudy »

I to je možné v desítkách (jinde jsem to neviděl). Bez logů ale nemohu pokračovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

patriot
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 21:39

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#5 Příspěvek od patriot »

Zdravím, logy jsem udělal, ale je v nich hodně detailů, který bych nechtěl sdílet do celého světa ...
Zjistil jsem ale další důležitý detail. Vypadá to fakt jako chyba Správce úloh (z jakého důvodu, to je otázka). Totiž, ve správci mi úplně chybí proces "Iddle".
Proto je suma zatížení konstantně 100%. Protože není co odečítat.

Potřebuju tudíž poradit, proč proces Iddle ve správci chybí, a jak jej do Správce opět vrátit. Win10.

patriot
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 21:39

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#6 Příspěvek od patriot »

Uff. Vyřešeno. Co mi deaktivovalo Iddle proces sice nevím, ale zapnul jsem jej zpět takto:
C:\WINDOWS\system32>PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000
C:\WINDOWS\system32>PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

Nyní se zdá vše v pořádku.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 začal běžet s trvale 100% vytížením CPU

#7 Příspěvek od Rudy »

Dobrá, je to vaše volba. Přeji jen dobré! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno