Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Numerická klávesnice píše nesmyslné znaky

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
JiriMartinec
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2019 18:54

Numerická klávesnice píše nesmyslné znaky

#1 Příspěvek od JiriMartinec »

Dobrý den,

Obracím se na Vás s prosbou. Na mém laptopu mi v poslední době začala blbnout numerická klávesnice, různé klávesy píšou nesmyslné znaky, případně spouští nějaké procesy.

Tak jsem si řekl ok, asi mám v PC nějaký vir... Jenže počítač, resp systém, jsem již 2x přeinstaloval, a zlepšení žádné.

Mohu Vás tedy poprosit o kontrolu logu, viz příloha?

Díky mockrát

Martinec
Přílohy
log.zip
(11.89 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Numerická klávesnice píše nesmyslné znaky

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zkuste připojit externí klávesku. Většinu těchto problémů způsobuje sama klávesnice. Pokud bude ext. kláveska OK, je vestavěná vadná.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

JiriMartinec
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2019 18:54

Re: Numerická klávesnice píše nesmyslné znaky

#3 Příspěvek od JiriMartinec »

Dobrý den, děkuji mockrát za odpověď.

Bohužel si nejsem jistý, že je to funkční řešení.

Po připojení externí klávesnice bylo vše v normálu. Tak jsem zkusil použít vestavěnou a opět se objevily všemožné znaky. Tak jsem se vrátil k externí a výsledek stejný - prapodivné znaky.

Po restartu pc externí klávesnice momentálně funguje.

Vestavěná koná zmatečné procesy (např. při stisknutí klávesy "9" se spustí kalkulačka, klávesa "plus" vypíše informaci o aktuálním čase a datu ve formátu: "19:39 17.10.2019-řž§", při opakovaném stisknutí se počítač uspí)

Může i tohle způsobit vada na klávesnici?

Díky

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Numerická klávesnice píše nesmyslné znaky

#4 Příspěvek od Rudy »

Zkuste ve správci zařízení vypnout (odinstalovat) vestavěnou klávesku (rozklikněte klávesnici, pak klik pravým myšítkem - odinstalovat). Potom a bez restartu, připojte tu externí a vyzkoušejte, zda bude vše v pořádku. Nejlepší by ovšem bylo odpojit vestavěnou klávesku fyzicky. Tím se vyloučí případné ovlivnění.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět