Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Černá obrazovka při spuštění PC

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Černá obrazovka při spuštění PC

#1 Příspěvek od pitrisin »

Zdravím, mám problém s pc. Po zapnutí počítače mi najede logo základní desky, poté je načítaní a pak se mi ukáže černá obrazovka. Jediná věc co funguje je nouzový režim. Zkoušel jsem všechny návody s Black screenem, ale marně. Když kliknu na vrácení do původního stavu tak mi to taktéž nejde. Děkuji za všechny rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118272
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka při spuštění PC

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Pokud vám PC funguje v nouz. režimu a v normálním ne, bude to asi tím, že v nouzáku fungují jen základní ovladače grafiky. V normálním režimu pak ty, které jsou pro graf kartu nativní. Jsou 2 možnosti. Buď je poškozen ovladač, nebo karta, jejíž čip plnohodnotný ovladač nezvládá. Také je možné, že je karta přepnuta do režimu rozlišení, které nezvládá monitor, což v nouz. režimu není možné.

1. Zkuste obnovu systému k datu, kdy korektně fungoval. Pokud se problém nezmění, pal
2. zkuste vyměnit graf kartu. Odinstalovat, nebo přeinstalovat ovladač grafiky v nouz. režimu obvykle není možné.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pitrisin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 22 čer 2019 19:36

Re: Černá obrazovka při spuštění PC

#3 Příspěvek od pitrisin »

Zkousel jsem nainstalovat ubuntu, zda li mi to pujde no nakonec jsem to nainstaloval a slo to. Tohle jsem se docetl na jedne strance. Kdyz mi nepujde nainstalovat ubuntu tak je grafika v haji.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118272
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá obrazovka při spuštění PC

#4 Příspěvek od Rudy »

To je samozřejmě pravda. Pak je zřejmě chyba v nastavení grafiky (rozlišení je mimo možnosti monitoru), nebo je chybný ovladač. Do příkazového řádku napište msconfig a odentrujte. Zdejte diagnostické spouštění, uložte a restartujte PC najede pouze ze základními ovladači. Pak v nastavení rozlišení zadejte některé nižší rozlišení (např. 1024*768), uložte a PC znovu restartujte. Pokud PC normálně najede, nastavte max. rozlišení podle možností monitoru.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět