Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#16 Příspěvek od cernohous13 »

Jsem taky na "cernohous13(zavináč)tiscali.cz" - zkusil jsem kouknout na možnosti :roll:
bez možnosti rozumně nastavovat filtry nebo spolehlivě třídit příchozí :oops:

sám používám jakéhosi čínského poštovního klienta Foxmail kde mohu hodit odesilatele na Blacklist

jak přebíráš poštu ? (HTML, Outlok, jiný klient....) mohli bychom zkusit něco vygooglit :wink:

P.S. důchod mi přesně tak stačí na pravidelné výdaje na udržení životního standartu
+ malá rezerva na účtu na havarijní situace.
Jinak žijeme v pohodě, děti a vnoučata nám neubližují a zdravotní stav odpovídá sešlosti věkem 72 :all_coholic:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#17 Příspěvek od Conder »

:arrow: Tiscali nepouzivam, takze neviem ako to tam chodi, ale ak som spravne pochopil, mas tam 2 e-mailove adresy? Jedna hlavna a jeden alias? Tie spamove maily prichadzaju len na ten alias?
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#18 Příspěvek od tamuri »

Ano, Condere, těm zloduchům jsem "z opatrnosti" dala alias, ale jak se zjistilo, Tiscali nemá "zatím" možnost ho zrušit. Cernohous13 asi má též Tiscali, ale nic kloudného tam nezjistil. A také jsem zvědavá, odkud mám ty viry, cos mi vyčistil - pokud od těch mailů, tak za chvíli budu to mít znovu, i když se jich nedotýkám ani prstem - hned likviduji

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#19 Příspěvek od tamuri »

Pro Cernohouse 13: Filtr mi "doporučili" (nějaký!) právě tiscalovci, na moji prosbu poradit s tím už neodpověděli. Těm jejich psaným blábolům jsem nerozuměla a ani nechci - co je mimo mě, tam radši nelezu. Teď jim volám už půlhodiny a jsem furt "první v pořadí".
Aha, dovolala se babka.
Ano, filtr prý neexistuje, zrušit alias nemohou. Na moji úpěnlivou prosbu přece jen se na to podívat, řekl že zkusí a odpoví - že nejde, určitě.
Poradil mi změnit email, děkuji velice, ale to už radši od nich odejdu do Seznamu nebo tak. Mám sice gmail, ale toho držím pro osobnější věci, a také nemá možnost tak šikovně rozkládat maily po poličkách. Na tyhlety věci teď použivám Microsoft Outlook 2010, předtím to byl O.Express, který loni zlikvidovali, takže z nouze ctnost. Sotva jsem se naučila v té jejich džungli orientovat, ale na to, abych zkoušela z nich něco vytáhnout, jsem již krátká. Jo, ale prostě zablokovat odesilatele spamů asi nepůjde, protože se kryje stovkou různých adres, i když některé se hodně opakuji. je vyčuraný až běda.
S tím věkem dovol se mi zasmát, zelenáči. Já už mám skoro 4-leté pravnouče a za pár týdnů budu mít i pravnučku, ale tu jen tak neuvidím: narodí se v Helsinkách. Momentálně morduji svou zahradu a ona morduje mě, a musím říct, že je v tom úspěšnější. Nevím, zda jsem tak zesláblá nebo zlenivělá, anebo oboji. Ne a nejde., se vším jsem pozadu a kolem sousedé už počtvrté sekají trávník (já zatím ani jednou, čistím přerostlý maliník).
Tak ti přeji i nadále vyhýbat se havarijním situacím.

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#20 Příspěvek od Conder »

A tie spamove e-maily prichadzaju len na ten alias? Na hlavny ucet nie? V tom pripade by sa mal dat vytvorit filter, ktory automaticky presunie do kosa alebo spamu e-maily, ktore pridu na ten alias.

Osobne by som zvazil prechod k nejakemu inemu poskytovatelovi, najspolahlivejsi je asi gmail.com. Ak ti nevyhovuje webove rozhranie v prehliadaci, je mozne vyuzit nejakeho mailoveho klienta, napr. spominany Outlook alebo Mozilla Thunderbird.

Inak v PC v podstate nebol ziadny virus, viacmenej sme iba precistili rozne zbytocnosti.
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#21 Příspěvek od tamuri »

Ranko, Condere!
1. Spamové e-maily přichází jenom na ten alias, však jsem měla nějaké pochybnosti o celém tom podniku, proto jsem projevila ostražitost, ale dopadlo to stejně zlé.
2. Dejme tomu, že se vytvoří nějaký filtr, což já sama nedokážu, a ten bude ukládat ty maily do koše anebo do spamů. Moc tomu nerozumím - co to změní na tom, že oni mi dělají teď (vlastně ani nevím co)? Já je neotvírám a i deletuji velmi opatrně, a přece mi škodí nějakým způsobem.
Tiscali ve psalo, cituji: "Vidím zde, že Váš účet byl napaden a odcházelo z něj veliké množství spamu, proto byl zablokován. S tím také určitě souvisí tyto nevyžádané emaily.
Účet jsem už odblokoval, ale doporučuji změnit heslo. Pokud se počet těchto zpráv nezmenší, budete si muset nastavit nějaký filtr, který bude tyto zprávy automaticky mazat, či přesouvat do jiné složky
."
Heslo jsem změnila, ale účet mi včera znovu zablokovali, neboť spamy vesele chodí dál. Co víc, mám podezření, že počítač je zase nějaký churavý: dnes ráno mi zase nabíhal pomalu a zvolené programy za chvíli přestávají odpovídat. Po restartu se to trochu zlepšilo, tak píši tohle.
3. Zajímá mě, co mi ty spamy dělají: zapouštějí mi viry do mého počítače a/anebo opravdu roznášejí spamy (a viry?) objektům z mého adresáře?
Pokud se budou pomocí filtru ukládat v mé poště, ať už v oddělení pro spamy nebo v "deleted mails", budou stejně v mém počítači, než je vyhodím definitivně - pak co mi to pomůže? Já prostě nemám ponětí, jak to funguje.
4. Lákavá myšlenka o změně poštovního klienta má svá úskalí: tuto tiskaliovu adresu zadávám všude v oficiálních místech a obchodech a bude to obrovská fuška všechny je vypátrat a změnit, což je hlavní důvod, proč jsem to dosud neudělala.
Gmail mám už léta, ale jen pro osobnější věci a pro nejbližší přátelé. Ten mi ale nevyhovuje z důvodů omezených možností rozkládání mailů po jednotlivých složkách, ale to jsem už tady psala.
"Spominany Outlook" zrovna mám a tam mi to chodí, poněvadž má adresu Tiscali.
5. Aha, teď jsem se dočetla u tebe, že v mém počítači nebyl žádný virus - proč mi tedy všechno skákalo, nabíhalo pomalu a "umíralo" každou minutu? I dnes to takhle vypadalo, ještě jsem se moc nerozhlédla, neboť jsem jen zkusila poštu (zablokovanou) a hned jsem přešla k našemu fóru.
Tak zatím je to všechno, co mohu ti odpovědět, a tak sedím dále u rozbitých necek.
Asi, pokud počítač bude dále zlobit, už nemá cenu ho zase čistit, když ani prvně nebyly v něm viry?

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#22 Příspěvek od tamuri »

P.S. Ještě pár slov: mohla bych nadále používat Mail Tiscali v webovém rozhraní, poněvadž jsem zjistila, že tam také jde vytvářet vlastní podsložky, ale ten filtr by bylo potřeba, aby se havěť nebo co to mají, neroznášela se po mých adresách... pokud již není pozdě.
Zatím se mi nikdo nestěžoval na nějaké divné maily ode mne, ale nevím, co ony vlastně dělají...

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#23 Příspěvek od JaRon »

skusim aj ja prispiet k teme :)
doporucujem odinstalovat SUPERAntiSpyware - je davno za zenitom
+ prescanuj PC s MBAM
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#24 Příspěvek od tamuri »

Zdravím, JaRone!
A co vidíš zlého na Antispywaru? Je lehce k ničemu, jen vyhazuje cookies, jinak se mi zdá být neškodný.
MBAM mohu zkusit, když ty mi ho doporučuješ. A co si od něj mohu slibovat, když Conder říká, že jsem ani nebyla zablešená? Upozorňuji ale, že jako serioznější nástroj používám Bitdefender Antivirus - mohou býti spolu, anebo se budou potloukat?
Početla jsem vysvětlivky o MBAM na fóru a jdu na to, díky.
Ale, pokud jsi četl tento dlouhý rozhovor, snad jsi viděl, že jádro pudla může být v mé poště, a odtud já nevidím cesty. Mrkni se na to, please.
Víc hlav, víc rad... a víc zmatků, hej?
---- Tak jsem to proskenovala a nic se nenašlo----

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#25 Příspěvek od JaRon »

ahoooj,
SUPERas - je ako druha nausnica na tom istom uchu :)
BD - pouzivam aj ja doma
MBAM - je spolahliva prevencia a moze/nemusi v tomto pripade pomoct
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#26 Příspěvek od tamuri »

Tak to mě teda zaujalo! Že by MBAM mohl něco udělat s těmi mými ošklivými spamovými maily? To bych zírala, ach jo...
Ale děkuji, třeba - kdo ví!

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#27 Příspěvek od JaRon »

Ak MBAM nic nenasiel pozri este toto https://m.wikihow.cz/Jak-blokovat-email ... vat-emaily
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

tamuri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 181
Registrován: 16 dub 2010 11:03

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#28 Příspěvek od tamuri »

Tak nic, JaRonku... jsou tam 6 typů p. klientů, je dokonce Outlook.com, když já ale mám Microsoft Outlook 2010, takže se mi jejich postupy nehodí. Navíc většinou se dá zablokovat jenom určité adresy, když u mne se střídají odesilatelé, témata a adresy.
Zablokovat bych potřebovala jenom tu svou alias adresu, neboť jenom na ni mi chodí ty spamy, ale to, bohužel, nejde.
Škoda-přeškoda...

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#29 Příspěvek od Conder »

3. Zajímá mě, co mi ty spamy dělají: zapouštějí mi viry do mého počítače a/anebo opravdu roznášejí spamy (a viry?) objektům z mého adresáře?
Ak v tych spamovych e-mailoch na nic neklikas, nic nestahujes ani nespustas, tak su neskodne. Ak su uz teraz automaticky odfiltrovane do spam zlozky, tak nie je potrebne nic riesit, staci si ich nevsimat (a pripadne raz za cas skontrolovat, ci sa neodfiltroval aj nejaky dolezity e-mail).

Kazdopadne moc nerozumiem tomu, ze ty popisujes problem s prichadzajucimi spamovymi e-mailami a tiscali pise, ze problem bol s odchadzajucmi spam e-mailami (odoslanymi z tvojho uctu) a preto aj zablokovali ten ucet...
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Mám zřejmě zavirovaný počítac, přikládám log RSIT

#30 Příspěvek od JaRon »

jaroslav.jpg
jaroslav.jpg (59.51 KiB) Zobrazeno 1935 x
1. ako pise Conder je v tom nejasno, preto som pouzil preventivne MBAM
aj ten preukazal, ze PC je ciste
2. skus nastavit Outlook podla obrazku, mam sice 2007, ale to by nemal byt problem
akurát v pravidle nahradis jaroslav kandra svojim ciselnym aliasom napr. 97232323 :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Odpovědět