Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zamčeno
Zpráva
Autor
KaBro
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2008 09:50

trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#1 Příspěvek od KaBro »

Dobrý den, jsem zde po dlouhé době bez problémů, dovoluji si poprosit o informaci, ca před 3 dny jsem ve W 10 skenoval přes windows defender (jinak mám AVG free), a ten mi nalezl trojana Win32/Vigorf.A., podařilo se ho snad přes sken nejprve normál a pak v nouzáku odstřelit, nyní hlásí, že nenalezl nic. AVG jej neidentifikoval vůbec. Chtěl bych se jen zeptat, jak moc je tento trojan nebezpečný, a co může provádět (zejména jestli nesměřuje k v současnosti oblíbenému uzamčení souborů v PC a pak platba v bitcoinech a odemčení ...). Pokud mi někdo může odpovědět, budu moc rád. Zdravím a děkuji předem. KaBro.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118252
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Je to tzv. Hacktool. Máte legální oper. systém?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

KaBro
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2008 09:50

Re: trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#3 Příspěvek od KaBro »

Dobrý den, děkuji za odpověď, divím se, ano mám, kupoval jsem nejprve W 8,1, a ten upgradoval přes PC na W 10. Ka Bro.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118252
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#4 Příspěvek od Rudy »

Je to troják, který obvykle bývá součástí nějakého cracku. Proto se ptám.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

KaBro
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2008 09:50

Re: trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#5 Příspěvek od KaBro »

Díky, jediný, co jsem stahoval poslední dobou, tak antivirus na odstranění právě tohohle trojana a tam mi zase malwarebytes detekoval PUP Optional. Ty už jsem v systému kdysi měl, tak jsem je MB odstřelil, zatím po skenování AVG, W Defenedr a malwarebytes nic nenalezeno, takže asi v klidu. Napadá mně jen ještě ze software, že jsem přecházel z MSOff 2003 na MSO 2016, ale ty jsem legálně aktivoval po telefonu přes microsoft, tak nevím ... Pokud Vás nic nenapadá, s tím, že bych se chtěl ještě zeptat, ještě co teda tento trojan provádí, tak můžeme téma uzavřít a moc děkuji. Zdravím, KaBro

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118252
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: trojan Win32/Vigorf.A-jak je nebezpečný

#6 Příspěvek od Rudy »

Jak z názvu vyplývá, provádí pouze crack (zlomení ochrany přd nelegální instalací softwaru, pro nějž byl naprogramován). Namáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno