Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Ztracené místo na disku

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
ascallante67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 06 pro 2014 15:28

Re: Ztracené místo na disku

#16 Příspěvek od ascallante67 »

No, v podstatě to nic nesmazalo...
Data jsou na "druhém" disku. Složka Users má kolem 3GB.
Dají se někde najít a ručně smáznout tyto starší aktualiace?
Pro mě by totiž znamenalo rozšířní místa pro systém reinstalaci počítače.
Je to původní nastavení z obchodu, kdy disk rozdělili na malou část pro systém. Žena si to tak před nějakým rokem pořídila.
Zatím tedy zkouším všelijaké možnosti, jak se přeformátování jednotky vyhnout...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené místo na disku

#17 Příspěvek od Rudy »

Nejlepší by bylo dát větší disk. I když teď ten problém vyřešíte, časem se opět vrátí. Složky, které lze ve windows beztrestně promazat vám mnoho volného místa nedají. Mazání je pravděpodobně nastaveno tak, že aktualizace smazat nelze, protože by nabylo možné se v případě potřeby vrátit ke staršímu bodu obnovy. Ještě je možnost vypnout obnovu systému, to bych vám ale nedoporučoval, neboť v případě nějakého problému v systému, jej nebudete moci obnovit. Vypnutím obonovy se totiž smažou všechny body obnovy.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

ascallante67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 06 pro 2014 15:28

Re: Ztracené místo na disku

#18 Příspěvek od ascallante67 »

A možnost, že bych svazku přidělil například dalších 50GB prostoru z druhého svazku?
Disk má dohromady 500GB... není to sice moc (na dnešní poměry), ale pro potřeby tohoto stroje to zatím stačí... :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené místo na disku

#19 Příspěvek od Rudy »

To by šlo a mohlo by to i stačit. Také mám systémový oddíl velký cca 100 - 110GB.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

ascallante67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 06 pro 2014 15:28

Re: Ztracené místo na disku

#20 Příspěvek od ascallante67 »

Tak poslední dotaz... Když mám na druhém svazku cca 300GB volných a asi 50GB dat (fotky atd).
Když tedy tuto jednotku (svazek) o 50GB zmenším, veme si to jen volný prostor na disku, že? (neztratí se mi ty uložené data?)
Logicky by to asi tak být mělo, protože na co by druhému svazku bylo 50GB zaplcaných daty, ale radši se zeptám... :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené místo na disku

#21 Příspěvek od Rudy »

Pokud použijete diskový manažer (např. Paragon Partition Manager - nebo podobný) vezme si to jen volné místo (pokud je ho dostatek). V každém případě bych ale doporučil si udělat zálohu dat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

ascallante67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 06 pro 2014 15:28

Re: Ztracené místo na disku

#22 Příspěvek od ascallante67 »

Skvěle. Zkusím něco takového použít.
Díky moc za pomoc při pročištění a za cenné rady.
Zatím se mějte...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené místo na disku

#23 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač a hezký den! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět