Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Podezření na vir

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na vir

#16 Příspěvek od Rudy »

Nebo počkejte, jestli se nevytvoří někdy ten minidump. Obnovu nelze provést?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

WymleeSe
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2014 18:39

Re: Podezření na vir

#17 Příspěvek od WymleeSe »

Bohužel, poslední je týden stará a to už dávno zlobilo.

i stím reinstalováním budu mít problém. počítač mi při zapnutí neukazuje bios ani možnost se do něj dostat.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na vir

#18 Příspěvek od Rudy »

Do každého biosu se lze dostat. Zkuste klávesu >Del<, nebo >F2<. Pokud je to NB, mají některé notebooky k tomu účelu zvláštní tlačítko, které je nutno přidržet při spuštění.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

WymleeSe
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2014 18:39

Re: Podezření na vir

#19 Příspěvek od WymleeSe »

jde o to, že fastboot přeskakuje zobrazení biosu při zapínání PC

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na vir

#20 Příspěvek od Rudy »

Některé biosy umožňují zobrazení tzv. popmenu (výčet bootovacích jednotek) pomocí zvl. klávesy, např. >F11<. Tam si zvolíte jednotku, v které máte založenou instalačku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

WymleeSe
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2014 18:39

Re: Podezření na vir

#21 Příspěvek od WymleeSe »

Bohužel problém je trochu většího měřítka, zkusím to tu popsat ale myslím si, že tohle už bude spíš otázka reklamace HW.

Při startu/restartu, čehokoliv co způsobí bootnutí disku až na plochu se mi stává, že monitor je černý ( dioda označuje, že monitor je dostává energii, ale svítí oranžově místo zeleně).

První věc, kterou na svém monitoru vidím je nápis Vítejte od Windowsu. Do biosu se lze normálně dostat, ale nevidím co se tam děje. výběr bootu lze taky zapnout ale také nic nevidím, protože se to děje ještě před zapnutím windowsů.

Takže moje možnost reinstalace windowsů je momentálně nereálná. Celý počítač mám proskenovaný Aidou a snažím se tam něco vyčíst ale prostě nic nevidím.

WymleeSe
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 pro 2014 18:39

Re: Podezření na vir

#22 Příspěvek od WymleeSe »

Zajímalo by mě jestli si myslíte, že by mi nějak pomohlo nechat dát počítač na diagnostiku

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na vir

#23 Příspěvek od Rudy »

1. To, že je monitor černý sice může, ale nemusí ukazovat na hardwarovou vadu. Zkuste pro zajímavost nastartovat do nouz. režimu. Je možné, že je poškozen ovladač, nebo je grafika přepnuta do režimu, který monitor nezvládne.
2. Vsup do biosu i výběr samozřejmě a logicky předchází startu windows. Pokud se dostanete do výběru bootu, zvolíte ten, na němž máte instalačku a instalace se sama spustí.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět