Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Jak uvolnit místo na disku.

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
zetor007
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2017 10:16

Jak uvolnit místo na disku.

#1 Příspěvek od zetor007 »

Zdravím.

Mám takový menší problém s počítačem. Mám SSD disk. V počítači mám pouze operační systém + pár filmů a fotek cca 5G.

Před 14 dny mi NOD našel 2 trojské koně a 2 červy, které dal do karantény - už jsem je smazala tak snad to bude OK.

Co je ale problém, který mi způsobili je ten že mi jen tak začalo z disku ubývat místo, během 14 dní se mi ztratilo 30 G, které tam na 100% byla i když stahuji filmy pak je hned po shlédnutí mažu.

Zhruba před 3 dny jsem na to přišla klikla jsem na tento počítač a normálně po aktualizaci tam bylo -30 M za další minutu jsem klikla a ubylo dalších 100M úplně se mi to místo doslova ztrácelo před očima.

Naštěstí po smazání těch virů, alespoň si to myslím už toto přestalo dělat. Problém je v tom, že mám teď přeplněný disk viz obrázek a nejde to vyčistit. Chci odstranit ty dočasné soubory 38G, ale nejde to ani nevím kde to hledat abych to mohla smazat.

Jo ten vir se mi přinesl z flash z práce :-( , alespoň tak mi to antivir detekoval.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Předem děkuji všem za případné reakce nebo něco co by mohlo pomoct.
Přílohy
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (35.33 KiB) Zobrazeno 953 x

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Jak uvolnit místo na disku.

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :)

Jelikoz jste dala tema do spatne sekce, nikdo si ho nevsiml :-(

Je problem jeste aktualni?
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

zetor007
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2017 10:16

Re: Jak uvolnit místo na disku.

#3 Příspěvek od zetor007 »

Dobrý den,

ano problém je stále aktuální pořád tam mám dočasné soubory, které nevím jak odstranit? lítá mi tam nějakých pár G :-(

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Jak uvolnit místo na disku.

#4 Příspěvek od Márty84 »

OK, mrknem na to.

Nejprve potrebuji log z FRST, abych zjistil, co se tam odehrava. Podle toho zvolim postup vycisteni.

:arrow: Dejte logy podle tohoto navodu https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=152707 - vypnete na chvili antivir, je mozne, ze to bude blokovat jako skodnou, ale pouzivame to porad, jedna se o falesny poplach :)
(Kdyby nesel Launcher stahnout, dejte logy jen ze samotneho FRST, tedy bez pouziti Launcheru)
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Odpovědět