Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

RAM vytížená po startu na cca 40%

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: RAM vytížená po startu na cca 40%

#16 Příspěvek od Rudy »

Skoro ano. Ale v biosu asi bude něco špatně, jinak by nebyla nabídka vstupu do biosu. Podle obrázku taskmanageru nejvíce zatěžoval systém právě Dropbox. V biosu zadejte a potvrďte default settings, restartujte a pak uvidíme.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

michal.klima
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2017 13:19

Re: RAM vytížená po startu na cca 40%

#17 Příspěvek od michal.klima »

Chtěl jsem ještě vyzkoušet live USB Ubuntu a když jsem chtěl změnit pořadí bootování v BIOSu tak mi pořád vyskakovala hláška jestli chci uložit změny v BIOSu = jako kdybych měl pořád zmáčknuté tlačítko Esc (Escape), v tu chvíli mi to docvaklo... Kupoval jsem z ebay cca před měsícem novou klávesnici a je bohužel vadná. Občas si sama mačká nebo má trvale zmáčknuté tlačítko Esc. To vysvětluje proč mi nešlo použít trojhmat shift+ctrl+esc i to proč mi nešlo přesunout ikony na ploše. Odpojil jsem tedy úplně interní klávesnici z konektoru a připojil externí USB. Nyní trojhmat funguje i přesun ikon na ploše a NTB se už neresetuje při startu. Nicméně RAM je pořád vytížená cca na 33-38%. ale zdá se že už vše chodí správně, asi tu RAM spolkne OS a je to asi standard. Klávesnice chvíli správně fungovala, ale pak asi odešla. Poslal jsem jí na reklamaci přes ebay a jako důkaz připojil video https://photos.app.goo.gl/VHKHUPOZjHWgjYhq2 - není to úplně ono, ale fázi kterou jsem zachytil ukazuje, extrémní citlivost klávesy Esc, kdy se jí stačí jen nepatrně dotknout a už mačká dokolečka. Ve videu jsem tlačítko Esc zmáčkl pouze 4x (nepodařilo se mi zachytit okamžik kdy je Esc klávesa trvale samozmáčknutá). Každopádně děkuji za spolupráci a tímto přispívám svou trochou do mlýna při řešení podobných problémů. Nakonec to tedy nebyla SW (virová) záležitost jak jsem předpokládal, ale HW. Jedná se o klávesnici k notebooku Packard Bell, model EasyNote TM87, prodejce z Polska (https://www.ebay.com/itm/Czech-Keyboard ... 2749.l2649), tak pozor pokud by tam někdo něco obednával, ale třeba je to jen jeden vadný kus. Ještě jednou díky.
michal.klima

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118251
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: RAM vytížená po startu na cca 40%

#18 Příspěvek od Rudy »

Aha. Tak to potom ano. Já z e-bay neobjednávám nic mám svého dodavatele (Teide system). Nemáte zač a díky za info! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět