Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

WININET.DLL a COM SURROGATE

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

WININET.DLL a COM SURROGATE

#1 Příspěvek od Andrew91 »

Dobrý den, obracím se s prosbou a předem se omlouvám za svou případnou neznalost na pc si zvládám bez problému udělat svou práci jakožto osobní trenér na něj moc čas nemám před pár lety jsem pořídil PC od známého pro mladší sourozence na hry (mám je v péči) a přítelkyně na něm dělá věci na VŠ ale k věci.
cca asi 2 dny zpět přítelkyně stahovala nějaká pdf od její spolužačky nebo tak nějak nebo za tím stojí děcka všichni tvrdí že nic neudělali samozřejmě... při zapnutí PC kdy se načte do winu vyskočí hláška na chybu pro Microsoft Essentials WININET.DLL a něco ohledně přeinstalace následně jsem zjistil že takto reagují skoro všechny aplikace a ve správci úloh se objevuje proces Dllhost.ese - COM Surrogate které se po ukončení opět spustí bývá jich něco mezi 1-4 cca.
Po několika hodinách s tím něco udělat marně už nevím kam dál na netu jsem našel několik rad a podobně. Různé antiviry na malware a nevím co všechno pár věcí našli podle programu opravily nebo léčily ale problém stále přetrvává a ke všemu jsem byl nucen je stahovat přes mobil jelikož chrome při dokončení soubor zablokuje zkoušel jsem tedy podle rad na netu měnit nastavení internetu ale "ikona" v ovládacích panelech absolutně nereaguje a cokoliv jiného hází opět chybu s WININET, zkoušel jsem tedy příkazy typu inetcpl.cpl nebo tak nějak,sfc a v cmd následne sfc /scannow ale okénko max tak bliklo a nic se nedělo, zkoušel jsem eset online scan hitman,malwarebyte,Rkill,TDSSKiller, AdwCleaner,SecurityCheck,Zemana anti-malware a nevím co dál ještě po XX hodinách jsem to bezvýsledně vzdal na PC nemohu měnit oprávnění ve správci úloh a nejspíš asi ani nic jiného na net se dostanu jen přes chrome, vím že bych měl dodat nějaké logy ale bohužel jsem momentálně v druhé práci kde mám noční směny jinak bych je už přiložil tak bych se rád zeptal jestli nemá někdo ponětí o co by se mohlo jednat a omlouvám se pokud je toto moc dlouhé a děkuji za vaši trpělivost je to pro mne velice nepříjemná věc vzhledem k tomu že mám v PC různé materiály pro práci s klienty, plány a podobné věci které jim momentálně nemohu odeslat, děkuji za Váš čas.

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :-)

Kdyz uz jste tam zkousel tolik programku, muze se to protahnout, protoze jste nejspis smazal stopy a bude se hur hledat pricina, ale uvidime.

:arrow: Dejte logy podle tohoto navodu http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=133100 - vypnete na chvili antivir, je mozne, ze to bude blokovat jako skodnou, ale pouzivame to porad, jedna se o falesny poplach :)
(Kdyby nesel Launcher stahnout, dejte logy jen ze samotneho FRST, tedy bez pouziti Launcheru)
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#3 Příspěvek od Andrew91 »

Zdravím děkuji za odpověď, bohužel se mi nedaří vložit log sem má prý moc znaků tak jsem ho zararoval stejně jako Addition snad to nevadí, avšak chlapci k mému překvapení opravovali nebo reinstaloval windows nevím přesně ale některá data jsou na druhém HDD a ten první na kterém je systém je rozdělen na dvě části pokud to dobře chápu tak tam zůstali původní věci a obávám se aby se to opět nějak nenakazilo znovu z toho třeba? Děkuji za Váš zájem.
Přílohy
Addition.rar
(5.51 KiB) Staženo 65 x

Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#4 Příspěvek od Andrew91 »

zde přikládám zmíněný soubor FRST
Přílohy
FRST.rar
(20.28 KiB) Staženo 72 x

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#5 Příspěvek od Márty84 »

A po te preinstalaci jsou jeste nejake problemy? V logu nic moc videt neni.

:arrow: Udelejte kontrolu s MBAM. Test nastavte podle tohoto navodu (cili Vlastni sken vsech disku) http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=29&t=144868 a dejte sem vysledky. Predem nic nemazte, miva obcas falesne detekce
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#6 Příspěvek od Andrew91 »

Po instalaci bych řekl že je vše ok jen se bojím že se to zase nějak podělá když začnu používat soubory z druhého oddílu nebo z druhého hdd které nebyli přeinstalovány ani formátovány jsou tam ty samá data jako byli předtím právě, nicméně proháním teď MBAM :thumbsup: a následně postnu log, chtěl jsem se ale zeptat zda by jste mi neporadil nějakou ochranu na foru jsem četl o Avastu a Avira je možné je nějak podpořit krom Zone Alarmu? např MalwareBytem? a kterou kombinaci by jste mi případně doporučil? na PC pracuji jen v různých editorech PDF a podobně kluci na něm hrají hry nějaké i online warcrafty ty jsou palcené a pak občas něco do školy přítelkyně jen věci do školy a facebook, maily používáme jen prostřednictvím google chrome. Děkuji

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#7 Příspěvek od Márty84 »

Andrew91 píše:jen se bojím že se to zase nějak podělá když začnu používat soubory z druhého oddílu nebo z druhého hdd
Nemelo by. Vetsinou je havet jen v systemove casti a ta byla preinstalovana. A pokud tam nekde neco lezi (momentalne neaktivni), MBAM to vystoura.
Andrew91 píše:chtěl jsem se ale zeptat zda by jste mi neporadil nějakou ochranu na foru jsem četl o Avastu a Avira je možné je nějak podpořit krom Zone Alarmu? např MalwareBytem? a kterou kombinaci by jste mi případně doporučil?
Ja osobne pouzivam Avast free. Firewall jen systemovy. Dale to obcas preventivne projedu ADWCleanerem a MBAM free (free verze nema stit, takze nedochazi ke kolizi s Avastem). A po kazdem pouziti internetoveho bankovnictvi to jeste projedu CCleanerem.
Samozrejme pokud byste chtel do zabezpeceni investovat, bylo by to jine.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#8 Příspěvek od Andrew91 »

Tak asi to vypadá že je to v pořádku? pokud bych nestihl odepsat po uzavření tématu případně tak moc děkuji za Váš čas a ochotu :)

Malwarebytes
www.malwarebytes.com

-Podrobnosti logovacího souboru-
Datum skenování: 11.06.17
Čas skenování: 13:09
Logovací soubor: MBAM.txt
Správce: Ano

-Informace o softwaru-
Verze: 3.1.2.1733
Verze komponentů: 1.0.141
Aktualizovat verzi balíku komponent: 1.0.2132
Licence: Zkušební

-Systémová informace-
OS: Windows 7 Service Pack 1
CPU: x64
Systém souborů: NTFS
Uživatel: Madara-PC\Madara

-Shrnutí skenování-
Typ skenování: Vlastní skenování
Výsledek: Dokončeno
Skenované objekty: 274273
Zjištěné hrozby: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)
Hrozby umístěné do karantény: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)
Uplynulý čas: 1 hod, 34 min, 30 sek

-Možnosti skenování-
Paměť: Povoleno
Start: Povoleno
Systém souborů: Povoleno
Archivy: Povoleno
Rootkity: Povoleno
Heuristika: Povoleno
Potenciálně nežádoucí program: Povoleno
Potenciálně nežádoucí modifikace: Povoleno

-Podrobnosti skenování-
Proces: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Modul: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Klíč registru: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Hodnota v registru: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Data registrů: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Datové proudy: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Adresář: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Soubor: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Fyzický sektor: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)


(end)

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#9 Příspěvek od Márty84 »

Logy jsou ciste a zadne problemy se neobjevily, takze by to melo byt OK. Jeste jednou to projedte ADWCleanerem. A MBAM odinstalujte, nebo aspon vypnete stity. Aktivoval jste zkusebni verzi, tak at se nepere s Avastem.

Sledujte chovani pc 2-3 dny a pokud bude vse ok, tema uzavreme.

A nemate zac! ;-)
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Andrew91
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 čer 2017 18:29

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#10 Příspěvek od Andrew91 »

Provedu :thumbsup: a pokud bych chtěl zainvestovat do AV jaké by bylo vaše doporučení? :?:

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: WININET.DLL a COM SURROGATE

#11 Příspěvek od Márty84 »

Andrew91 píše:a pokud bych chtěl zainvestovat do AV jaké by bylo vaše doporučení? :?:
Nejlepsi jsou baliky, tedy AV+AS+FW v jednom. Ke spicce patri dlouhodobe Norton Internet Security a Kaspersky Internet Security, pripadne Eset Smart Security atd.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Odpovědět