Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Vírus na stránke?

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Odpovědět
Zpráva
Autor
Axel Wers
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2005 20:08
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Vírus na stránke?

#1 Příspěvek od Axel Wers »

Zdravím, potrebujem pomoc, lebo už fakt začínam byť dezorientovaný.

Takže najprv stručne: máme jedno komunitné fórum, kde občas prezentujeme knižné novinky niektorých autorov.

Keď nejaký náhodný návštevník si vygúgli odkaz na to komunitné fórum, tak ho síce presmeruje na fórum, ale hneď na to ho presmeruje na nejakú stránku filestore321.com s ponukou freehostingu.

Teraz konkrétne: kliknite na google.sk alebo google.cz, zadajte "komunita tara ezoterika" a kliknite na odkaz, ktorý tam ponúkne (komunita.taraezoterika.sk), môže to vyhodiť až na štvrtom mieste.

Ja mám avast, u mňa nie je žiadny problém, normálne ma presmeruje tam kam treba (teda na komunitu), ale niektorým mojim známym vyhodí buď varovné okno "vírus" alebo ho presmeruje na tú stránku filestore321.

Ja som tento problém zistil, keď som vypol avast, po kliknutí na odkaz vo výsledkoch vyhľadávania na google, sa mi nakrátko objavila stránka fóra ale hneď potom ma presmerovalo na filestore321.

No a ďalší problém je v tom, že toto spraví len raz, novému návštevníkovi, ktorý na fóre nikdy nebol. Akonáhle sa uložia cookies, tak potom už všetko normálne funguje.

Testoval som to v Chrome.

Mohol by sa niekto na to pozrieť, kde je problém? Neviem či je to vírus, neviem či je nejaký problém na stránke alebo na serveri.

Zbežne som pozrel súbory na FTP, nezdá sa, že by sa nejaké zmenili v poslednej dobe. Fórum beží na IP.Board - legálne zakúpené fórum, žiadna null verzia.

Ešte doplním: tento problém sa mi objavuje len na tom fóre (komunita.tara...), mám ešte jedno, ktoré beží na tom istom software a tam mi nič nepresmeruje, tak predpokladám, že problém bude na stránke a nie v počítači.
-= FreeSpace =-

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vírus na stránke?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Na toto je jediný lék. Přehrát ten web ze zálohy a změnit heslo na FTP. Nic jiného s tím dělat nelze.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Axel Wers
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2005 20:08
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Re: Vírus na stránke?

#3 Příspěvek od Axel Wers »

Už to riešim, už by to malo byť zatiaľ v poriadku. Je to chyba priamo v IP.Board, bol som lenivý aktualizovať, bezpečnostné nastavenia som mal iba základné, možno podvedome som čakal, či to dokáže zostať bez následkov.

Riešenie je nastaviť bezpečnostné opatrenia na maximum, re-cachnúť súbory skinov a aktualizovať fórum na najnovšiu verziu (len si musím obnoviť licenciu). Ešte je možné, že škodlivý skript bude v databáze, ale aj to sa porieši.
-= FreeSpace =-

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vírus na stránke?

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět