Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výrazné zpomalení počítače

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Výrazné zpomalení počítače

#1 Příspěvek od antonin1 »

Dobrý den, v posledních dnech došlo k výraznému zpomalení počítače. Mám podezření, že důvodem bude vir, ale nemůžu vyloučit ani problém s hardware (velmi pomalu běží disk). Počítač jsem projel ccleanerem, adwcleanerem i kvrt, ale je stále extrémně pomalý. Prosím o pomoc a kontrolu logů (jsou zkomprimovány v příloze). Děkuji!
Přílohy
frstaddition.zip
(34.13 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Logy jsou sejmuty po čištění ADW? Pokud ne, dejte nové.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#3 Příspěvek od antonin1 »

Zdravím, adwcleanrem jsem projel počítač včera večer, frst scan jsem dělal dnes. Teď jsem to pro jistotu ještě jednou projel adwcleanerem a nic nenašel, takže je to po "očištění".

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Otevřte poznámkový blok a zkopírujte do něj:
Start

CloseProcesses:
HKLM\Software\...\Authentication\Credential Providers: [{503739d0-4c5e-4cfd-b3ba-d881334f0df2}] ->
Task: {1588F60D-3791-4150-80BB-AE94B3D01273} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe [153168 2017-10-03] (Google Inc -> Google Inc.)
Task: {ABAD013D-A998-42C7-A303-96CA77BBAD3F} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe [153168 2017-10-03] (Google Inc -> Google Inc.)
HKLM\software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Telephony\Providers => ProviderFileName2 -> ndptsp.tsp (No File)

EmptyTemp:
End
Uložte do D:\Desktop jako fixlist.txt. Spusťte znovu FRST a klikněte na >Fix<. Po skončení akce se objeví log, který sem zkopírujte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#5 Příspěvek od antonin1 »

Uděláno, zatím žádná změna z hlediska pomalosti počítače. V příleze jsou nové logy.
Přílohy
frstaddition.zip
(33.66 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#6 Příspěvek od Rudy »

Potřebuji vidět log z mazání - soubor fixlog.txt v D:\Desktop. Děkuji.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#7 Příspěvek od antonin1 »

Fix result of Farbar Recovery Scan Tool (x64) Version: 08-07-2020 01
Ran by Petr (16-07-2020 15:52:52) Run:3
Running from D:\Desktop
Loaded Profiles: Petr & Oracle
Boot Mode: Normal
==============================================

fixlist content:
*****************
CloseProcesses:
HKLM\Software\...\Authentication\Credential Providers: [{503739d0-4c5e-4cfd-b3ba-d881334f0df2}] ->
Task: {1588F60D-3791-4150-80BB-AE94B3D01273} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe [153168 2017-10-03] (Google Inc -> Google Inc.)
Task: {ABAD013D-A998-42C7-A303-96CA77BBAD3F} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe [153168 2017-10-03] (Google Inc -> Google Inc.)
HKLM\software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Telephony\Providers => ProviderFileName2 -> ndptsp.tsp (No File)

EmptyTemp:
End
*****************

Processes closed successfully.
"HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\Credential Providers\{503739d0-4c5e-4cfd-b3ba-d881334f0df2}" => removed successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Logon\{1588F60D-3791-4150-80BB-AE94B3D01273}" => removed successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tasks\{1588F60D-3791-4150-80BB-AE94B3D01273}" => removed successfully
C:\WINDOWS\System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => moved successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\GoogleUpdateTaskMachineCore" => removed successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Plain\{ABAD013D-A998-42C7-A303-96CA77BBAD3F}" => removed successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tasks\{ABAD013D-A998-42C7-A303-96CA77BBAD3F}" => removed successfully
C:\WINDOWS\System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => moved successfully
"HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\GoogleUpdateTaskMachineUA" => removed successfully
HKLM\software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Telephony\Providers => ProviderFileName2 -> ndptsp.tsp (No File) => Error: No automatic fix found for this entry.

=========== EmptyTemp: ==========

BITS transfer queue => 11558912 B
DOMStore, IE Recovery, AppCache, Feeds Cache, Thumbcache, IconCache => 92422933 B
Java, Flash, Steam htmlcache => 1112 B
Windows/system/drivers => 3676530 B
Edge => 43008 B
Chrome => 188527 B
Firefox => 265022184 B
Opera => 0 B

Temp, IE cache, history, cookies, recent:
Default => 0 B
Users => 0 B
ProgramData => 0 B
Public => 0 B
systemprofile => 0 B
systemprofile32 => 0 B
LocalService => 8762 B
NetworkService => 8762 B
Petr => 1582675 B
Oracle => 1582675 B
DefaultAppPool => 1582675 B

RecycleBin => 0 B
EmptyTemp: => 360.2 MB temporary data Removed.

================================


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog 15:54:14 ====

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#8 Příspěvek od Rudy »

OK. Zkuste defragmentovat disk.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#9 Příspěvek od antonin1 »

Provedl jsem defragmentaci v WIN10 (dělal jsem jí na tomto počítači poprvé). Ale počítač je stále extrémně pomalý. Disk D jede skoro pořád na 100%.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#10 Příspěvek od Rudy »

OK. Podívejte se do správce úloh a zjistěte, která aplikace nevíce zatěžuje disk a RAM.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#11 Příspěvek od antonin1 »

Ok, když zapnu správce úloh, tak v sekci procesy mi nejvíc paměti žere Oracle RDBMS Kernel executable - 5959 MB, extrémně hodně (ale Oracle mám ovšem v počítači už měsíce a nikdy se mi nezpomaloval), a pak firefox, když ho mám otevřený. V sekdi disk so hrozně skáče, často je nahoře Norton Security, System, Firefox, Hostitel služby: CDPUserSvc_3e4b, Hostitel služby:UtcSvc, Registry apod. Zvláštní je, že v sekci procesy se jeví disk, že jede jen na několik procent, ale po přepnutí na výkon mi to ukazuje 100% využití.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#12 Příspěvek od Rudy »

Tam se asi něco bije navzájem. Zkusíme vyčistit prohlížeče. Spusťte postupně tyto utility:

1. Stahnete Zoek.exe http://download.bleepingcomputer.com/smeenk/zoek.exe a ulozte jej na plochu

Pokud pouzivate Win Vista ci W7, kliknete na Zoek pravym a dejte Run As Administrator ci Spustit jako spravce
Do okna vlozte skript nize




autoclean;
resethosts;
emptyclsid;
IEdefaults;
FFdefaults;
CHRdefaults;
emptyIEcache;
emptyFFcache;
emptyCHRcache;
emptyalltemp;
emptyflash;
emptyjava;
emptyrecycle.bin;





Nasledne kliknete na Run Script
PC provede opravu, restartuje se a da Vam log, jeho obsah vlozte sem.

a

2. Junkware removal tool: https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... oval-tool/
•Ulozte nejlepe na plochu
•Po spusteni se zobrazi licencni podminky, stisknete libovolnou klavesu
•Probehne vytvoreni zalohy a nasledne prohledavani
•Probehne skenovani a pak se objevi log, pripadne bude ulozen v c:\JRT jako JRT.txt, ten sem vlozte.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#13 Příspěvek od antonin1 »

Přikládám logy, ale počítač je stále pomalý (i restartování nebo windows explorer trvá věčnost).
Přílohy
jrtzoek.zip
(15.42 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrazné zpomalení počítače

#14 Příspěvek od Rudy »

Smazáno bylo, co být mělo. Není za problémem nějaká aktualizace, nebo instalace nové aplikace?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

antonin1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: 16 bře 2010 02:50

Re: Výrazné zpomalení počítače

#15 Příspěvek od antonin1 »

Vůbec o ničem nevím :(. Jen jsem se vrátil z dovolené a počítač by najednou strašně pomalý. Každopádně si s tím zkusím ještě nějak pohrát, můžeme tedy vyloučit přítomnost viru?

Odpovědět