Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Poradte mi aky notebook kupit SURNE

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
spasi
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 129
Registrován: 30 zář 2009 18:26

Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#1 Příspěvek od spasi »

Zdravim, prosim Vas, poradte mi aky maju na webe najlepsi notebook do 580 € maju ich tam naozaj hafo a vsetky sa mi zdaju rovnake, fakt by som bol rad, keby ste mi vedeli vybrat ten najlepsi vseobecne ( games grafika atd )

Toto je trhak co maju na uvodnej stranke, ale su tam aj lepsie myslim.

http://pvs.ekatalog.biz/zbozi/trhak-asu ... p=z:190680&

ZA SKORE ODPOVEDE DAKUJEM :)

p.s. notebook minimalne s 15.6 uhloprieckov

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#2 Příspěvek od rousini »

Odpovědět jednoznačně nelze, na to jsi uvedl příliš málo info. NTB je charakterově řešení přenosné pracovní stanice s optimalizovanou výdrží, výkonem a hmotností. Doba z něj postupně udělala módní doplněk s pracovně neakceptovatelným 16:10 rozlišením (typicky 1366x768), požadavek na výkon (hry) degradoval mobilitu (příkon) a cenová politika se promítla do poddimenzované konstrukce, chlazení... Něco by mělo taky člověka zajímat o ergonomii (kvalita klávesnice, touchpadu...).
To určitě nechceš slyšet, ale pokud investovanou částku nechceš oželet a za týden bušit hlavou do zdi, tak si o večerech udělej čas a čti recenze notebook.cz, navštiv fórum zive.cz. Zítra není konec světa, jen budou mít zase jiné trháky...
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

spasi
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 129
Registrován: 30 zář 2009 18:26

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#3 Příspěvek od spasi »

Takže parametre si predstavujem asi takto.

4 GB ram ( podla toho co som cital, neni rozdiel v ddr2 800 a ddr3 1600) samozrejme ak nejdem taktovat, tam uz je citit rozdiel

2 jadrovy procak, v nich sa bohuzial nevyznam takze 64 bit a nech to je nieco lepsie ako nejaky smejdak co po roku mozem vyhodit. ( ako mozte tak aj info ako vyberat procak )

grafika 512 najlepsia vraj gforce ( nech nie je zdielama, nech ma vlastnu pamät)

uhlopriecka minimalne 15.6 do 17 palcov

cena 600 € snad to pomoze, pretoze v takychto parametroch je tam toho vela

ΛGΣNГ
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 383
Registrován: 14 zář 2009 16:45
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou (ČR)

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#4 Příspěvek od ΛGΣNГ »

Zdravím :bye: !
Docela by se hodila informace, zda budete NTB často přenášet, nebo chcete nějaký výkonný stroj ;). Protože pokud chcete mít NTB primárně na hraní her atd. tak se více vyplatí normální PC.

Na hraní her je lepší grafika samostatná, ale na práci máte lepší grafiku integrovanou ( zvýší se výdrž a sníží cena ).

Tohle jsou moje tipy:
http://notebooky.heureka.sk/acer-travel ... ecifikace/
http://notebooky.heureka.sk/acer-travel ... ecifikace/

Je to dost přes limit ( v eurech se nevyznam, nejsem ze slovenska ), ale kdyžtak najdu něco jiného ;).

spasi
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 129
Registrován: 30 zář 2009 18:26

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#5 Příspěvek od spasi »

Budem ho prenasat, pretoze ho potrebujem najme na robotu a do skoly na graficke programi. Hry su samozrejmost :D

Uživatelský avatar
Hulkee
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: 16 čer 2007 13:22
Bydliště: Vrchlabsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#6 Příspěvek od Hulkee »

Osobně bych se rád vyhnul dogmatizování (najlepšia vraj gforce), už proto, že se často jedná o informace zastaralé.

Ano, nVidia dělá dobré grafické karty, ale to vůbec neznamená že je AMD špatné. V nabídce obou firem se najdou skvělé modely.

Taktování na notebooku bych za sebe opravdu nedoporučil (je to špatný nápad už kvůli řešení chlazení - prostě by jste to v dané cenové kategorii neuchladil - pokud by jste měl k dispozici 50 až 150 tisíc, najdou se tam notebooky/pracovní stanice,které by Vám vyhovovaly, do té doby můžete mít průměrný NTB, na které možná na střední spustíte nové hry).

On je taky velmi velmi velký rozdíl mezi grafikou pro práci s 3D ,2D a grafikou na hry, kdy u her mě nejvíce zajímá rychlost (jak jádra tak sběrnice - chyby se kontrolovat nemusí, protože při frameratu 90 - 100 FPS se jedna nebo dvě špatně propočítané čáry nebo vyhlazování ztratí) a paměť grafiky (která nemusí být vůbec nijak ošetřená proti chybám), kdežto NB pro práci s grafikou, tam mě zajímá hlavně kontrola chyb a typ pamětí na grafice) - i když NTB s ECC v dané cenové kategorii asi neseženete.

Navíc bych se opravdu nebránil ani grafikám od AMD/ATI. Grafiky si porovnej třeba tady: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 129.0.html

Je tam žebříček grafických karet srovnaných podle výkonnosti. (Pozor - profesionální grafiky maj svůj žebříček jinde) a ještě jedna věc, pokud je vedle karty v žebříčku napsáno SLI nebo CrossFire, znamená to že grafiky byly dvě/tři/čtyři propojené technologiemi SLI/CrossFire, podle toho, zda jsou od Nvidie/AMD. Dopíšu to pozdějc, musím běžet na vlak domů.
Per aspera ad astra! In æternum et ultra!
RSIT - - AVP Tool - - HijackThis - - OTM - - Avenger - - Gmer - - MBR - - SystemLook - - OTL
CCleaner - - Defraggler - - Filehippo Update Checker
Obrázek POSLOUCHEJTE RÁDCE (ví co dělá) a VŠECHNO PEČLIVĚ ČTĚTE!!!Obrázek
“Všichni lidé jsou blázni. Ty, kterým se podaří své bludy vydat knižně, nazýváme filozofy.”

ΛGΣNГ
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 383
Registrován: 14 zář 2009 16:45
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou (ČR)

Re: Poradte mi aky notebook kupit SURNE

#7 Příspěvek od ΛGΣNГ »

Můj favorit je tento ( ale ten je až moc přes limit a navíc se nejspíš prodává pouze v ČR): http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire ... ptn02-322/
Vy ovšem chcete NTB tak za 15 000 Kč, takže ty co jsem napsal byly výkonnově nejlepší ( jsou samozřejmě i NTB s NVidií ale ty nejsou v této cenové kategorii moc dobré ). Pokud chcete abych našel ještě nějakou alternativu, tak klidně :).

Hulkee má pravdu, že Nvidia dělá dobré grafické karty, ale v takovýhlech levných notrboocích máte lepší AMD.
Hulkee píše:Taktování na notebooku bych za sebe opravdu nedoporučil (je to špatný nápad už kvůli řešení chlazení - prostě by jste to v dané cenové kategorii neuchladil - pokud by jste měl k dispozici 50 až 150 tisíc, najdou se tam notebooky/pracovní stanice,které by Vám vyhovovaly, do té doby můžete mít průměrný NTB, na které možná na střední spustíte nové hry).
No, s chladící podložkou by to u těch Acerů možná šlo. U procesorů Intel i5 je i Turbo Boost takže u nich to není tak potřeba ;).

Odpovědět