Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Jak zrychlit netbook

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
teplil
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 12 čer 2010 13:10

Jak zrychlit netbook

#1 Příspěvek od teplil »

Ahoj...mám netbook, ale posledni dobou se jaksi zpomalil...nemáte nějaké rady jak ho zrychlit?? Rád bych zkusil něco jako obnova systému, ale nevim kde presne to najit, jen jsem našel, že to bylo vypnuto, ale zajimalo by mně, jestli jde i když to bylo vyply nejak obnovit :D ???
předem dík všem za rady

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Jak zrychlit netbook

#2 Příspěvek od rousini »

V podstatě jsi napsal, že máš hlad a nevíš na co máš chuť.
Jaký procesor, HDD, RAM, OS, co na něm děláš a co je zpomalené???
Pokud jsi vyzkoušel tuny softu, tak odinstaluj vše nepotřebné a prozačátek pročisti systém a registry utilitkou Ccleaner.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

teplil
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 12 čer 2010 13:10

Re: Jak zrychlit netbook

#3 Příspěvek od teplil »

Technická specifikace Notebooku ACER Aspire ONE AOA 110
Procesor Intel Atom 1,6 GHz
Crystal Brite displej 8,9” s rozlišením 1024x600, podsvětlení LED
Operační paměť 1GB
Rychlý SSD disk 16 GB
Síťová karta / WiFi (pro připojení k internetu)
Čtečka karet 5 v 1
SD slot pro rozšíření úložné kapacity
Webkamera
Operační systém Windows XP Home CZ

dávali ho v tom mountfieldu....
ja vim ze to neni zadnej zazrak, se kterym by jste meli udelat zazraky, ale chci ho v podstate jen na internet, a pri tom se ted seka - napr pisu tento prispevek a nic to neukazuje a pak najednou to napise 30 znaku

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Jak zrychlit netbook

#4 Příspěvek od rousini »

Tohle je problém SSD (šmejd). Stáhni a nainstaluj FlashFire.
Pak pomocí nLite uprav instalační medium Wxp viz. návod.
Osekání zbytečných služeb ulehčí život chcípákovi jménem Atom.
Samosebou odinstaluj veškerý dodaný Acer balast, trialky SW a používej nenáročné aplikace. AV -Avira free.
Naráz se z této hračky, kterou jsi už dozajista chtěl mrštit proti zdi, stane milý společník... :mrgreen:
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

teplil
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 12 čer 2010 13:10

Re: Jak zrychlit netbook

#5 Příspěvek od teplil »

ahoj...co přesně mám udělat s tím flash fire?
a na co se přesně používá ten nLite? on mi to přeinstaluje?
a toto mi píše, já jsem ty soubory co byli na C: původně dal do složky, mezi nima i to i386...je to tím?

Obrázek

Nejsem tak zkušení, jak vy, takže prosím o trpělivost, a děkuji za odpovědi
Naposledy upravil(a) teplil dne 09 zář 2010 23:10, celkem upraveno 1 x.

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Jak zrychlit netbook

#6 Příspěvek od rousini »

Flash Fire si stáhneš na disk, rozbalíš a spustíš exe soubor. Předpokládám, že se spustí instalace a vyžádá restart. Zjednodušeně řečeno, aplikace následně řídí zápis na SSD, kdy nedochází k nahodilému zápisu a zahlcení, ale zapisují se vždy větší bloky. Hned by měla jít poznam zlepšená (okamžitá) odezva systému včetně startu OS.
Nástroj nLite je tweak Windows, tj. že si OS o velikosti 500MB osekáš na třeba 200MB. Tím, že zde zakážeš nepotřebné služby nebude docházet k jejich spouštění a brzdění počítače. Na to potřebuješ instalační medium OS a jistou dávku zkušeností. Asi to fakt není pro začátečníka, protože už ten návod dovede odradit, ale není to nezbytné.

Nejelegantnější řešení je mít holou instalačku Wxp, dopředu stáhnout z webu Aceru drivery, rozdělit SSD na dva oddíly C: D: (to nejsou smiles). Naformátovat, nainstalovat OS vč. vylepeného licence key, drivery, zabezpečení, SW.
Před instalací OS (Wxp) je dobré naformátovat tento SSD na FAT32. Po instalaci zakázat swapovací prostor. Tohle jsou jen útržky, co si pamatuju, když jsem to loni instaloval kámošovi. Použij Google, ničeho se neboj - dokud nevezmeš do ruky šroubovák... :)

Pokud na tom máš důležitá data, zazálohuj si je nejdříve.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

teplil
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 198
Registrován: 12 čer 2010 13:10

Re: Jak zrychlit netbook

#7 Příspěvek od teplil »

opravdu trochu zrychleni bylo...
ja jsem se prave celkem bal te reinstalace, tak mohl bys prosim odpovedet na ten edit z minula, ptal jsem se tam jestli to ta aplikace instaluje, nebo jen smaže z te instalace co mam na C: a zakaze v prave naistalovanem OS?

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Jak zrychlit netbook

#8 Příspěvek od rousini »

Jestli máš na mysli nLite, tak to si nainstaluj na nějaký použitelný stroj (není podmínkou). Tímto nástrojem pak zadáš cestu k instalačnímu mediu OS, resp. uložené image a provedeš změny podle návodu. Na internetu jich jsou mraky včetně jednodušších...
Následně takto opravenou image OS vypálíš/ přeneseš na flashdisk a nainstaluješ do netbooku. Pomocí nLite si taky můžeš do OS zakomponovat drivery, SP3...

Pokud nemáš instalační medium a jen předinstalovaný OS na skryté particii, tak tu Win nevidí a nLite s ní nebude umět pracovat. Navíc tam asi budou kromě driverů zkušební verze programů o které v případě 16GB SSD nikdo nestojí.

nLite ti v už nainstalovaném systému žádnou změnu neudělá...
Jinak tady potvrdily moje pocity z Flash Fire. Ale chce to pomoct systému používán jednobarevné tapety, neinstalovaním grafických napodobenin Aera, dokonce snad ani stínu myši, prý pomůže odinstalovat nepotřebná písma...ale to vše jsou věci, které se dají vygooglit a já je bohužel pohromadě v hlavě nemám... :wink:
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Patrikbady
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2012 13:38

Re: Jak zrychlit netbook

#9 Příspěvek od Patrikbady »

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli FlashFire funguje i na netbooku Acer Aspire ONE D255 (vím že je to dost hloupá otázka, ale po tom co jsem si toto pročítal jsem se radši zeptal)

Odpovědět