Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jointh
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2006 08:47

Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

#1 Příspěvek od jointh »

Dobrý deň.
Moc sa hardwarovej stránke PC nerozumiem a preto sa na vás obraciam s prosbou o radu.
Mám stolový počítač a rád by som zmenil grafickú kartu za výkonnejšiu.
Základnú dosku mám ktorá podporuje Pci-expres 1.0 , moja súčastná grafická karta je Nvidia 8600GT.
Pozeral som si rôzne E-shopy, kde som narazil na jeden fakt, že všetky nové grafické karty sú pre Pci-expres2.0. Doteraz som sa však nedozvedel, či takáto grafická karta bude pasovať aj do pcie 1.0. Rád by som vedel že v čom je pcie2.0 vlastne lepší?
Či je to len v rýchlosti priepustnosti pamatí ?
Ide mi teda o to , že keď si kúpim novú grafickú kartu napríklad Nvidiu 250 ktorá je do pci expres 2.0 či mi bude fungovať na mojej základnej doske ?

Za odpovede vopred dakujem

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118347
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

#2 Příspěvek od Rudy »

V PCIe 1.0 karta použít nepůjde. Zpětná kompatibilite je jen k PCIe 1.1.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

jointh
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 srp 2006 08:47

Re: Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

#3 Příspěvek od jointh »

Potom ale nechapem preco zo vsetkych obchodou zmizli pcie1,0 karty. Nikde nie su , Agp zozeniem ale pcie 1,0 bez sance.
ako teraz koli tomu menit aj dosku s procesorom ? ... vyhodene peniaze , pocitac mam vykony iba ta grafika ma brzdi

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118347
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

#4 Příspěvek od Rudy »

To vám nepovím. Nejspíš půjde o nějakou obchodní politiku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Slot PCI Expres 1.0 Graficka karta 2.0

#5 Příspěvek od sudanec »

PCI Express 2.0 ako rozhranie by malo byt spatne kompatibilne so vsetkymi PCi Express 1.x. Je pravda, ze na graficke karty to neplati vzdy; ale ak sa poprechadzate na internete, tak to u mnohych funguje. Napr. by mala fungovat karta GeForce GTX 260 (neviem to z vlastnej skusenosti), ktora sa da kupit aj v CR.
Obrázek

Odpovědět