Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s HDD - ztracená data, prosím pomoc!

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Paulie0001
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: 05 led 2008 15:17

Problém s HDD - ztracená data, prosím pomoc!

#1 Příspěvek od Paulie0001 »

Dobrý den, mám ošklivý problém, a nevím co s tím, budu velmi vděčný, jestli by mi dokázal někdo s tímto pomoct. Zkrátka se bojím, že jsem na dobro přišel o svá data, ačkoli by to bylo hodně divné. Takže:

Měl jsem jeden SATA HDD o velikosti 500Gb, který byl rozdělen na 2 disky - myslím že 100 Gb systém, a 400 Gb data. Abych tu shrnul, měl jsem takové problémy, a musel jsem koupit nový SATA HDD o velikosti 500 Gb za 1200Kč. Z té starší SATY jsem nakopíroval svá data do nové SATY, a naformátoval jsem ji. Poté jsem ji vytáhl a schoval. Tu novou SATU sem nechal v PC, ale najednou mám problém, nemohu se dostat ke svým zkopírovaným datům na té nové SATĚ. Tento SATA mám opět rozdělen na 2 disky, když kliknu na disk, kde mám nainstalovaný Windows, tak v pořádku. Když kliknu na druhou část, kam sem zkopíroval ta má data, tak se to na 1min sekne, a pak vyskočí hláška "Disk není správně naformátován. Chcete zahájit formátování?". Tak kliknu automaticky na NE, ale ke svým souborům se nedostanu.

Na tom počítači nemám téměř nic nainstalovaného, jen základní věci, nedávno jsem zrovna instaloval Windows. Mám tu program File Recovery, a přes něj se mi povedlo dostat do té saty, a ukazuje to, že tam žádné soubory nejsou :'(.
I přesto, že si na 99% myslím, že soubory jsou absolutně ztraceny, tak se Vás ptám, zda není nějaký způsob, jak je ještě zachránit. Popřípadě jestli nevíte, jak obnovit data z té staré zformátované SATY, od které jsem smazal data před necelým týdnem.

Předem děkuji, za jakoukoli snahu

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Problém s HDD - ztracená data, prosím pomoc!

#2 Příspěvek od Čarls »

Pomoc se starým diskem a obnovou dat by mohl tento program
http://www.pcinspector.de/Sites/file_re ... Language=1
čeština http://www.noenglish.ic.cz/download.php?lng=cz
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Paulie0001
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: 05 led 2008 15:17

Re: Problém s HDD - ztracená data, prosím pomoc!

#3 Příspěvek od Paulie0001 »

Už se mi to nějak povedlo vyřešit, ačkoli mi to dost trvalo.
Děkuji

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Problém s HDD - ztracená data, prosím pomoc!

#4 Příspěvek od Čarls »

Nemáte zač rádo se stalo :)
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Odpovědět