Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejde spustit Start

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
gmaty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 srp 2015 15:17

Nejde spustit Start

#1 Příspěvek od gmaty »

Dobrý den,
když kliknu na start nic se něděje.. Mám windows 10

m0ple
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 19 pro 2014 21:41
Bydliště: Brno

Re: Nejde spustit Start

#2 Příspěvek od m0ple »

Zdravím! :)


Zkuste toto:


Obrázek System File Checker:
  • Stiskněte kláv. zkratku Windows + X a z nabídky vyberte Příkazový řádek (správce).
  • Obrázek
  • Otevře se administrátorská konzole, do ní zadejte:
  • Počkejte, až SFC dokončí svoji práci (obvykle kolem 30 minut) a restartujte PC.
:arrow: Co psal SFC po dokončení? Nastala nějaká změna?

Xbuk04
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2015 11:24

Re: Nejde spustit Start

#3 Příspěvek od Xbuk04 »

Nerád chodím do tém druhých , ale mám rovnaký problém. Skúsil som ten scan a vypísalo mi toto: http://www.imagehosting.cz/images/xboxkoxwx.png
Základná doska: MSI Z370 Gaming plus
Procesor: Intel Core i5-8400
Grafická karta: GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400
SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB
HDD: WD 500GB
Zdroj: Seasonic 620W S12II F3
OS: Windows 10 Home

gmaty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 srp 2015 15:17

Re: Nejde spustit Start

#4 Příspěvek od gmaty »

Mě to napsalo to stejné a když jsem koukal na ten log, je pěkně dlouhej.. Furt mi to nejde

Xbuk04
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2015 11:24

Re: Nejde spustit Start

#5 Příspěvek od Xbuk04 »

Presne tak. Ako ja so štartom to mám tak, že mi celý deň funguje a raz sa stane, že mi nejde ... a musím natvrdo reštartovať a až potom zas ide. Tebe nejde vôbec ?
Základná doska: MSI Z370 Gaming plus
Procesor: Intel Core i5-8400
Grafická karta: GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400
SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB
HDD: WD 500GB
Zdroj: Seasonic 620W S12II F3
OS: Windows 10 Home

gmaty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 srp 2015 15:17

Re: Nejde spustit Start

#6 Příspěvek od gmaty »

Nejde mi vůbec..

m0ple
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 19 pro 2014 21:41
Bydliště: Brno

Re: Nejde spustit Start

#7 Příspěvek od m0ple »

Fajn, proveďte to stejné, akorát s jiným příkazem pro konzoli:

Kód: Vybrat vše

dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Nějaká změna?

Michael Bucha
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2015 20:02

Re: Nejde spustit Start

#8 Příspěvek od Michael Bucha »

Měl jsem stejný problém. Windows 10 má nestabilní ModernUI prostředí. Podobné problémy se ve dřívějších systémech daly vyřešit ukončením a znovu zavedením procesu explorer.exe, jenže toto už zde nefunguje. Dlouho jsem toto řešil a naknec jsem na jednom zahraničním serveru našel pomoc. Pomohlo mi kompletní přeinstalování tohoto prostředí. Trvá to asi 3 minuty - podle toho, kolik máte aplikací.

1) Musíte být přihlášení na administrátorském účtu
2) CTRL + ALT + DELETE → "Správce úloh" → "Více informací" → nahoře "Soubor" → "Spustit novou úlohu" → do pole "Otevřít" napíšete: "powershell" a zatrhnete "Vytvořit tuto úlohu s oprávněním správce
3) Otevřelo se modré okno PowerShellu, počkáte, než se načte a zobrazí řádek:
"PS C:\WINDOWS\system32>" a blikající kurzor
4) Zkopírujete odsud příkaz na následujícím řádku a vložíte jej pomocí klávesové zkratky CTRL + V do powershellu

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

5) stisknete Enter
6) powershell se překryje tyrkysově modrým proužkem, ve kterém se začnou zobrazovat informace o prováděných opravách.
7) čekáte, než se vše dokončí a na posledním řádku se nezobrazí znova:
"PS C:\WINDOWS\system32>"

8) Poté zavřete všechna okna a kliknete pravým tlačítkem na ikonu Start, zvolíte "Vypnutí nebo odhlášení" a možnost "Restartovat"
9) Po restartu počítače by měla nabídla start a ivšechny moderní aplikace znovu fungovat
10) Problém je v tom, že se vám nainstalují (i již třeba dříve odinstalované) systémové aplikace, 3D tiskárna, Počasí, Mapy, atd. Někdo je využívá, někdo ne, každopádně se naninstalují (pouze tyto systémové aplikace) v angličtině, takže místo "Počasí" budete mít "MSN Weather" nebo něco takového, místo "Kalkulačky" budete mít "Calculator", takže je tady pár rad, jak všechno spravit:

11) Ve Windows Store kliknete nahoře na obrázek svého účtu a tam zvolíte poslední položku: Položky ke stažení a aktualizace, potom kliknete na šedý obdélník vpravo nahoře "Vyhledat aktualizace", a Windows Store by měl stáhnout opravné soubory, které vám aplikace počeští.
12) Pokud se tak nestane, ručně odinstalujte aplikace, keré nechcete používat a i ty, které používat chcete;
Některé aplikace systém sám nedovolí odinstalovat kliknutím pravým tlačítkem na ikonu aplikace v menu, a proto použijteznova powershell stejně jako výše. Opět s administrátorskými právy, akorát budete vkládat tyto příkazy, podle toho, co chcete odinstalovat (za příkazem je vždy název aplikace, pod kterým ji naleznete ve Windows Store pro případné znovunainstalování (tentokrát už v češtině):
Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage (Hudba Groove)
Get-AppxPackage *zunevideo* | Remove-AppxPackage (Filmy a TV pořady)
Get-AppxPackage *photos* | Remove-AppxPackage (Microsoft Fotografie)
Get-AppxPackage *windowscamera* | Remove-AppxPackage (Windows Kamera)
Get-AppxPackage *soundrecorder* | Remove-AppxPackage (Windows Hlasový záznam)
Get-AppxPackage *windowsmaps* | Remove-AppxPackage (Windows Mapy)
Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage (Windows Budíky a hodiny)
Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage (Windows Kalkulačka)
Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage (Windows Budíky a hodiny)
Get-AppxPackage *windowsphone* | Remove-AppxPackage (Microsoft Průvodce pro telefon)
Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage (Windows Kalkulačka)
Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage (Pošta a Kalendář)
Get-AppxPackage *people* | Remove-AppxPackage (Microsoft Lidé)
Get-AppxPackage *getstarted* | Remove-AppxPackage (Microsoft Začínáme)
Get-AppxPackage *onenote* | Remove-AppxPackage (OneNote)

Get-AppxPackage *bingfinance* | Remove-AppxPackage (MSN Finance)
Get-AppxPackage *bingnews* | Remove-AppxPackage (MSN Zprávy)
Get-AppxPackage *bingsports* | Remove-AppxPackage (MSN Sporty)
Get-AppxPackage *bingweather* | Remove-AppxPackage (MSN Počasí)

Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage (Microsoft Solitaire Collection)
Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage (Xbox)
Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage (3D builder)
Get-AppxPackage *officehub* | Remove-AppxPackage (Získat Office)
Get-AppxPackage *skypeapp* | Remove-AppxPackage (Získat Skype)

13) Aplikace, tkeré chcete znovu nainstalovat, nainstalujete tak, že je ve Windows Store vyhledáte pod názvem uvedeným v závorce

Xbuk04
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2015 11:24

Re: Nejde spustit Start

#9 Příspěvek od Xbuk04 »

Spravil som po bod 5) a vypísalo mi toto: http://www.imagehosting.cz/images/xboxkoaya.png
Základná doska: MSI Z370 Gaming plus
Procesor: Intel Core i5-8400
Grafická karta: GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400
SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB
HDD: WD 500GB
Zdroj: Seasonic 620W S12II F3
OS: Windows 10 Home

Michael Bucha
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2015 20:02

Re: Nejde spustit Start

#10 Příspěvek od Michael Bucha »

Tohle je chybová hláška, kterou můžete ignorovat, vždycky se tam nějaké podobné objeví. Nevím proč, je mi to záhadou, ale prostě to tak je. Tyto příkazy najdete i na TechNetu od Microsoftu přímo v jejich manuálu k powershellu, něco prostě pořád nemají dotažené. Úplně to ignorujte a pokud se tam zobrazil ten tyrkysový rámeček a ModernUI se přeinstalovalo, pokračujte dál...

Xbuk04
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2015 11:24

Re: Nejde spustit Start

#11 Příspěvek od Xbuk04 »

nespravilo mi nič ... skúsil som aj druhýkrát a žiadna zmena.
Základná doska: MSI Z370 Gaming plus
Procesor: Intel Core i5-8400
Grafická karta: GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400
SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB
HDD: WD 500GB
Zdroj: Seasonic 620W S12II F3
OS: Windows 10 Home

m0ple
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 19 pro 2014 21:41
Bydliště: Brno

Re: Nejde spustit Start

#12 Příspěvek od m0ple »

Zkuste vytvořit nový účet, na něm je vše v pořádku?

Michael Bucha
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2015 20:02

Re: Nejde spustit Start

#13 Příspěvek od Michael Bucha »

Nové účty rozhodně nezakládejte, je to k ničemu, protože zde není chyba v tom, že by byla chybná uživetelská data nebo registry, ale zde je chyba Modern UI prostředí. Znova jsem koukal na váš screen a zjistil jsem, kde je problém. Ona to není chybová hláška z přeinstalace (během ní se taky objevují chyby, které ale můžete ignorovat), máte chybně zadaný příkaz. Zadal jste dvakrát za sebou ten samý příkaz, a powershell samozřejmě takový příkaz nezná, a proto si stěžuje... Udělejte to prosím tentokrát správně, tak, aby byl příkaz jen jednou zadaný, potom se vše spustí, jak má: powershell překryje tyrkysově modrý obdélník se zprávámi o průběhu přeinstalace... Počkáte, než se zobrazí na posledním řádku powershellu PS C:\windows\system32>. V hlavičce powershellu vidím, že se vám podařilo jej spustit jako administrátor, takže jinde už opravdu být chyba nemůže.

Jestli se to přesto nepovede, můžete ještě zkusit přeinstalaci systému. Můžete zkusit čistou instalaci, i jestli jste získal desítky upgradem (přečtěte si určitě tento článek: http://www.cnews.cz/po-upgradu-na-windo ... ujete-klic) Radím vám ale spíše instalaci se zachovanými programy, ovladači, sobory a nastavením. Už jsem to dělal několikrát. Je to 100% bezpečné, nic neztatíte a nebudete muset strávit následující dva dny doinstalováváním programů a ovladačů. Nástroj totiž vůbec neleze do složek Users a Program Files, všechno tam nechá, jak je, přeinstaluje jenom systémovou složku, takže s počítačem a daty se nestane vůbec nic.
1) Stáhněte si na této stránce Windows 10 Media Creation Tool: http://www.microsoft.com/cs-cz/software ... /windows10 podle toho, jakou máte architekturu SYSTÉMU buď 32-bitovou, nebo 64-bitovou verzi. Jde o nástroj, pomocí kterého můžete přeinstalovat systém přímo, nebo vytvořit bootovatelné DVD/USB flash disk pro instalaci na jiném PC. Sám rozpozná a stáhne Professional/Home edici.
2) Odsouhlasíte tam podmínky a zvolíte, že chcete stáhnout aktualizace (když se stáhnou teď, systém se rovnou nainstaluje v nejnovější verzi včetně všech aktualizací a opravných balíčků) a že chcete zachovat soubory programy i nastavení
3) Systém se sám během 2 hodin přeinstaluje, potom jenom znova pár věcí odsouhlasíte a spustí se vám přeinstalovaný systém se zachovaným nastavením, programy i osobními soubory.
4) Po přeinstalaci se vám můžou hodit příkazy, které jsem zmiňoval v příspěvku výše, pomocí kterých můžete ze systému odstranit integrované aplikace, pokud vám vadí a nechcete je používat.

Všechno, co zde popisuji, jsem osobně vyzkoušel, a ne jen jednou. Jsem členem komunity Windows Insider a sám jsem Windows 10 testoval po celou dobu jejich vývoje.

Xbuk04
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2015 11:24

Re: Nejde spustit Start

#14 Příspěvek od Xbuk04 »

Vykašľal som sa na to, a vrátil som sa k Windows 7. Kopec a kopec blbostí mi už robila Windows 10, nehovoriac o tom, že Microsoft získal o mne kopec údajov ... Najväčší omyl toho celého je Microsoft a Windows 10 :D :evil:
Základná doska: MSI Z370 Gaming plus
Procesor: Intel Core i5-8400
Grafická karta: GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4 2400
SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB
HDD: WD 500GB
Zdroj: Seasonic 620W S12II F3
OS: Windows 10 Home

ivankrato
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: 13 bře 2009 14:08

Re: Nejde spustit Start

#15 Příspěvek od ivankrato »

Tak, od včera mám stejný problém. Nejen že mi nejde nabídka start, ale ani vyhledávání, žádný Modern UI program, ani ta tabulka s oznámeními. Všechno, co jsem našel na internetu, včetně příkazu v powershellu, sfc atd. jsem zkoušel, nic nepomáhá. Když vytvořím nový účet, tak na něm také nic nefunguje, v nouzovém režimu také ne. Přemýšlím tedy na reinstalací systému a chtěl bych se zeptat, k té reinstalaci pouze systémové složky, chápu, že instalátor se složkami Program Files, Users nic nedělá, ale zůstanou mi i registry? Pokud by došlo ke smazání registrů, mohlo by to narušit fungování některých programů a nakonec bych stejně strávil 2 dny reinstalováním všeho...

Odpovědět