Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

jak otestovat soubory větší než 20MB

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
f-m
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 18 čer 2010 10:12

jak otestovat soubory větší než 20MB

#1 Příspěvek od f-m »

Většinu věci co stahuji, se snažím prověřit na virustotalu a podobných službách. Bohužel, omezení těchto služeb je, že není možné nahrát soubor větší než 20MB. Jak otestovat soubor větší než 20MB?
Momentálně bych rád stáhl a nainstaloval inkscape: http://inkscape.org/
Problém je, že program má kolem 33MB a toto už otestovat na těchto službách jaksi nejde...

Co dělat v takovém případě? Jak otestovat větší soubory?

psychous3

Re: jak otestovat soubory větší než 20MB

#2 Příspěvek od psychous3 »

jiný Antivir jste vyzkoušel?? + tyto stránky vypadají docela dobře,takže by při stahování bez kontroly nemělo narušit dobrý chod PC,ale přeci jenom pokud na kontrole trváte zkuste jiný antivir (např. NORTON) nebo kontrolu souboru po stáhnutí do PC

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: jak otestovat soubory větší než 20MB

#3 Příspěvek od j3šť3r »

Zdravim.
Jak pise psychous3, osobne bych zrovna tomuhle programu duveroval (diky ohlasum na duveryhodnych strankach).

V pripade instalace novych veci na zkousku si to nainstaluju do sandboxie, kde si to otestuju a v pripade, ze se mi to zamlouva, tak si to nainstaluju primo.
Vyhoda je, ze kdyz se mi ten program nelibi, tak jednoduse vymazu obsah sandboxu a nemusim se zajimat, kam si to co zapsalo (dost veci ma odflaknutej uninstall). Drive jsem to resil monitorem behem instalace (advanced uninstaller), chovani programu behem provozu brutalnejsimi HIPS systemy, vytvareni logu v processmonitoru apd. - tohle vsechno mi sandboxie odbourala, navic je pratelstejsi k systemovym prostredkum. Nevyhoda je v nemoznosti zkouseni AV/FW, proste veci zadajicich si hlubsi pristup do systemu, z toho duvodu pres to nebudou fungovat i nektere komercni hry (problemy u ochran typu starforce, securom, safedisk apd.).

Na opravdu podezrele veci pouzivam zasadne VirtualBox (VMWare jsem nezkousel). Pred instalaci si udelam tam udelam log z OTL a po instalaci znova a vysledky porovnam (jde to resit i elegantneji, ale tehle postup se mi osvedcil), navic pak neni vetsinou problem uz nainstalovane spousteci soubory nechat otestovat na VT. Nevyhodou je vlastnit dalsi licenci windows.

f-m
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 18 čer 2010 10:12

Re: jak otestovat soubory větší než 20MB

#4 Příspěvek od f-m »

j3šť3r píše: V pripade instalace novych veci na zkousku si to nainstaluju do sandboxie, kde si to otestuju a v pripade, ze se mi to zamlouva, tak si to nainstaluju primo.
.
Já to nepotřebuji zkoušet... Jen mě zajímá jak zjistit jestli je bezpečný a neobsahuje malware...

psychous3

Re: jak otestovat soubory větší než 20MB

#5 Příspěvek od psychous3 »

předpokládám že stahuješ .zip...v tomto případě tam nic není! takže je to čisté :turned:

f-m
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 202
Registrován: 18 čer 2010 10:12

Re: jak otestovat soubory větší než 20MB

#6 Příspěvek od f-m »

psychous3 píše:předpokládám že stahuješ .zip...v tomto případě tam nic není! takže je to čisté :turned:
No to právě spíše ani ne. Raději jsem chtěl přímo exe instalátor, abych jej mohl nainstalovat... (i když možná pokud by ten zip byl jako portable app, tak by to zase bylo lepší kvůli zanášení OS, ale myslím že to není portable, ale jen exe zabalené...)

Já ten program totiž potřebuji normálně na práci s vektorovou grafikou (podle mě nic lepšího free není...)

Odpovědět