Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s napájením baterie u notebooku

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
A-dee
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2012 11:59

Problém s napájením baterie u notebooku

#1 Příspěvek od A-dee »

Dobrý den, před nějakou dobou jsem do notebooku omylem použil jiný zdroj a díky tomu mi zkratovala baterie. Hned jak jsem to postřehl, tak jsem zdroj vytáhl počítač znovu zapnul a kupodivu jel, jenže napájení ukazovalo, že zdroj není připojen a baterie měla extrémní výdrž..cca 10hod. Notebook normálně fungoval, ale ikdyž byl připojen ke zdroji, tak se čas odpočítaval až nakonec nešel vůbec zapnout. Koupil jsem tedy novou baterii, ale bohužel se nic nezměnilo. Zase ukazuje, ze je baterie z půlky vybitá, ale že není připojená ke zdroji a že čas do vybití je cca 10 hodin. Zdroj svítí normálně zeleně, takže by měl být v pořádku, ale vypadá to, že se nějak pomátlo nabíjení sofwarově. Nevíte někdo,co s tím? Předem díky za odpovědi.

karlospatmat
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 384
Registrován: 28 led 2012 23:21
Bydliště: Novosedly nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s napájením baterie u notebooku

#2 Příspěvek od karlospatmat »

Zdravím také mám doma notebook starší typ a byl skratován jako píšeš ty, ale krom odpálené baterky to nic jiného neudělalo. Logicky byto mělo být v tom zapojení do notebooku nic jiného bych tam nehledal. Pokud je tam nová baterie a pc se jeví jako když se nabíjí hledal bych chybu jen v zapojení jestli tam nejsou poškozené kontakty. Viděl bych to na servis nebo pokud je možnost sehnat stejný adaptér, aby se dalo vyloučit že neni vadný. Přikláněl bych se k samotnému zapojení adaptéru do pc.
Windows 7 64bitový (6.1,sestavení 7601)Service Pack 1
Procesor: Celeron Dual-Core CPU T3100 @1.9Ghz 1.90
Paměť ram:4GB. HDD 500GB
Avast free ,
Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.

Na průšvihy mám talent od přírody :D :frusty: :wacko: :86:

Doporučuji: :arrow: Cclener, MBAM
email:karlospatmat@seznam.cz
--------------------------------------------------------------------------------------
Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet.

A-dee
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2012 11:59

Re: Problém s napájením baterie u notebooku

#3 Příspěvek od A-dee »

Díky za tip. Pokusím se někde splašit zdroj,abych to mohl testnout=)..ale bylo by divné, kdyby byla chyba v něm, protože svítí pořád zeleně a když baterie zkratovala, tak nebyl připojen k notebooku. Takže nejspíš vážně bude chyba někde v kontaktu nebo softwarovým připojení.

Uživatelský avatar
etis
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 142
Registrován: 04 úno 2006 10:28
Bydliště: Spojené Žochárske Emiráty

Re: Problém s napájením baterie u notebooku

#4 Příspěvek od etis »

Len sa sem na chvíľku vsuniem....
AK zdroj svieti nemusí byť ok, ale najskôr je. Dá sa to zmerať jednoducho....
Všetko záleží natom čo za zdroj to bol pripojený. Myslím že poškodená bude elektronika nabíjania a kontroly stavu akumulátora. (Svietila kontrolka nabíjania pri pripojenom zdroji?)
Určite to chce servis, neverím že pomôžu domáce pokusy.... V každom prípade daj vedieť ako to dopadlo...
To je moja fotka,len vlasov mám o 1 menej.
Vraj som pre ženy príťažlivý. Ale to mi povedia až teraz??!!!

OX15
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2012 20:01

Re: Problém s napájením baterie u notebooku

#5 Příspěvek od OX15 »

i já bych přispěl svou troškou do mlýna záleží jak máš v noutbuku udělené nabíjení jestli jde proud do baterky ta si ho hned bere arozvádí dál nebo jestli to máš mimo
1třeba já mužu teoretycky mít noutbuk bez baterky a přesto ho mužu mít v síti protože zdířku pro nabíjení mam mimo bateriový blok takže když se blok vendé je kam zastrčit nabíjecí kabel ale neskoušel jsem to protže baterka tvoří nožičky částečně takže by se kinklal pokud to máš udělané takto vede to nejdřív do základní desky noutbuku a mohla ti klidně odejít část základovky
2) pokud to máš jako moje setra že strká nabíječku do monobloku beterky tudíš pokud nemá v notesu baterku nemá ji kam připojit v takovém případě si mislim že základovka bude v poho a že si mohl skrovat baterku a pak jak si tam připojil tu správnou nebiječku že si částečně mohl i poškodit tu nabíječku jakoby zpětně pokud se totiž skaratovala náká součástka mohla odeslat silnější impulzy zpátky do nabíječki a zničit ji
ale jsou to jen názory

A-dee
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2012 11:59

Re: Problém s napájením baterie u notebooku

#6 Příspěvek od A-dee »

Díky moc za tipy, kazdopadne vidim, ze bez servisu se to neobejde, takze tam zitra zamirim =)

Odpovědět