Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Akú RAM pre starší notebook

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PATWIST
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 160
Registrován: 30 pro 2006 16:27
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Akú RAM pre starší notebook

#1 Příspěvek od PATWIST »

Čaute, bratranec chce zväčšiť RAM v notebooku HP NX611

Rád by som vedel či to má vôbec význam keďže väčšinou je tam použitých nejakých 300 MB, či celkovo už PC nie je pomalý kôli HDD a procesoru.

Snímka z programu Speccy: http://i68.tinypic.com/66fdld.jpg
Chcel by kúpiť 1 GB a vymeniť tú menšiu
Antivírusový program zdarma Avast :glasses: (aj pre mobil)
Pre pohodlné prehliadanie webu použite Google Chrome (Opera pre mobil)
Pre jednoduché vyčistenie systému použite CCleaner (1Tap Cleaner pre mobil)
Aktualizácia programov v PC pomocou FileHippo update checker
Vynikajúci program na údržbu PC na 15 dní zdarma TuneUp Utilities (CZ)
Počítač: MS Windows XP 32-bit, AMD Athlon 64 Processor 3200+ @ 2 GHz, 4 GB RAM, ASUS EAH6670 Series, 1 GB
Notebook: MS Windows 7 Professional 64-bit, Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz, Turbo boost až 2.90GHz, 4 GB RAM, Intel HD Graphics 3000 & nVIDIA GeForce GT 540M Cuda, 1 GB

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Akú RAM pre starší notebook

#2 Příspěvek od KEO »

Pozeram, ze tam ma 2ks RAMky od 2 vyrobcov a navyse ma kazda inu frekvenciu. To je idealne na zarobenie si problemov s nestabilitou.

Su tam notebookovske DDR moduly. Idealne by mal kupit obojstranne moduly 2ks 1GB a vymenit HDD, pokial to ma SATA za SSD.

Otazne je, ci cenovo to bude prijatelne. Najlepsie je doniest notebook solidnemu predajcovi, lebo kompatibilita RAM pre notebooky, byva dost problemova a nechat to na nom, nech to upgradne. V pripadne kupovania solo RAM sa moze stat, ze sa tam sice daju strcit, ale budu mat problem...
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
PATWIST
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 160
Registrován: 30 pro 2006 16:27
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Akú RAM pre starší notebook

#3 Příspěvek od PATWIST »

Zdravím, tak vtedy nakoniec bratranec kúpil 2x1GB RAMky z eBayu za cca 7€ a podarilo sa mu ich na základe návodov z internetu vložiť :) takže ma predbehol vo výmene RAM :D


https://www.cnet.com/products/hp-compaq-nx6110/specs
DDR SDRAM, 333 MHz / PC2700, max 2 GB, SO-DIMM 200-pin, 2 sloty

Inak našiel som nejaký program na správu RAM: FreeRAM XP Pro ale ešte som ho neskúšal, #cnet
Antivírusový program zdarma Avast :glasses: (aj pre mobil)
Pre pohodlné prehliadanie webu použite Google Chrome (Opera pre mobil)
Pre jednoduché vyčistenie systému použite CCleaner (1Tap Cleaner pre mobil)
Aktualizácia programov v PC pomocou FileHippo update checker
Vynikajúci program na údržbu PC na 15 dní zdarma TuneUp Utilities (CZ)
Počítač: MS Windows XP 32-bit, AMD Athlon 64 Processor 3200+ @ 2 GHz, 4 GB RAM, ASUS EAH6670 Series, 1 GB
Notebook: MS Windows 7 Professional 64-bit, Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz, Turbo boost až 2.90GHz, 4 GB RAM, Intel HD Graphics 3000 & nVIDIA GeForce GT 540M Cuda, 1 GB

Odpovědět