Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

aky offline antivirus?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
milan2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009 22:44

aky offline antivirus?

#1 Příspěvek od milan2 »

mam pracovny notebook ktory sa snazim pouzivat s rozumom...tj nepouzivam ie,nestahujem podivvuhodne cracky,original win7, preto nechcem aby mi pc spomaloval antivirus....lenze z casu na cas by som chcel preskenovat pc, lenze neviem cim..mal som eset lenze aj ked som vypol stit a vsetko stale mi bezl v procesoch...aj sa spustal...proste prislo mi ako by sa nedal uplne vypnut...neviete o niecom co len zapnem , stiahnem update,oskenujem a vypnem a dalej ma to nebude otravovat? dakujem

Uživatelský avatar
Laudan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2005 03:19
Bydliště: Praha

Re: aky offline antivirus?

#2 Příspěvek od Laudan »

http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=4097

podivej se treba na toto. sam ho nepouzivam,ze nic nepovim :)

nema totiz vubec rezidentni stit,je pouze na skenovani a jen to.
To,ze jsem paranoidni jeste neznamena,ze po mne nejdou..... ;-)

milan2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009 22:44

Re: aky offline antivirus?

#3 Příspěvek od milan2 »

presne take nieco potrebujem...ja mam rezidencny stit hlavu:P....ale aj ta moze obcas zlyhat:) idem to skusit

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#4 Příspěvek od Rudy »

Pokud jste na internetu, naprosto nestačí mít v PC pouze AV skener. Rezidentní štít je nutná podmínka, neboť dokáže (ve většině případů) zabránit proniknutí infekce do PC. Z těch pro domácí i profi použití si můžete vybrat zde: http://www.viry.cz/forum/viewforum.php?f=29 .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

milan2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009 22:44

Re: aky offline antivirus?

#5 Příspěvek od milan2 »

ano som na internete,niesom odbornik ale je to naozaj nutne aj ked nic nestahujem a som za NAT? ako sa taky virus,bordel moze potencionalne dostat ku mne?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#6 Příspěvek od Rudy »

Vir se k vám dostat může i tehdy, když nic vědomě nestahujete. Někdy stačí jen otevřít nějaký infikovaný web.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
stancoj
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 364
Registrován: 09 zář 2009 08:40

Re: aky offline antivirus?

#7 Příspěvek od stancoj »

avire nezatazuje pc vo vacsom rozsahu

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#8 Příspěvek od james008 »

milan2 píše:ano som na internete,niesom odbornik ale je to naozaj nutne aj ked nic nestahujem a som za NAT? ako sa taky virus,bordel moze potencionalne dostat ku mne?
Postou, strankami..a to i temi kvalitnimi a hodne navstevovanymi.....
vsemi moznymi vymennymi i uloznymi medii.....
a treba i kvalitnim programem..jelikoz uz zname i pripady nakazy
kompilatoru u programatoru... to pak takovy nevedomy programator zkompiluje a vypusti
program..ale kompilatoru do nej pri tvorbe pridal par radku..ktere vam muzou udelat
neplechu v pc nebo si stahnout dalsi deticky.... v kazdem pc vyuzivajicim internet je podminka
antivir s rezidentem, pravidelne zaplatovani od a take kvalitni firewall.....
takovy firewall i kdyz jste za hw firewallem umi totiz hlidat nekalou cinnost aplikaci
coz hw nevidi ;-) atd atd... jak pise rudy ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#9 Příspěvek od radek178 »

james008 píše:
milan2 píše:ano som na internete,niesom odbornik ale je to naozaj nutne aj ked nic nestahujem a som za NAT? ako sa taky virus,bordel moze potencionalne dostat ku mne?
Postou, strankami..a to i temi kvalitnimi a hodne navstevovanymi.....
vsemi moznymi vymennymi i uloznymi medii.....
a treba i kvalitnim programem..jelikoz uz zname i pripady nakazy
kompilatoru u programatoru... to pak takovy nevedomy programator zkompiluje a vypusti
program..ale kompilatoru do nej pri tvorbe pridal par radku..ktere vam muzou udelat
neplechu v pc nebo si stahnout dalsi deticky.... v kazdem pc vyuzivajicim internet je podminka
antivir s rezidentem, pravidelne zaplatovani od a take kvalitni firewall.....
takovy firewall i kdyz jste za hw firewallem umi totiz hlidat nekalou cinnost aplikaci
coz hw nevidi ;-) atd atd... jak pise rudy ;-)
A co kdyz nekdo pouziva User ucet a neni pod adminem? Muze se pak nejaky smejd z nejakeho i duveryhodneho webu dostat do PC a nejak skodit?

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#10 Příspěvek od james008 »

radek178 píše:A co kdyz nekdo pouziva User ucet a neni pod adminem? Muze se pak nejaky smejd z nejakeho i duveryhodneho webu dostat do PC a nejak skodit?
ANO ;-) jinak bych vas na moznosti upozornil... pokud bez av..tak jedine na platforme s unix bazi.. a to nejen kvuli vasi ochrane ..ale predevsim kvuli ochrane ostatnich pred vami .......Zkuste potom radeji Opensuse linux ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#11 Příspěvek od radek178 »

james008 píše:
radek178 píše:A co kdyz nekdo pouziva User ucet a neni pod adminem? Muze se pak nejaky smejd z nejakeho i duveryhodneho webu dostat do PC a nejak skodit?
ANO ;-) jinak bych vas na moznosti upozornil... pokud bez av..tak jedine na platforme s unix bazi.. a to nejen kvuli vasi ochrane ..ale predevsim kvuli ochrane ostatnich pred vami .......Zkuste potom radeji Opensuse linux ;-)
Tak to jsem rad zes potvrdil, co si myslim, i kdyz to zni mozna blbe, ale na nejakych forech uz jsem se o teto veci s ruznymi lidmi celkem dohadoval a oni porad tvrdi, ze user ucet je lek na vse a ze pri jeho pouziti neni nutnost pouzivat AV a ze je clovek pred 99% hrozeb skryty. Ja si to nemyslim a dokonce jsem uz nekolikrat cetl (na duveryhodnych forech), ze user ucet pred novyma hrozbama neochrani, ale tezko se to lidem, kteri si mysli, ze sezrali vsechnu moudrost sveta vysvetluje, obzvlast, kdyz jsem v podstate lama v sitovym prostredi atp. Navic jsem mel sam tu moznost poznat na jednom pc v rodine, ze user ucet nepomohl a clovek se nakazil z legalne vypadajici stranky a resil to pak i s podporou Esetu, ktera si mysli to co ja i ty. (pouzivam Win s AV, vlastne balikem a zustanu u toho)

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#12 Příspěvek od james008 »

radek178 píše: Tak to jsem rad zes potvrdil, co si myslim, i kdyz to zni mozna blbe, ale na nejakych forech uz jsem se o teto veci s ruznymi lidmi celkem dohadoval a oni porad tvrdi, ze user ucet je lek na vse a ze pri jeho pouziti neni nutnost pouzivat AV a ze je clovek pred 99% hrozeb skryty. Ja si to nemyslim a dokonce jsem uz nekolikrat cetl (na duveryhodnych forech), ze user ucet pred novyma hrozbama neochrani, ale tezko se to lidem, kteri si mysli, ze sezrali vsechnu moudrost sveta vysvetluje, obzvlast, kdyz jsem v podstate lama v sitovym prostredi atp. Navic jsem mel sam tu moznost poznat na jednom pc v rodine, ze user ucet nepomohl a clovek se nakazil z legalne vypadajici stranky a resil to pak i s podporou Esetu, ktera si mysli to co ja i ty. (pouzivam Win s AV, vlastne balikem a zustanu u toho)
tak to verim ze jste mohl cist leda na nejakem konkurencnim foru zabyvajicim se detskymi plenami ci produkty pro zkraslovani obliceju ..jelikoz technicky alespon trosku zdatna komunita si tohle snad ani nemuze myslet.... :-) .. popr to mohly byt nazory tzv odborniku z rad obycejnych diskuteru..... hlavne ze jsme to udedli na pravou miru.... Jsem rad ze jsem mohl pomoci ;-)
A s tamtemi "odborniky" se nehadejte :-D Oni maji zpravidla vzdy pravdu... a to tu svou :-D ... vy ale mlcky usetrite penize za odvirovani ci ztratu cennych dat...a oni at to maji jak se jim zda nejlepsi... v krizovem pripade takove odborniky
odpojuji provideri od netu ale ani to je nepresvedci.. neb to je proto ze na ne je provider zly. Skoda energie na ne.. ;-) Budte dal uvedomely.. pripsivate tim k cistote internetu coz se o tech s kterymi jste se hadal rici neda ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#13 Příspěvek od radek178 »

Ne ne, bohuzel to bylo na PC foru, ale je to alespon z meho pohledu dost zvlastni PC forum, kde je kazdy kdo pouziva AV a nedej boze aplikacni FW, hned temer povazovan za "debila" a menecenneho, natoz kdyz jeste nepouziva user ucet a navic si dovoli napsat, ze pouziva treba CCleaner (to je mimochodem jedna z nejvetsich hrozeb, co se tyce zhrouceni pc, teda dle tamnich odborniku - ale pritom tam uplnym BFU radi pouzivat Combofix...) atd. Myslim, ze par lidi tam opravdu PC celkem rozumi, ale nejak zaspali vyvoj viru a jine haveti a zustavaji nekde v dobe pred par rokama. Jejich rady ze ma clovek vsechno "killnout" v procesech, soubor odnekud smazat i se zaznamem z registru a po restartu je pc bez viru jsou usmevne. Jako posledniho borice haveti maji superzbran a rada zni - "projed pc v nouzaku Superantispywarem" a mas klid. jenze jaksi neberou v potaz to, ze ani SAS neni vselek. Navic tohle forum viry.cz je tam znacne neoblibene, ale nemam v umyslu si stezovat. Jen jsem si chtel byt jistej tim, co jsem si myslel a nekolikrat overil i od nekoho jineho, kdo teto problematice opravdu rozumi a jen neplaca o user uctech a o virech z doby 5 let zpet.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: aky offline antivirus?

#14 Příspěvek od james008 »

No co dodat.. takove seskupeni lidi se timhle zpusobem stejne automaticky zahubi brzy samo :-D
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Odpovědět