Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

nelze spustit systémové nástroje

Máte problém s virem? Vložte sem log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zamčeno
Zpráva
Autor
mcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2016 13:22

nelze spustit systémové nástroje

#1 Příspěvek od mcom »

U notebooku Fujitsu s Win7 home premium 64x (není můj, mám ho na opravu - bez bitové kopie :( ) se po startu Win objeví černá obrazovka jen s několika málo ikonami, jakmile hnu myší, obrazovka o několik odstínů potemní. Horší je, že nejdou spustit žádné systémové nástroje: Tento počítač, Ovládací panely a další... Vždy se objeví hláška :
Proces serveru nemohl být spuštěn, protože zkonfigurovaná identita je nesprávná. Zkontrolujte uživatelské jméno a heslo.
Spustil jsem pomocí cmd.exe a net user uživatele Administrator s heslem, nepomohlo to, chová se stejně, nejde nic otevřít...
Nainstaloval jsem Totalcmd, abych se dostal k souborům na C: ale ten se po 10s zastaví s hláškou že byl napaden virem.
Při jakémkoli pokusu o opravu systému z originálního CD Win7 se objeví blue screen s č. 0x0000007E. Po restartu systém znovu najede z c:\ , ale opět nejde nic spustit. Pokoušel jsem se postupně projet PC pomocí Avasu (našlo 30 virů) odstraněno - výsledek nula, pak Spyboot - další havěť, odstraněno - výsledek nula. Zkoušel jsem spustit MBR.exe /f a vypíše, user: error reading MBR, kernel: error reading MBR. Spustil jsem tedy aswmbr od Avastu - scan a fix MBR, ale výsledek stále stejný, sáhl jsem proto pro ComboFix, ten našel cca 20 problémů a smazal je, ale výsledek je opět ten samý. Můžete mi prosím někdo poradit, jak postupovat dál? Děkuji
PS. přeinstalovat systém je samozřejmě možnost, o které vím ale vzhledem k tomu, že je to "herni" PC se ji snažím vyhnout... navíc, pokud je infikován MBR, asi by to stejně nepomohlo.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spustit systémové nástroje

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zkuste nejprve obnovu systému k datu, kdy korktně fungoval.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2016 13:22

Re: nelze spustit systémové nástroje

#3 Příspěvek od mcom »

Zkousel jsem 3x, vzdy po tydnu zpet, bohuzel bez uspechu. Spusti se a pak napise hlasku ze obnova neprobehla uspesne...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spustit systémové nástroje

#4 Příspěvek od Rudy »

Bude asi poškozen systém. Zkuste Startmenu>přík. řádek>(napsat) sfc/scannow>Enter. Spustí se kontrola a případná oprava systémových souborů. Po ni restartujte a vyzkoušejte funkce.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2016 13:22

Re: nelze spustit systémové nástroje

#5 Příspěvek od mcom »

Po scanu hlásí : Program Ochrana prostředků systému Windows nenašel žádné narušení integrity. :( Problém trvá.

Podle souborů, které jsem prohlížel v commanderu, to vypadá (pokud tedy nejde o virus), že došlo k nějaké záměně uživatelských účtů, nebo oprávnění k nim. V adresáři Dokuments and settings/users jsou profily uživatele Matty (ke kterému se hlásím po najetí Win) a Veřejné, ale když porovnám soubory v Desktop, tak se mi načte profil Veřejné, ne Matty (tam je mnohem více adresářů, souborů a ikon). To by mohlo být příčinou té hlášky o neintegritě Jména a hesla. Napadlo mě vytvořit nový uživatelský účet a migrovat do něj poškozený účet Matty, jenže jak, když nefungují Ovládací panely... je to začarovaný kruh.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spustit systémové nástroje

#6 Příspěvek od Rudy »

S největší pravděpodobností máte poškozený systém. Pro jistotu udělejte kompletní sken MBAM: http://filehippo.com/download_malwareby ... are/14815/ a dejte log. předem nic nemažte. Nabídku ke stažení novější verze ignorujte, ta na XP nefunguje.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mcom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2016 13:22

Re: nelze spustit systémové nástroje

#7 Příspěvek od mcom »

Tak jsem nakonec rezignoval a systém upgradoval na win7 profesionál a je po problému. Všechny antivirové testy prošly OK, tak uvidíme. Migroval jsem profil, aby Matty nepřišel o dokumenty, hudbu a fotky, co se týče her, tak si ty co nepůjdou, bude muset postupně znovu nainstalovat...
Mnohokrát děkuji za pomoc a vlákno můžete ukončit.
Pěkný den.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118244
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spustit systémové nástroje

#8 Příspěvek od Rudy »

Hezký den i vám a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno